TAPO P110

V redakcii techvia.sk sme tentokrát mali možnosť si vyskúšať smart zásuvku od spoločnosti TP-Link, konkrétne Tapo P110, ktorá môže byť skvelým doplnkom k vašej smart domácnosti.

TAPO P110

Dizajn

TAPO P110

Zásuvka Tapo P110 je tvaru kvádra s okrúhlym vstupom. Celkovo je zásuvka veľmi elegantná a minimalistická, takže nezaberie veľa miesta. Naboku konštrukcie sa nachádza manuálne tlačidlo napájania. Zásuvka je vyrobená z nehorľavého materiálu, čím sa zvyšuje jej bezpečnosť.

TAPO P110

Mobilná aplikácia a ovládanie

Keďže sa jedná o smart zásuvku, výrobca k nej vyvinul aj aplikáciu s názvom Tapo. Aplikáciu si nainštalujete z galérie aplikácií vo vašom smartfóne. Po nainštalovaní aplikácie ju otvoríte a zaregistrujete sa. Po registrácii nasleduje  párovanie a nastavovanie zariadenia, ktoré je veľmi jednoduché a intuitívne. Najprv si vyberiete názov a typ zariadenia, ktoré chcete spárovať. Ďalej je potrebné vybrať sieť, cez ktorú prebehne párovanie. K tejto sieti je potrebné okrem iného pripojiť aj samotný telefón, po ukončení párovania pripojíte zariadenie k sieti WiFi, ku ktorej je pripojený aj váš telefón. Nakoniec už len nastavíte názov zariadenia, ikonu zariadenia a miesto umiestnenia. Aplikácia ešte skontroluje verziu firmvéru a hotovo, vaše zariadenie je pripravené na používanie.

Pri kliknutí na zariadenie si viete pozrieť spotrebu pripojeného zariadenia, čas používania či nastaviť niektoré funkcie. Prvou je čas, kedy má byť zásuvka vypnutá/zapnutá. Ďalej je k dispozícii režim „preč“, v ktorom si viete nastaviť čas vašej neprítomnosti v domácnosti a zariadenie sa bude náhodne zapínať a vypínať, aby to vyzeralo, že chodíte po dome či byte. Táto funkcia sa oplatí najmä pri svietidlách a v prípade viacerých smart zariadení v domácnosti. A v neposlednom rade je tu funkcia časovača, pri ktorej si nastavíte za aký čas sa má zariadenie zapnúť/vypnúť.

Záver

zásuvka TAPO P110

Zásuvka Tapo P110 vrátane aplikácie Tapo je veľmi dobrým a zároveň elegantným doplnkom do domácnosti, vďaka ktorému máte pod kontrolou obsluhu pripojených zariadení na diaľku, pričom je schopný sledovať spotrebu energie elektrospotrebičov a vy tak môžete ušetriť na elektrickej energii. K dispozícii je nastavenie časovača či automatizácie, ovládanie hlasom alebo prostredníctvom aplikácie Tapo a čerešničkou na torte je aj možnosť ochrany vašej domácnosti v čase vašej neprítomnosti prostredníctvom režimu neprítomnosti.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here