televízor Philips 50PUS7906/12

Spoločnosť Philips ponúka na slovenskom trhu rôzne televízory a my sme tentokrát v našej redakcii techvia.sk mali možnosť vyskúšať 50-palcový televízor s typovým označením Philips 50PUS7906/12.

televízor Philips 50PUS7906/12

Displej

Televízor ponúka rozlíšenie obrazovky 4K Ultra HD s uhlopriečkou 126 cm, čiže 50″. Philips 50PUS7906/12 disponuje LCD displejom s minimálnymi rámikmi po okrajoch a elegantnou lištou v spodnej časti nesúcou názov Philips. Obnovovacia frekvencia displeja je 50 HZ s pomerom strán 16:9. Samotný televízor stojí na dvoch nožičkách.

televízor Philips 50PUS7906/12

Ambilight

Zo zadnej strany televízora nás počas testovania upútalo Ambilight podsvietenie na troch stranách, čiže na bočných stranách a na vrchnej strane. Toto podsvietenie sa prispôsobuje režimu, ktorý si zvolíte v nastaveniach a taktiež aj rozširuje farby zobrazovaného obrazu, čím vytvára dojem svetla prechádzajúceho do stratena. Režim sa dá vypnúť tlačidlom ovládača.

Aplikácie a pripojiteľnosť

televízor Philips 50PUS7906/12

Televízor Philips 50PUS7906/12 pracuje na systéme Android TV, ktorý je veľmi známy, intuitívny a bezproblémový. Televízor má rôzne prednastavené aplikácie ako Netflix, Prime video, Disney, YouTube, Rakuten TV, GooglePlay Movies & TV a iné. Pripojiteľnosť televízora je pomocou portov, ktoré televízor ponúka. Jedná sa o 4x HDMI port, 3,5mm audio jack, 2x USB, sieťové pripojenie, satelit či TV anténa, prípadne vieme použiť bezdrôtové pripojenie Bluetooth či WiFi.

televízor Philips 50PUS7906/12

Audio

Samotný hudobný výkon televízora je na dobrej úrovni, počas nášho testu si skvele poradil so zvládnutím výšok aj basov, ktoré prehrávané filmy ponúkali.

televízor Philips 50PUS7906/12

V našej redakcii sme spolu s televízorom Philips 50PUS7906/12 vyskúšali aj soundbar s označením Philips Fidelio B95/10 v čiernej farbe. Reproduktor sa nesie v štýle jednoduchého dizajnu s veľmi elegantnou štruktúrou  a displejom na prednej strane. Zvrchu sa nachádzajú nepodsvietené ovládacie tlačidlá. Samotný soundbar je možné ovládať aj pomocou diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou výbavy.

soundbar FIDELIO

Ak pripojíme soundbar Philips Fidelio B95/10 pomocou Bluetooth alebo pomocou kábla k televízoru Philips 50PUS7906/12, tak samotný zvukový prejav ponúkaný týmto televízorom sa rozšíri o vysoko kvalitný zvukový zážitok. K soundbaru je možné samozrejme pripojiť aj mobilné zariadenie a počúvať tak omnoho kvalitnejší zvuk. Soundbar ponúka porty pre HDMI, audio vstup a USB.

soundbar Philips Fidelio

soundbar Philips Fidelio

soundbar Philips Fidelio

Ovládanie

Ako sme už spomenuli, tak každé zariadenie, televízor aj soundbar má svoj vlastný ovládač napájaný z tužkových batérií. Televízny ovládač je veľký aj vďaka množstvu funkcií, ktoré ponúka ako napríklad predvolené aplikácie Netflix, Ambilight, YouTube, Premium video, Rakuten TV. Okrem týchto aplikácií je k dispozícii aj klávesnica s rýchlou voľbou staníc. Oproti tomu je ovládač soundbaru oveľa jednoduchší.

Záver

Televízor Philips 50PUS7906/12 vďaka svojmu vybaveniu vie ponúknuť skutočný zážitok pri sledovaní a v neposlednom rade svojím nerušivým dizajnom harmonicky prispeje k atmosfére miestnosti. Ak jeho zvuk ešte zvýrazníte soundbarom  Philips Fidelio B95/10, určite nebudete ľutovať.

televízor Philips 50PUS7906/12 & soundbar Philips Fidelio

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here