PHILIPS 900er

Do redakcie techvia.sk nám prišiel na skúšku televízor PHILIPS s typovým označením 55OLED935/12. Jeho displej, zobrazovací panel je typu OLED+ s rozlíšením 4K UHD pri 60 Hz a uhlopriečkou 55“ s podporou Dolby Vision.

PHILIPS 900er

Sledovanie filmov na displeji televízora je vynikajúcim zážitkom, pričom sa cítite ako v kine. Televízor dobre zobrazuje farby, detaily či pohyb počas deja filmu. Vizuálny dojem z filmov či sledovania videoklipov umocňuje aj zadné podsvietenie televízora LED diódami vo svetelnom spektre RGB. Philips toto podsvietenie nazýva Ambilight 4.

Podsvietenie Ambilight 4 televízor PHILIPS 900er

Podsvietenie Ambilight 4 si viete v menu nastavení prispôsobiť podľa potrieb, ktoré vám najviac vyhovujú pri spustenom televízore. Samozrejme k dispozícii je aj možnosť vypnutia podsvietenia LED diódami.

Podsvietenie Ambilight 4

Samotné menu televízora je v slovenskom jazyku. Celá práca preklikávania sa nastavením je jednoduchá a intuitívna. Menu a domovskú obrazovku si môžete zmeniť podľa seba, čiže nastaviť si aplikácie, ktoré obľubujete. Vyhľadáte si ich v obchode s aplikáciami Obchod Play vzhľadom na to, že televízor beží na systéme Android TV.

TV PHILIPS 900er

Pohyb v menu zabezpečuje diaľkový ovládač. Hoci je väčší, obsahuje však všetko, čo potrebujete v podobe tlačidiel a netreba sa zbytočne niekam preklikávať. Napájanie ovládača je klasické, čiže batériami. Zadná strana je potiahnutá kožou, takže je príjemný na dotyk a zároveň nedôjde k nežiaducemu skĺznutiu zo stola.

diaľkový ovládač

Pomocou ovládača môžete v televízore použiť ovládanie hlasom, a to zabudovaným pomocníkom Google Assistant s podporou služieb Alexa. V systéme Android TV v samotnom menu nájdeme predinštalované aplikácie ako sú Filmy Google Play, Hudba Google Play, Google Search, YouTube, BBC iplayer, Netflix, Amazon Prime Video.

TV PHILIPS 900er

Zvuk, ktorým je televízor PHILIPS vybavený je na dostatočne kvalitnej úrovni. Reproduktor, ktorý sa zmestí pod televízor má výstupný výkon (RMS) 70 W. Jedná sa o čistý zvuk reproduktorov, ktoré sú zoskupené v reproduktore, čiže čisto prehrajú nízke ako aj vysoké tóny. Na zlepšenie kvality zvuku je použitá technológia Dolby Atmos. Zvuk si v menu viete nastaviť a prispôsobiť podľa svojich požiadaviek na základe sledovaného obsahu. O kvalitný zvuk sa v prípade televízora PHILIPS 55OLED935/12 postarala spoločnosť Bowers & Wilkins.

Bowers & Wilkins

Reproduktor s televízorom je spojený jedným káblom, ktorý je schovaný a vedený v stojane televízora. Pri inštalácii televízora priskrutkujete stojan, priložíte reproduktor a následne ho zdola priskrutkujete, čím televízor získa na stabilite pri umiestnení na televíznom stolíku.

TV PHILIPS 900er & Bowers & Wilkins

Vzhľad reproduktora je oku lahodiaci, dominuje mu šedá tkanina dodaná spoločnosťou Kvadrát. Tkanina je príjemná nielen na pohľad, ale aj na dotyk.

Ostatné káble pripojené k televízoru už vedú klasicky len voľne z televízora. Okrem elektrického napájania, k televízoru je možné pripojiť 4x HDMI, digitálny zvuk, slúchadlá 3,5 mm jack, satelit alebo Ethernet-LAN RJ45. V prípade bezdrôtového pripojenia je k dispozícii technológia Bluetooth 4.2 a WiFi pripojenie.

televízor PHILIPS 900er

Televízor PHILIPS 900er Serie 55 s typovým označením 55OLED935/12 nás v redakcii techvia.sk veľmi milo prekvapil nielen svojím vzhľadom, malými rámikmi okolo displeja či zvukom, ale aj samotným menu a správou jednotlivých nastavení. Obraz a sledovanie deja na televízore v spojení s technológiou Ambilight je jedinečným zážitkom navodzujúcim atmosféru kina. Zvuk s technológiou Dolby Atmos je výborný, i keď možno by sme v niektorých situáciách privítali ešte vyšší zvukový výkon. Podľa nás mnohí užívatelia tiež ocenia plnohodnotný diaľkový ovládač s priamym prístupom k nastaveným televíznym staniciam.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here