SAMSUNG 65 QLED 4K TV

Spoločnosť SAMSUNG nám do  redakcie techvia.sk poslala na vyskúšanie tohtoročnú novinku televízor so sériovým označením QE65Q75A Séria Q75A (2021)). K televízoru bol pribalený aj lifestylový Soundbar HW-S60A.

SAMSUNG 65 QLED 4K TV

Televízor má 65“ uhlopriečku s rozlíšením 3840 x 2160 Px. Rozmery samotného televízora bez stojana sú: šírka 1451,7 mm, výška 832,2 mm a hĺbka 25,7 mm. Pribalený stojan má šírku 320 mm a hĺbku 285,6 mm. Ovládanie a užívateľské prostredie je Tizen. Operačný systém disponuje webovým prehliadačom a SmartThings aplikáciou.

V balení nájdeme SAMSUNG 65″ QLED 4K TV, diaľkový ovládač, napájací kábel a návody na montáž a používanie. Súčasťou balenia nie sú batérie pre diaľkový ovládač, keďže nie sú potrebné.

Nový diaľkový ovládač v balení

Samsung od tohto roku dáva k televízorom diaľkový ovládač, ktorý nie je napájaný klasicky vymeniteľnými batériami. Batéria diaľkového ovládača sa nabíja pomocou solárneho panelu,  ktorý sa nachádza na zadnej strane ovládača alebo klasicky ovládač pripojíme ku konektoru USB-C. Takto nabitý ovládač by na jedno nabitie mal fungovať jeden rok. Samozrejme, keď položíme ovládač solárnym panelom hore, hneď ako bude na panel  svietiť svetlo, automaticky sa diaľkový ovládač nabíja.

diaľkový ovládač

Montáž a manipulácia s TV a stojanom je bezproblémová, stačí postupovať podľa priloženého návodu. Celý televízor stojí pomocou tohto jedného stojanu.

Zadná strana televízora ponúka širokú konektorovú paletu pripojení. Výbava zahŕňa 4 x HDMI, 2 x  USB, Ethernet (LAN) konektor a koncovku pre elektrický kábel. Ďalšie možnosti pripojenia zariadení sú pomocou Wi-Fi a Bluetooth technológie.

Displej, samotná obrazovka televízora SAMSUNG 65″ QLED 4K TV je vybavená najnovšími zobrazovacími možnosťami, ktoré spoločnosť Samsung ponúka. Obraz má dynamický rozsah Quantum HDR certifikovaný HDR10+. Quantum Procesor 4K sa podieľa na 100% zobrazovaní objemu farieb. Predný zobrazovací panel TV disponuje vylepšenou technológiou podsvietenia Dual LED.  Technológie, ktoré dostal televízor do vienka sú zárukou skvelého obrazu pri rôznych podmienkach.

Televízor sme používali pri zapnutom svetle, v tme ako aj pri tlmenom svetle. Pomocou funkcie adaptívny obraz vždy prispôsobil jas tak,  aby celkový dojem z pozerania sa na obsah bol čo najlepší a najrelevantnejší. Obraz bol nádherný, mal živé farby a jas.

TV SAMSUNG 65" QLED 4K

Konštrukcia a celkový rám okolo displeja je minimálny. Takže počas sledovania filmu tento rám vôbec nevnímate. Pri tomto modeli SAMSUNG 65″ QLED 4K TV nie je použité doplnkové podsvietenie – Deco.

Zvuk,  ktorý sa pri prehrávaní filmov šíri priestorom je na dobrej úrovni. O jeho kvalitu sa starajú dvojkanálové meniče so zvukovým výkonom (RMS) 20 W. V prípade použitia soundbaru k televízoru zvuk naberie na sile a intenzite, o čom sme sa v redakcii sami počas testu presvedčili.

podsvietenie

Lifestylový Soundbar HW-S60A disponuje veľmi dobrým zvukom. Hoci samotný televízor je vybavený zvukom na kvalitnej úrovni, zapnutie soundbaru si všimnete ihneď.

Soundbar HW-S60A

Pri rozbalení soundbaru nájdeme klasický diaľkový ovládač, HDMI kábel, elektrický kábel, držiaky na montáž na stenu a návody na obsluhu.

Soundbar HW-S60A

Soundbar môžeme k televízoru pripojiť pomocou HDMI alebo technológie Bluetooth. Do siete ho pripojíme pomocou Wi-Fi. Rozmery produktu sú šírka 764 mm, výška 68 mm a hĺbka 125 mm. O intenzitu zvuku sa stará 7 5-kanálových reproduktorov s výkonom (RMS) 200 W.

Soundbar HW-S60A

Ak by ste chceli umiestniť soundbar pod TV, tak sa vám to kvôli rozmerom stojana alebo výške reproduktora nepodarí. Ovládanie hlasitosti, spustenia Bluetooth a zapnutia sa nachádzajú navrchu v strede soundbaru.

soundbar

 Zvuk, ktorý reprodukuje Lifestylový Soundbar HW-S60A je na veľmi vysokej úrovni. Ide o čisto znejúci zvuk, ktorý obsahuje výšky a poradí si aj s basmi. Pomocou reproduktora zo  svojho pripojeného zariadenia môžete prehrávať skladby vo formáte MP3, AAC, WAV, OGG, ALAC, AIFF a FLAC.

SAMSUNG 65 QLED 4K TV

Zostavu televízora SAMSUNG 65″ QLED 4K TV (QE65Q75A Séria Q75A (2021)) a Lifestylový Soundbar HW-S60A môžeme hodnotiť iba veľmi kladne. Sledovanie obrazu na TV je zážitok. Pozorovacie uhly sú veľké, farby sú na vysokej úrovni. Zvuk televízora je na dobrej úrovni, ale keď pripojíte soundbar,  tak sa zvuk nielen zefektívni, zosilní, ale získa na čistote a posunie sa vyššiu úroveň. Majiteľa smartfónov Samsung majú možnosť spárovať svoj telefón s televízorom a soundbarom priložením na zariadenie. Následne je možné z telefónu zdieľať priamo na TV galériu fotografie alebo prehrávať obľúbené skladby.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here