CyberPower VP1000ELCD

V redakcii techvia.sk sme vyskúšali batériový zdroj od spoločnosti CyberPower VP1000ELCD-FR, ktorý slúži na dočasné napájanie zariadení pri výpadku elektrickej energie.

CyberPower VP1000ELCD

Záložný zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR disponuje malými rozmermi, vďaka čomu je spratný a zmestí sa aj do malej skrinky. Jeho rozmery sú: šírka 10 cm, výška 22,7 cm a hĺbka je 26 cm, pričom hmotnosť  je 6,2 kg.

CyberPower VP1000ELCD

Telo zariadenia je vyhotovené z čierneho plastu. Na prednej strane sa nachádza displej s ovládacími tlačidlami.  V hornej časti displeja je umiestnené tlačidlo zapnutia / vypnutia zdroja.

batériový záložný zdroj CyberPower VP1000ELCD

Zadná strana zdroja ponúka zásuvku na prívodný kábel, ktorý nájdeme priložený v balení. Ďalej pre výstupné napätie zdroja máme k dispozícií štyri zásuvky chránené prepäťovou ochranou.

UPS batériový záložný zdroj CyberPower VP1000ELCD

LCD displej zobrazuje typ prevádzky zariadenia, čiže stav nabitia batérií v UPS,  stav záťaže, vstupné napätie, vstupnú frekvenciu. Po odpojení z elektrickej siete záložný zdroj displej používateľa informuje o výstupnom napätí, výkone a čase, koľko je možné záložný zdroj bez vstupného napätia používať.  Zostávajúci kritický čas 1 minútu zdroj signalizuje aj akusticky.

Záložný zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR sme v redakcii použili klasicky na napájanie notebooku a monitora. Keď sme UPS použili na napájanie produktov, tak sa na displeji zobrazil čas zostávajúci na prevádzku a mohli sme si na displeji prepnúť aj aktuálnu hodnotu výkonu. Zariadenie dokáže dodávať výkon na batérie až 550 W. Displej ukazoval hodnotu 25 minút ako zostávajúci čas na prácu na notebooku a monitore. Zostávajúca doba na používanie zdroja na batériu bola závislá od toho,  ako sme mali batériu v notebooku nabitú. Aj v prípade, keď sme k UPS pripli vŕtačku, batérie záložného zdroja to zvládli. Vŕtačka fungovala, ale so zvyšujúcim sa výkonom, ktorý vŕtačka na prácu potrebovala, zostávajúci čas záložného zdroja sa rýchlo skracoval.

UPS batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR je dobrým pomocníkom aj na odfiltrovanie nežiaducich výkyvov, poklesov hodnoty elektrickej siete, ktorá môže byť spôsobená napríklad náhlym  preťažením siete alebo náhlym zvýšením napätia v sieti zásahom blesku. Na to má batériový zdroj výstupné zásuvky chránené prepäťovou ochranou. Záložný zdroj využijú tí, ktorí potrebujú pri práci eliminovať náhly výpadok elektrickej energie a v bezpečí dokončiť prácu alebo zálohovať potrebné dáta na rozbeh a nábeh pri obnove dodávky elektrickej energie z distribučnej siete.

Viac o batériovom zdroji CyberPower VP1000ELCD-FR sa môžete dozvedieť (TU).

CyberPower VP1000ELCDMartin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here