Druhý marcový víkend sa v areáli PVA EXPO PRAHA zišli všetci vyznávači nezávislého cestovania a milovníci lodí. Konal sa tam tradičný veľtrh FOR CARAVAN, ktorý tento rok po prvýkrát doplnila špecializovaná výstava lodí FOR BOAT. Takmer 25 000 návštevníkov si pozrelo prezentáciu 129 firiem na ploche 18 300 m2. Bolo možné si pozrieť atraktívne expozície plné karavanov, obytných automobilov a lodí. Pozitívny ohlas mal i cestovateľský festival Okolo sveta karavanom a loďou. Oficiálnymi automobilmi veľtrhov FOR CARAVAN a FOR BOAT sú automobily značky FORD.

Od 10. do 12. marca 2017 hostil areál PVA EXPO PRAHA výstavy FOR CARAVAN a FOR BOAT. Štyri haly boli doslova nabité novinkami. Záujem o obytné autá, karavany i lode potvrdil stúpajúcu obľubu nezávislého cestovania a kempovania. Za tri dni si pozrelo  expozície 129 firiem celkovo 24 213 návštevníkov. Nechýbali autogramiády, súťaže alebo  ukážka závodnej techniky z tohtoročného ročníka Rallye Dakar. Návštevníci si mohli na výstave vyberať nielen nové autá a lode, ale mohli si kúpiť i niektorý  z bazárových kúskov.

Ôsmy ročník veľtrhu FOR CARAVAN sa oproti minulému roku opäť rozrástol. Na veľtrhu nechýbal skoro žiadny zásadný hráč českého trhu. V ponuke tak boli vstavby do áut, karavany i luxusné autá za milióny korún. Návštevníci si mohli priamo na veľtrhu zakúpiť potrebné príslušenstvo za zvýhodnené ceny. Udelená bola i cena za najpútavejšiu expozíciu TOP EXPO. Tú si odniesla firma Blue rent.

Veľtrh FOR BOAT mal svoju premiéru. „Dokázali sme, že je možné urobiť plnohodnotnú výstavu lodí i v halách letňanského výstaviska. Ohlasy vystavovateľov i návštevníkov sú pozitívne. Týmto odštartovala tradícia jedinej špecializovanej výstavy lodí FOR BOAT,“ hovorí Martin Přívětivý z usporiadateľskej  spoločnosti ABF. V dvoch halách boli vystavené luxusné jachty, lode, plachetnice, motorové i nafukovacie člny, ale i vodné skútre. To všetko bolo doplnené o ponuku  lodných doplnkov a príslušenstva alebo bazár lodí. Cenu TOP EXPO získala spoločná expozícia firiem Schön-Boot a TomBoats.

V Kongresovom sále areálu prebiehal počas víkendu cestovateľský festival Okolo sveta karavanom a loďou, ktorý ponúkol behom dvoch dní 14 projekcií z ciest po celom svete.

Tlačová správa