Huawei - AppsUp

Huawei vyhlasuje AppsUp, súťaž pre vývojárov aplikácií

Bratislava, 30. júna 2020 – Spoločnosť Huawei vyhlasuje súťaž AppsUp, ktorá je určená vývojárom aplikácií z celého sveta. Za vytvorenie novej mobilnej aplikácie s pomocou vývojárskych nástrojov od Huawei majú možnosť získať až 15-tisíc dolárov. Celková výška odmien, o ktoré sa súťažiaci môžu uchádzať, je 1 milión dolárov.

Súťaž upriamuje pozornosť na AppGallery – obchod s aplikáciami od Huawei, ktorý je prvou voľbou na sťahovanie appiek pre majiteľov nových tzv. AG smartfónov Huawei.

Hry a aplikácie pre AppGallery môžu vývojári vytvárať pomocou sady nástrojov priamo od Huawei. V súčasnosti vývojársku bázu HMS Core využíva viac ako 1,4 milióna registrovaných developerova vyše 60 000 aplikácií, združených v obchode AppGallery.

Súťaž je rozdelená do päť regionálnych kôl, ktoré sa konajú naraz – v Číne, Ázii a Tichomorí, Latinskej Amerike, Európe, Afrike a na Strednom východe. Finálové kolo, kde sa stretnú najlepšie appky z každého regiónu, sa uskutoční na jeseň tohto roka.

„Súťaž AppsUp má jasný cieľ – chceme objaviť nových inovátorov v komunite vývojárov. Prostredníctvom AppGallery priblížime ich práce až 600 miliónom používateľov po celom svete. Už teraz sa tešíme na inovatívne aplikácie a hry, ktoré vytvoria,” povedala na margo súťaže Ela Dekánková, PR manažérka Huawei Slovensko.

Na výhercov čakajú zaujímavé finančné výhry. Celkový výherný fond má dohromady až 1 milión dolárov. Súťaží sa v týchto kategóriách:

  • Výnimočná aplikácia (výhra 15 000 dolárov, 5 výhercov pre každý región)
  • Výnimočná hra (výhra 15 000 dolárov, 3 výhercovia pre každý región)
  • Najlepšia sociálna aplikácia (5 000 dolárov, 3 výhercovia pre každý región)
  • Najpopulárnejšia aplikácia (5 000 dolárov, 1 výherca pre každý región)
  • Čestné ocenenie (2 500 dolárov, 12 výhercov pre každý región)

Okrem finančnej odmeny získajú výhercovia aj propagáciu svojej aplikácie v obchode AppGallery. Táto platforma má k dnešnému dňu stovky miliónov používateľov vo viac ako 170 krajinách.

Huawei - AppsUp

Ako sa zapojiť?

Registrovať sa môžete prostredníctvom oficiálnej webovej stránky od 30. júna do 30. augusta 2020. Vývojári sa môžu prihlásiť ako jednotlivci alebo ako tím pozostávajúci z troch členov.

Všetky aplikácie musia byť vyvinuté s využitím sady nástrojov od Huawei HMS Core a odoslané na kontrolu prostredníctvom webovej stránky súťaže do 30. augusta 2020 do 12:00 stredoeurópskeho času. Porota zložená z odborníkov spoločnosti Huawei následne vyhodnotí jednotlivé návrhy na základe ich funkčnosti, inovatívnosti, komerčnej hodnoty a prínosu pre užívateľov.

Okrem regionálnych ocenení bude globálna dvadsiatka najlepších aplikácií sprístupnená na verejné hlasovanie prostredníctvom webovej stránky súťaže a obchodu AppGallery. Verejné hlasovanie prebehne v termíne 21.9. – 4.10.2020. Účastníci tak získajú body, s ktorými pokračujú do finálneho kola.

V októbri predstavia finalisti svoje aplikácie osobne odbornej porote a zabojujú o najvyššiu cenu – 20 000 dolárov a možnosť uchádzať sa o podporu investorov.

Viac informácií o súťaži AppsUp nájdete na webovej stránke Huawei AppsUp.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here