SAMSUNG Galaxy S21 Ultra 5G

Už po spustení Samsung telefónov radu Galaxy S21 môžete v zozname aplikácií nájsť rôzne užitočné aplikácie, ktoré si v tomto článku bližšie rozoberieme.

Samsung DeX

Samsung DeX je výborná pomôcka, ktorá vám dokáže neskutočne zjednodušiť a zefektívniť prácu. Ide o prepojenie výkonov vášho Galaxy S21 telefónu a počítača či obrazovky. Funguje jednoducho. Na telefóne zapnete aplikáciu DeX, ktorú je možné nájsť v hornej lište aplikácií a vyberiete si, či chcete aplikáciu spustiť pomocou USB-C kábla alebo bezdrôtovo.

Táto aplikácia sa dá spustiť na rôznych zariadeniach ako sú počítač, notebook alebo obyčajná kompatibilná obrazovka. Predpokladom je aj nainštalovaný program Samsung DeX z oficiálnej stránky Samsungu – www.samsung.com/sk/apps/samsung-dex.

V redakcii techvia.sk sme ju skúšali najprv pomocou kábla, kde bola latencia naozaj minimálna a neskôr bezdrôtovo, v čom sme videli veľký potenciál ako ergonomickú pomôcku pri práci na telefóne.

One UI Home

Aplikáciu Samsung DeX sme vedeli využiť na rôzne veci, napríklad editáciu a vytváranie Office dokumentov ako Microsoft Word, Excel či PowerPoint. Aplikácia OneDrive sa dá tiež jednoducho spravovať, pričom môžete nahrávať, mazať a prepisovať dokumenty, fotografie a taktiež spravovať Office balík. Okrem spomínaných možností je k dispozícii spúšťanie a spravovanie aplikácií od Samsungu, ako Samsung Members, Pass, Call.

Samsung SmartThings

Pomocou Samsung SmartThings je možné ovládať a pripájať všetky vaše smart zariadenia. Je to aplikácia, ktorá robí vo vašich inteligentných spotrebičoch poriadok a systém, ale tu to nekončí. Tieto zariadenia dokážu navzájom komunikovať pomocou rôznych podnetov. Môže ísť aj o nové zariadenia ako Galaxy SmartTag+ a Galaxy Buds Pro.

V rámci Samsung SmartThings aplikácie existuje niekoľko ďalších menších aplikácií, spomeňme napríklad SmartThings Home Monitor. Aplikácia je určená na sledovanie domu, čím ho máte neustále pod kontrolou najmä v čase vašej neprítomnosti. Monitoruje vlhkosť, dym či podozrivé aktivity pomocou externých smart zariadení. Ďalšou zaujímavou aplikáciou je aj Samsung Things Clothing Care, ktorá vás upozorní na nedostatok pracích prostriedkov alebo vám vhodne poradí pri odstraňovaní škvŕn. A na podobnom princípe funguje aj Samsung Things Cooking.

K dispozícii je tiež položka automatizácia. V nej je potrebné najprv nastaviť scénu, nazvať aplikáciu, zvoliť ikonu a pridať činnosť. Následne môžete pridať automatizáciu, v ktorej nastavíte najprv podmienku „Ak“ (IF) a „Potom“ (THEN). Pri vhodnom nastavení si môžete uľahčiť život v rámci neustále opakujúcich sa činností.

Túto aplikáciu sme skúšali na telefóne Samsung Galaxy S21 Ultra 5G v spojení s vyhľadávacím zariadením Samsung Galaxy SmartTag+, ktoré sme mohli jednoducho vyhľadávať. Tak isto sa dajú nájsť Bluetooth slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro pomocou spomínaného SmartThings Find a to dokonca po jednom slúchadle osobitne. Na mape vám presne ukáže, kde sa ktoré nachádza, a keď ste v ich blízkosti, začnú pípať.

Ak by vás zaujímalo viac o používaní a inštalácií týchto zariadení, tak si naše recenzie môžete prečítať na https://www.techvia.sk/recenzia-test-samsung-galaxy-smarttag-lokalizacne-zariadenie/ a https://www.techvia.sk/recenzia-sluchadla-samsung-galaxy-buds-pro/ .

Galaxy SmartTag+ slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds Pro

Samsung Free

Táto už predinštalovaná aplikácia do Galaxy S21 Ultra 5G je vskutku zaujímavým spojením rôznorodého obsahu, ako sú správy a hry.

Pri správach si môžete čítať svetové aj domáce novinky a vyhľadávať dokonca aj podľa tagov a kategórií.

Samsung Fre

V sekcii Play vo väčšine prípadov nájdete hry na spríjemnenie nudných chvíľ. Pri spúšťaní vás ihneď presmeruje na aplikáciu Game Launcher, ktorá je tam už tiež predinštalovaná.

Dôležité je však povedať, že táto aplikácia nepožaduje žiadne poplatky.

Samsung Kids

Aplikáciu Samsung Kids môžete nájsť v hornej lište a pri prvom spustení sa vám stiahne do telefónu. Tvorcom aplikácie išlo najmä o bezpečie detí v digitálnom priestore. To je zabezpečené filtrovaním obsahu vhodného pre deti.

Dieťa pri používaní je limitované v rozsahu stiahnutých aplikácií, ako je fotoaparát, telefón s manuálne pridanými kontaktmi či galéria s nasnímanými fotografiami iba cez tento režim.

Zo Samsung Kids odídete jednoducho cez rozšírené menu.

Hodnotnou položkou je Rodičovská kontrola, kde si môžete pozrieť presné prehľadné štatistiky používania tejto aplikácie.

Záver

Tieto aplikácie, ako  aj ďalšie spomenuté v našom  predchádzajúcom článku https://www.techvia.sk/vyhody-samsung-konta-v-smartfonoch-galaxy-s21/, sú ideálne vyvážené s hardvérovými parametrami radu Galaxy S21. V našej redakcii techvia.sk ich používame na telefóne Samsung Galaxy S21 Ultra 5G a môžeme povedať, že pri párovaní ako aj pri používaní aplikácií sme nepostrehli žiadne zaváhanie.

Samsung AccountMartin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here