EMUI

[Bratislava, 16. septembra 2020] – Sesterské spoločnosti Huawei a HONOR prichádzajú s veľmi významnými aktualizáciami operačných systémov HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a Huawei Mobile Services. Čo to pre bežných používateľov znamená? Upgrady ponúknu globálnym vývojárom nespočetné množstvo možností na tvorbu novej generácie inovatívnych aplikácií a vylepšeného používateľského prostredia.

HarmonyOS 2.0: Podpora tabletov, nositeľných zariadení aj smartfónov

Operačný systém HarmonyOS bol predstavený už v roku 2019. Odvtedy bol pre tento systém vyvinutý celý rad produktov, ktoré dokážu rýchlo vyhľadať ostatné zariadenia, okamžite ich prepoja, bezproblémovo spolupracujú s hardvérom a dokážu zdieľať zdroje medzi niekoľkými inteligentnými zariadeniami súčasne. Spoločnosti HONOR a Huawei nedávno oznámili aktualizáciu tohto systému na HarmonyOS 2.0 a posunuli ho tak na ešte vyšší level. Okrem komplexného upgradu už zmienených funkcií sa tak môžete dočkať aj softvérovej zbernice, správy dát a zabezpečenia.

HarmonyOS 2.0 je momentálne k dispozícii pre inteligentné televízory HONOR a Huawei a čo nevidieť sa ho dočkajú nositeľné zariadenia, tablety, a dokonca aj smartfóny.

Pre vývoj aplikácií HarmonyOS 2.0 spustila spoločnosť Huawei aj HarmonyOS 2.0 Beta SDK pre vývojárov pre platformy inteligentných televízorov, inteligentných hodiniek alebo aj automobilov, ktoré sú k dispozícii od 10. septembra 2020. Nasledovať bude HarmonyOS 2.0 smartphony SDK v decembri 2020. HarmonyOS 2.0 bude k dispozícii aj výrobcom hardvéru pre vývoj zariadení na HarmonyOS.

Podľa otvoreného plánu bude HarmonyOS 2.0 podporovať typ pamäťových zariadení:

Od 10. septembra 2020 – Zariadenia s 128 KB až 128 MB RAM
Od 21. apríla 2021 – Zariadenia so 128 MB až 4 GB RAM
Od októbra 2021 – Zariadenia so 4 GB až viac než 4 GB RAM

EMUI 11: vylepšuje prácu s viacerými oknami a prináša elegantné motívy na Always-on displej

Nový operačný systém EMUI 11 umožňuje komunikáciu medzi smartfónmi a zariadeniami loT založenými na HarmonyOS. Vďaka tomu môžete premietnuť svoj videohovor na obrazovku napríklad inteligentného televízora alebo laptopu. Ďalej si môžu používatelia prispôsobiť funkciu Always-On-Display (AOD) podľa vlastných preferencií. Vybrať si môžu z veľkého počtu digitálnych a analógových motívov alebo si môžu nahrať svoju obľúbenú fotografiu.

Upgradu sa dočkala aj funkcia „Smart Multi-screen Collaboration“. Umožňuje zobraziť obsah telefónu v počítači až na troch plávajúcich oknách, vo vybraných aplikáciách funguje aj jednoduché premiestňovanie súborov a kopírovanie obrázkov. Dokonca môžete na notebooku vybaviť hovor prichádzajúci na telefón.

Ekosystém Huawei Mobile Services (HMS): Prielom ako tretí najväčší ekosystém mobilných aplikácií na svete

Vďaka podpore viac ako 1,8 milióna registrovaných vývojárov po celom svete urobili AppGallery a HMS obrovský pokrok a stále sa vyvíjajú. AppGallery má v súčasnosti viac ako 96 000 aplikácií integrovaných s HMS Core a viac ako 490 miliónov globálnych aktívnych používateľov.

Teraz sa spoločnosti Huawei a HONOR zaviazali naplno otvoriť svoje základné softvérové a hardvérové možnosti, aby urýchlili inovácie vo vývoji aplikácií. Obe značky tak poskytujú vývojárom veľa možností na tvorbu novej generácie inovatívnych aplikácií.

Spolupráca s Red Bull Basement 2020: Svet inovácií budúcnosti s podporou mladých vývojárov

Ambiciózna technologická značka HONOR minulý týždeň na medzinárodnom veľtrhu IFA v Berlíne oznámila spoluprácu s Red Bull Basement 2020. HONOR ako oficiálny partner pomôže študentom a mladým vývojárom inovovať budúcnosť poskytnutím HMS ekosystému, HMS telefónu a série laptopov HONOR MagicBook.

EMUI

HUAWEI HiLink: Aplikácia, ktorá prepojí všetky loT zariadenia

Nadchádzajúce obdobie bude v Huawei a HONOR naozaj plné upgradov! Aj HUAWEI HiLink bude aktualizovaný v piatich kľúčových oblastiach: pripojenie, interakcia, prevádzka, poskytovateľ riešení a autentizácia. Cieľom je zaistiť jednoduché pripojenie miliárd zariadení loT, pohodlnejšiu správu, ovládanie a bezproblémovú interakciu.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here