Stolný externý disk My Book

My Book 22 TB a My Book Duo 44 TB

SAN JOSE, Kalifornia/BRATISLAVA, 15. februára 2023 – Western Digital so svojou značkou WD pomáha užívateľom chrániť ich neustále rastúci digitálny svet a rozširuje svoj preverený produktový rad stolných úložísk My Book™. Western Digital nadväzuje na odkaz svojich technologických inovácií a uvádza stolné externé užívateľské úložisko My Book™ s doposiaľ u svojich produktov najvyššou kapacitou 22 TB*. Novinka poskytne ľuďom vyššiu flexibilitu pri ukladaní všetkého, čo milujú.

„Spotrebitelia pokračujú v rýchlom tempe pri neustálom vytváraní dát. Len v samotnom roku 2022 priemerná domácnosť vygenerovala viac než 20 TB dát1 a očakávame, že táto hodnota porastie s tým, ako ľudia tvoria a využívajú stále viac digitálneho obsahu,” hovorí John Rydning, viceprezident pre výskum spoločnosti Global DataSphere pri International Data Corporation (IDC), a dodáva: „Niektorí ľudia spoliehajú na cloudové úložisko, ale my vieme, že zákazníci hľadajú miestne úložisko, ktoré majú doslova na dosah, a ktoré im pomôže uchovať a ľahko ovládať rastúci objem ich osobných aj pracovných dát.”

Priemerná americká rodina2 vlastní desať digitálne prepojených zariadení. Externý disk My Book, ako nové, vysokokapacitné zariadenie, poskytne ľuďom významný priestor na pomoc pri nutnom zálohovaní osobných zariadení vrátane tých, ktoré sú súčasťou domácnosti. Môžu to byť nenahraditeľné fotografie a videá alebo zálohy dôležitých pracovných dokumentov a aplikácií. Značka WD stále hľadá spôsoby, ako môže ľuďom pomáhať pri rastúcej potrebe ukladania dát.

“Pri každodennom používaní nespočetného množstva zariadení v bežnom živote máme schopnosť nepretržite vytvárať, využívať a generovať ohromné množstvo digitálneho obsahu,” hovorí Susan Park, viceprezidentka produktového manažmentu spoločnosti Western Digital, a dodáva: „Našim cieľom je pomáhať ľuďom ľahko a spoľahlivo tieto dáta ukladať.”

Stolný externý disk My Book 22 TB* ponúka užívateľom možnosť, ako zálohovať a chrániť tisíce súborov, fotografií, videa a ďalších dokumentov z rôznych ukladacích zariadení a úložísk vrátane prenosných SSD a HDD diskov, pamäťových kariet alebo USB flash diskov a konsolidovať dáta v jednom usporiadanom a ľahko prístupnom mieste. Pre všetkých, ktorý hľadajú ešte väčšie úložisko, je k dispozícii My Book Duo s kapacitou 44 TB*, ktoré je vybavené pevnými diskami Western Digital® optimalizovanými pre pole RAID. Tieto pevné disky sú pripravené poskytnúť ihneď po vybalení maximálny výkon aj kapacitu. My Book Duo môže byť pomocou priloženého softvéru prenastavený do režimu RAID-1 pre duplikovanie dát (zrkadlenie dát), alebo nastavený ako dva nezávislé disky (JBOD).

Western Digital

Dostupnosť

Externý stolný pevný disk My Book 22 TB* je dostupný prostredníctvom vybraných predajcov za doporučenú koncovú cenu 690 EUR.  My Book Duo s kapacitou 44 TB* potom za 1699 EUR. Oba produkty sú dostupné taktiež v internetovom obchode Western Digital store.

* 1 TB sa rovná jednému biliónu bajtov. Vlastná užívateľská kapacita môže byť nižšia v závislosti na operačnom prostredí a konfigurácii RAID/JBOD
1 Rydning, John. “Worldwide IDC Global DataSphere Forecast, 2022–2026: Enterprise Organizations Driving Most of the Data Growth.” Global DataSphere, IDC, May 2022, https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=US49018922.
2 Laricchia, Federica. “Average Number of Connected Devices in U.S. Households 2020.” Statista, Statista, June 2022, https://www.statista.com/statistics/1107206/average-number-of-connected-devices-us-house.

ZDIEĽAŤ