O slovenské domácnosti sa budú môcť starať vysávače Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite, Mi Robot Vacuum-Mop 2, Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro a aj Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, ktorý podporuje samovyprázdňovaciu stanicu.

Bratislava, 14. januára 2022 – Globálny technologický líder, spoločnosť Xiaomi, dnes predstavila úplne nový rad robotických vysávačov Mi Robot Vacuum-Mop 2.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra: Najpokročilejší robotický vysávač s mopom v histórii značky

MI ROBOT VACUUM-MOP 2 ULTRA

Pre Xiaomi je Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra najpokročilejším robotickým vysávačom v portfóliu. Svojimi parametrami uspokojí aj toho najnáročnejšieho používateľa, ktorý potrebuje povysávať rozľahlú a rôznorodú plochu. A netreba sa o neho starať, pretože ako prvý robotický vysávač Xiaomi podporuje samovyprázdňovaciu stanicu.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra je vybavený vylepšeným systémom navigovania. V miestnosti dokáže rozoznávať nie iba steny a nábytok, ale aj konkrétne objekty v priestore.

Na orientáciu v priestore používa overený systém LDS (Laser Direct Structuring), ktorý pomocou neustále rotujúcej vežičky vysiela laserové lúče a ich odrazmi rozoznáva svoju polohu a aj okolie. Jeho výhodou je, že dokáže veľmi presne detegovať priestor aj v tme či šere.

Pomocou kamier v prednom nárazníku fungujúcich na princípe ToF (Time of Flight) Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra podporuje nový systém S-crosss 3D. Ten dokáže pomocou strojového učenia a umelej inteligencie detegovať trojrozmerné objekty v priestore a na podlahe a efektívne sa im vyhýbať. Týka sa to hračiek, káblov alebo častí oblečenia.

S-cross 3D tiež pomáha pri rozpoznávaní nízkych prekážok alebo schodov.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra exceluje v sacom výkone až 4 000 Pa, pričom v danom segmente je štandard o tretinu až štvrtinu nižší. Zvláda tak pozbierať aj ťažšie nečistoty a povysávať z rôznych škár a medzier. Aj s týmto vysokým výkonom dokáže na jedno nabitie povysávať plochu veľkú až 240 m2. To vďaka batérii s kapacitou 5 200 mAh.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra podporuje 4 režimy vysávania a 3 režimy mopovania s elektrickým dávkovaním vody.

MI ROBOT VACUUM-MOP 2

Špeciálnou funkciou tejto novinky je kompatibilita so samovyprázdňovacou stanicou, ktorá sa štandardne predáva samostatne. Funguje ako dobíjacia stanica, ale jej hlavnou funkciou je automatické vyprázdnenie nádoby na nečistoty z vysávača do vreciek v stanici. Tieto vymeniteľné vrecká s objemom 4 litre pojmu až sedem plných nádobiek na nečistoty vo vysávači (550 ml). Takto sa o vysávač netreba starať aj celé týždne.

Oproti konkurencii navyše prichádzajú s novým dvojkanálovým čistením. Na spodnej strane vysávača sú až dva otvory. Pri zaparkovaní do samovyprázdňovacej stanice sa cez jednu nečistoty ťahajú z vysávača do vrecka. Druhým sa zároveň tento vzduch do vysávača tlačí, takže vyprázdnenie je rýchlejšie a precíznejšie.

Model Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra sa bude dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od 22. januára 2022 za 489 EUR .

Automatická vyprázdňovacia stanica bude samostatne predávaná prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku tiež od 22. januára za cenu od 229 EUR.

robotický vysávač MI ROBOT VACUUM-MOP 2

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro: Pokročilé mopovanie

Pro verzia z nového radu vysávačov Mi Robot Vacuum-Mop 2 je vybavená nadštandardne veľkou batériou a silným sacím výkonom. Okrem vysávania je vhodná aj pre domácnosti, ktoré potrebujú dôkladnejšie mokré umývanie podláh.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro používa LDS (Laser Direct Structuring) navigáciu podobne ako model Ultra. Vie sa presne orientovať v priestore aj v šere a rozoznáva prekážky, nízky nábytok a aj oblasti, z ktorých by mohol vysávač spadnúť. S vylepšeným podvozkom sa však dokáže dostať cez prahy dverí vysoké až 2 cm. V aplikácii Mi Home si môže každý používateľ presne označiť každú miestnosť a podľa toho nastaviť harmonogram vysávania. Prípadne jednoduchoMi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Je vybavený silným motorom so sacím výkonom 3 000 Pa, čo je 43-percentný nárast oproti predošlej generácii.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro je vybavený novým systémom pokročilého mokrého čistenia. Okrem elektronického dávkovania množstva vody je tiež vybavený novým sonickým vibrovaním. Používa frekvenciu až 10 000 vibrácii za minútu, čo je dvojnásobok oproti vybraným konkurentom. Navyše vibruje celá jednotka, nie iba časť s handričkou. Takto vysávač dokáže vyčistiť aj odolnejšie nečistoty.

Pri mopovaní vysávač vytvára stopu v tvare písmena Y a rovnomerne čistí celú umývanú plochu. S nadštandardnou 5 200 mAh batériou dokáže fungovať až 180 minút na jedno nabitie.

Samozrejmosťou je podpora ovládania cez mobilnú aplikáciu Mi Home s možnosťou vytvárania virtuálnych stien či ovládanie virtuálnymi asistentkami Amazon Alexa a Google Assistant.

Model Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro bude dostupný v bielej a čiernej farbe. Bude sa dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od 22. januára 2022 za 409 EUR .

MI ROBOT VACUUM-MOP 2

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2: Perfektný pomer výbavy a ceny

Mi Robot Vacuum-Mop 2 je ideálny robotický vysávač s funkciou mopovania pre domácnosti, ktoré hľadajú pokročilé funkcie a dostatok výkonu za dostupnejšiu cenu.

Novinka používa na mapovanie domácnosti systém vSLAM (Visual Simultaneous Localization and Maping). Dohora smerujúca kamera pod uhlom 137 stupňov neustále sleduje kde sa vysávač nachádza a zároveň čo všetko je v jeho okolí. Rýchlejšie a presnejšie orientovanie dosahuje aj vďaka novému štvorjadrovému procesoru Cortext A35. Výhodou tejto formy navigácie je znížený profil robotického vysávača len 8 cm. Je tak stavaný na vysávanie a mopovanie aj pod nábytkom na nízkych nohách.

Motor so sacím výkonom 2 700 mAh je stále dostatočne výkonný aj na zber ťažších nečistôt, a to aj z kobercov. Vdaka batérii s kapacitou 3 200 mAh, čo je o takmer štvrtinu viac ako u predošlého modelu, dokáže na jedno nabitie fungovať až 110 minút.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 podporuje tiež funkciu pritlačenia handričky s elektricky dávkovanou vodou, takže pri mopovaní dokáže vyčistiť aj odolnejšie škvrny.

Model Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 sa bude dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od 22. januára 2022 za 299 EUR. Dostupný bude v bielej farbe.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite: Dostupný pre všetkých

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite patrí medzi cenovo najdostupnejšie robotické vysávače s funkciou mopovania na trhu. Neznamená to však, že by bol ukrátený o dostatok výkonu a pokročilé funkcie.

Pre navigáciu bol zvolený systém Visual-aided Inertial Navigation, čo je štandardný systém používajúci gyroskop, ale pri tejto novinke doplnený aj o kameru sledujúcu strop miestnosti.

robotický vysávač MI ROBOT VACUUM-MOP 2 LITE

Nechýbajú všetky obľúbené funkcie ako napríklad automatické vrátenie do nabíjacej stanice a následné pokračovanie vo vysávaní, ovládanie cez mobilnú aplikáciu s podporou virtuálnych asistentov Amazon Alexa a Google Assistant, prekonávanie prahov vysokých 2 cm alebo vysávanie pod nábytkom s výškou do 82 mm.

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite disponuje sacím výkonom 2 200 Pa a batériou s kapacitou 2 600 mAh.

Model Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite bude dostupný v bielej farbe a bude sa dať zakúpiť prostredníctvom oficiálnych predajných kanálov spoločnosti Xiaomi na Slovensku od 22. januára 2022 za 229 EUR .

Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Ultra Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Pro Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Xiaomi Mi Robotic Vacuum-Mop 2 Lite
Navigácia LDS + ToF LDS vSLAM VaIN (Gyroskop + RGB)
Batéria 5 200 mAh 5 200 mAh 3 200 mAh 2 600 mAh
Sací výkon 4 000 Pa 3 000 Pa 2 700 Pa 2 200 Pa
Kapacita zásobníka na nečistoty 550 ml 450 ml 550 ml 450 ml
Kapacita zásobníka na vodu 200 ml 270 ml 250 ml 270 ml
Podpora mobilnej aplikácie áno áno áno áno
Sonická vibrácia pri mopovaní nie áno áno nie
Dobitie a pokračovanie vo vysávaní áno áno áno áno
cena 489 eur, (Automatická vyprázdňovacia stanica 229 eur ) 409 eur 299 eur 229 eur
ZDIEĽAŤ