XPG XENIA Xe

Tchaj-pej, Tchaj-wan, 31. marca 2021 – XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ počítačov, komponentov a periférií pre hráčov, e-sports profesionálov a technologických nadšencov, s potešením oznamuje novú spoluprácu s Intelom na výkonnom 15,6″ ultrabooku XPG XENIA Xe s certifikátom EVO™ a ľahkou tenkou konštrukciou.

XPG XENIA Xe má moderný a elegantný design, využíva prvotriedne CNC strojom obrábané eloxované hliníkové šasi s celkovou hrúbkou iba 14,9 mm a hmotnosťou 1,65 kg. Tento ultrabook je osadený procesorom Intel® Core™ i5-1135G7 alebo i7-1165G7 jedenástej generácie, grafikou Intel® Iris® Xe, úsporným 15,6″ 1080p Full HD IPS displejom s vysokým jasom a kapacitnou dotykovou vrstvou, rovnako ako vlastným ultrarýchlym PCIe 4.0 M.2 SSD XPG.

notebook XPG XENIA Xe

„Sme veľmi radi, že môžeme našej hernej komunite predstaviť XPG XENIA Xe, držíme sa nášho odhodlania ponúkať prvotriedne a vysoko kvalitné produkty. XPG XENIA Xe je pre našich zákazníkov jasným príkladom toho, ako môžu získať prístup k najlepším technológiám, aké spoločnosť Intel ponúka,“ povedal Alex Yin, Chief Gaming Officer & General Manager, XPG. „Tento notebook bol navrhnutý pre používateľov, ktorí ocenia jeho elegantnú a jednoduchú konštrukciu poskytujúcu ako výbornú rozšíriteľnosť, tak aj dostatok výkonu pre každodenné situácie zahŕňajúce hranie na cestách aj ľahkú tvorbu obsahu.“

„Bolo nám cťou spolupracovať s tímom XPG na jeho prvom tenkom a ľahkom notebooku, modeli XENIA Xe. A tu je výsledný produkt – prvotriedny design, procesory Intel 11. generácie a XPG PCIe 4.0 SSD v kombinácii s platformou Intel EVO – skutočne pôsobivé,“ hovorí Joel Christensen, generálny riaditeľ skupiny Intel Systems Product Group.

notebook XPG XENIA Xe

Poháňaný technológiami XPG a Intel

Je vybavený procesorom Intel® Core™ 11. generácie, grafikou Intel® Iris® Xe a ako jeden z mála vo svojej triede využíva pamäte LPDDR4X s taktom 4 266 MHz pre plynulú prácu s viacerými aplikáciami naraz. Užívatelia si tak môžu byť istí, že budú mať k dispozícii ohromný výkon. Vďaka kombinácii s oceňovaným XPG PCIe 4.0 SSD, ktoré v porovnaní s bežnými PCIe 3.0 SSD poskytuje dvojnásobné rýchlosti čítania aj zápisu, umožňuje XPG XENIA Xe hranie hier a tvorbu obsahu bez kompromisov v kvalite, prenositeľnosti a pohodlia.

Certifikovaný Intel® EVO

Notebook XENIA Xe je vyladený tak, aby bol výkonným umelcom a aby vyhovoval požiadavkám na platformu Intel® EVO™. To zahŕňa až 16 hodinovú výdrž na batériu, podporu rýchleho nabíjania, okamžité prebudenie a prihlásenie do Windows v priebehu jednej sekundy, ultrarýchle rozhranie Thunderbolt™ 4, pokročilú bezdrôtovú technológiu Intel® Wi-Fi 6, podmanivý 15,6″ dotykový displej, reproduktory s vysokou vernosťou zvuku, mikrofóny s technológiou Far-Field a IR webkameru pre lepšie zážitky z rozhovorov a interakcií.

XPG XENIA Xe

Najlepší kompromis

Všetko v prípade XPG XENIA Xe bolo navrhnuté tak, aby tento notebook poskytoval rovnováhu medzi „vysokou kvalitou“, „tenkým a ľahkým prevedením“ a „výkonom“. Rozmermi 355 × 230 × 14,9 mm svojho precízne opracovaného tela patrí medzi najmenšími 15,6″ notebookmi a jeho kvalitné robustné hliníkové šasi váži iba 1,65 kg. Veľmi jasný, a pritom mimoriadne úsporný 15,6″ displej sa môže pochváliť iba 4,9mm úzkymi postrannými rámčekmi a 87 % pomerom veľkosti obrazovky k telu. Neuveriteľne vysoká kapacita batérie 73,41 Wh mu zaisťuje dlhú výdrž a malý 65W napájací adaptér sa zase jednoducho prenáša.

Dostupnosť XPG XENIA Xe závisí na krajine predaja. Pre viac informácií o dostupnosti a presných cenách v jednotlivých krajinách kontaktujte, prosím, XPG na adrese https://xpg.com/en/xpg.

ZDIEĽAŤ