počítač Galaxy Book S
Odstráňte prekážky, s ktorými sa v priebehu dňa stretávate, a vychutnajte si nepretržité pripojenie do siete LTE, ultratenký dizajn a extrémnu výdrž batérie.

Bratislava, 7. augusta 2019 – Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila Galaxy Book S, prelomové mobilné zariadenie určené pre najnáročnejších užívateľov, ktorí nechcú byť zväzovaní nadmernou veľkosťou a obmedzeniami tradičných laptopov. Galaxy Book S je ako stvorený pre inovátorov, ktorí sledujú jasne vytýčený cieľ a chcú robiť veci inak. Nová mobilná generácia tak dostáva do rúk silný nástroj. Prípadná dostupnosť Galaxy Book S v Čechách a na Slovensku bude potvrdená neskôr.

notebook Galaxy Book S

So zariadením Galaxy Book S vstupuje Samsung do novej éry mobility a ponúka prístroj, ktorý v sebe spája mobilitu a konektivitu smartfónu s výkonom PC. Galaxy Book S bol vyvinutý v spolupráci s poprednými technologickými spoločnosťami a potvrdzuje postavenie spoločnosti Samsung ako lídra v oblasti mobility, k čomu prispieva špičková platforma pre produktivitu od spoločnosti Microsoft, ktorá beží na najvýkonnejšej hardvérovej platforme vo svojej triede od spoločnosti Qualcomm. Táto nová kategória zariadení ponúka gigabitovú konektivitu v sieťach LTE, možnosť okamžitého spustenia a špičkový dizajn v spojení so systémom Windows 10 a najmodernejšiu výpočtovú platformu Qualcomm® Snapdragon™ 8cx. S Galaxy Book S si môžete vychutnať slobodu, ktorú vám poskytuje tento nový typ mobilného zariadenia, s ktorým môžete pracovať kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby ste museli byť pripútaní k svojmu pracovnému stolu alebo pohovke.

„V spoločnosti Samsung sme presvedčení, že skutočné inovácie je možné dosiahnuť len na základe otvoreného prístupu a spolupráci, pri ktorej majú všetci partneri motiváciu prelomiť bariéry a novo definovať užívateľskú skúsenosť,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. Galaxy Book S ponúka kombináciu tých najlepších funkcií mobility, ktoré Samsung ponúka, v spojení s poprednými riešeniami spoločnosti Microsoft v oblasti produktivity a výkonnými technológiami spoločnosti Qualcomm Technologies. Poskytuje tak to najlepšie v oblasti mobilnej produktivity, čo dnes mobilné zariadenie môže ponúknuť.“

notebook Galaxy Book S

Objavte flexibilné zariadenie, ktoré je vždy pripravené a vždy pripojené

Zariadenie Galaxy Book S bolo vytvorené s cieľom zmeniť spôsob, akým používate svoj počítač. Je neustále v prevádzke, vždy pripojené a vždy pripravené – taká je budúcnosť mobilnej produktivity. Extrémne rýchle gigabitové pripojenie k sieťam LTE umožňuje okamžité prepojenie s cloudom a vysokorýchlostné pripojenie k aplikáciám a obsahu bez nutnosti spoliehať sa na
Wi-Fi. Bootovanie systému je minulosťou – Galaxy Book S obsahuje funkcie, vďaka ktorým je možné  zariadenie okamžite prebudiť a začať používať. Podobne ako pri smartfóne tak máte dotykom prsta k dispozícii okamžite všetko, čo potrebujete.

Navrhnuté s ohľadom na maximálnu výdrž a výkon

Zariadenie Galaxy Book S vychádza z predchádzajúceho Galaxy Book 2 a bolo starostlivo navrhnuté tak, aby ponúklo maximálny výpočtový výkon vo forme ľahkého a mobilného zariadenia. Prenosný ultratenký dizajn, ktorý sa odlišuje jedinečným prehnutým telom prístroja, užívateľom umožňuje maximálne využiť výhody zariadenia, ktoré je neustále k dispozícii. Galaxy Book S si so sebou môžete jednoducho a pohodlne vziať kdekoľvek – pri hmotnosti len 0,96 kg vás pritom nebudú ťažiť zbytočná hmotnosť a objem klasického laptopu.

Vrchná časť a základňa rámu Galaxy Book S sú vyrobené z luxusného eloxovaného hliníku, ktorý prístroj chráni pred rizikami poškodenia, ktorým sú laptopy vystavené najčastejšie, a eloxovaná povrchová vrstva zabezpečuje ešte väčšiu pevnosť použitých materiálov. Galaxy Book S je vybavený 13,3-palcovým dotykovým displejom schopným rozpoznať až desať dotykov súčasne, takže na zariadení môžete dotykom prsta bez problémov listovať, približovať a ovládať ho.

Samsung Galaxy Book S

Vyskúšajte výkon nového kalibru

Galaxy Book S je ako stvorený pre užívateľov, ktorí sú neustále v pohybe a oceňujú bezproblémové používanie mobilných zariadení Galaxy, pretože rozširuje vaše možnosti produktivity bez toho, aby obmedzoval váš akčný rádius. Galaxy Book S ponúka nekompromisný výkon založený na výpočtovej  platforme Snapdragon 8cx, čo je prvá PC platforma postavená na 7-nanometrovej technológii, ktorú spoločnosť Qualcomm Technologies vyvinula špeciálne pre mobilné zariadenie. Snapdragon 8cx zaručuje pri Galaxy Book S v porovnaní s Galaxy Book 2 výrazne vyšší výkon, pretože ponúka o 40 percent vyšší výkon procesora, o 80 percent vyšší grafický výkon a pamäť s vyššou priepustnosťou. Platforma Snapdragon 8cx bola zámerne navrhnutá tak, aby sa zaobišla bez aktívneho chladenia, takže váš laptop zostane v pohode bez ohľadu na to, ako tvrdo na ňom budete pracovať.

„Čipový balík Snapdragon 8cx otvára novú éru zariadení, ktoré sú neustále zapnuté a pripojené do internetu a ktoré vám takmer kdekoľvek umožňujú s ľahkosťou pracovať, hrať hry a robiť súčasne viac úloh,“ uviedol Steve Mollenkopf, generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm Incorporated. „Odmietli sme predlžovať výdrž batérie na úkor špičkového výkonu a namiesto toho sme ponúkli oboje a vytvorili výkonné zariadenie, ktoré ponúka vynikajúce mobilné výpočtové možnosti v spojení s mobilitou a konektivitou smartfónu.“

Vďaka dlhodobej výdrži batérie, ktorá dokáže na jedno nabitie napájať Galaxy Book S až 23 hodín pri nepretržitom prehrávaní videa, sa odpútate od nabíjacieho kábla.[1] Aby vaše zariadenie pracovalo čo najefektívnejšie, optimalizuje Galaxy Book S výkon v závislosti od toho, čo robíte – takže spotrebovávate menej energie a šetríte čas na tvorivú činnosť, streamovanie, hranie a prácu. Galaxy Book S taktiež obsahuje až 1 TB rozšíriteľné úložisko, takže sa nemusíte obávať, že by ste mali nedostatok úložného priestoru.

Galaxy Book S je taktiež vybavený stereoreproduktormi štúdiovej kvality Sound by AKG spoločnosti Samsung, zatiaľ čo priestorový zvuk Dolby Atmos® umocňuje a dotvára podmanivý zvukový zážitok pomocou zvukových režimov pre filmy, hudbu, hry a ďalšie.

S podporou špičkových služieb

Vychutnajte si kompletné prostredie stolného počítača na novom mobilnom výpočtovom zariadení, ktoré ponúka nekompromisnú mobilitu a výkon novej generácie so systémom Windows 10. Aplikácia  Váš telefón[2] spoločnosti Microsoft zaručuje bezproblémové spojenie medzi zariadeniami Galaxy Book S a Galaxy Note10, takže môžete pristupovať k najnovším fotografiám, aplikáciám a oznámeniam a okamžite reagovať na hovory a textové správy na ktoromkoľvek zo zariadení, a zaistiť si tak deň bez problémov.[3] Galaxy Book S taktiež umožňuje využitie cloudového úložiska Microsoft OneDrive, ktoré uchováva, chráni a zálohuje vaše súbory a sprístupňuje ich pre všetky vaše zariadenia.

S Galaxy Book S je vaše zariadenie bezpečnejšie a lepšie chránené. Vďaka gigabitovému pripojeniu prostredníctvom siete LTE vám Galaxy Book S umožňuje vyhnúť sa využívaniu nespoľahlivých verejných sietí, a predísť tak ohrozeniu vašich súkromných informácií pri prístupe do internetu. Windows Hello poskytuje funkcie okamžitého prihlásenia pomocou odtlačku prsta a zabezpečuje rýchly a pohodlný prístup k vášmu zariadeniu osobnejším spôsobom.

notebook Samsung Galaxy Book S

Dostupnosť

Galaxy Book S bude na vybraných trhoch k dispozícii začiatkom jesene, a to v dvoch farebných variantoch – Earthy Gold a Mercury Grey. Prípadná dostupnosť Galaxy Book S v Čechách a na Slovensku bude potvrdená neskôr.

Technické údaje o výrobku Galaxy Book S

 

Galaxy Book S

Operačný systém Windows 10 Home/Pro

* Dostupnosť sa líši v závislosti od regiónu a operátorovi. Funkcie sa môžu líšiť v závislosti od zariadenia.

Displej 13,3″ FHD TFT (16:9)

Dotykový: 10-bodová viacdotyková obrazovka

Telo 305,2 × 203,2 × 6,2–11,8 mm; 0,96 kg
* Presnosť údajov sa môže líšiť v závislosti od použitého spôsobu merania.
Aplikačný procesor

Počítačová platforma Qualcomm® Snapdragon™ 8cx
7nm, 64-bitový osemjadrový procesor (max. 2,84 GHz + 1,8 GHz)
* Qualcomm a Snapdragon sú ochranné známky spoločnosti Qualcomm Incorporated registrované v Spojených štátoch a ďalších krajinách.
* Qualcomm Snapdragon je produkt spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc. alebo jej dcérskych spoločností.

Pamäť 8 GB RAM (LPDDR4X), 256/512 GB
+ slot pre kartu MicroSD (až 1 TB)
* Môže sa líšiť podľa trhu a mobilného operátora.
* Veľkosť užívateľskej pamäti je menší než celková kapacita pamäti, pretože časť úložiska využíva operačný systém a softvér vykonávajúci rôzne funkcie zariadenia. Skutočná veľkosť užívateľskej pamäti sa bude líšiť podľa operátora a po aktualizácii softvéru sa môže zmeniť.* Karta MicroSD sa predáva samostatne.
Kamera 720p HD
Batéria

42 Wh (typická)
Prehrávanie videa: až 23 hodín
* Na základe výsledkov interných laboratórnych testov doby prehrávania lokálne uloženého videa realizovaných spoločnosťou Samsung. Výsledky testu sú odhadované hodnoty vzorovej batérie z predbežnej verzie testovanej vo východiskovom nastavení (hlasitosť zvuku a úroveň jasu) bez pripojenia k Wi-Fi alebo mobilnej sieti. Výdrž batérie sa výrazne líši v závislosti od nastavení a používaní zariadení a od ďalších faktorov.
* Káblové nabíjanie kompatibilné so štandardmi PD2.0, AFC a QC2.0.
* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.

Siete LTE kat. 18
Nano SIM
* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
Konektivita Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO
* Môže sa líšiť podľa trhov a mobilných operátorov.
Bluetooth® v 5.0, USB typ C, navigácia (GPS, Galileo*, Glonass, BeiDou*)
*Pokrytie systémov Galileo a BeiDou môže byť obmedzené.
Senzory Snímač odtlačkov prstov, Hallov senzor, svetelný senzor (podsvietenie klávesnice zapnuté/vypnuté)
Overovanie Windows Hello prihlásenie pomocou odtlačku prsta
Audio Stereoreproduktory: Sound by AKG
Podmanivý zvuk s technológiou priestorového zvuku Dolby Atmos® (režimy Dynamic, Movie, Music, Game, Voice, a Personalize)

* Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie, ktoré sú v tomto dokumente uvedené a týkajú sa výrobkov, okrem iného vrátane informácií o výhodách, dizajne, cene, súčiastkach, výkone, dostupnosti a funkciách výrobku, sa môžu bez predchádzajúceho upozornenia zmeniť.

[1] Na základe výsledkov interných laboratórnych testov realizovaných spoločnosťou Samsung hodnotiacich dobu prehrávania lokálne uloženého videa vo východiskovom nastavení a bez pripojenia k sieti. Výdrž batérie sa výrazne líši v závislosti od nastavenia a používania zariadení a od ďalších faktorov.
[2] Kompatibilita a dostupnosť funkcií a vlastností sa môže líšiť v závislosti od verzie aplikácie a verzie systému Android.
[3] Užívatelia musia prepojiť svoj smartfón so stolným počítačom pomocou odkazu „Pripojiť k systému Windows“ na svojom smartfóne, pokiaľ je k dispozícii, alebo prostredníctvom aplikácie „Váš telefón“ v stolnom počítači. Aplikácia Váš telefón je predinštalovaná na stolných počítačoch s aktualizáciou Windows z 10. októbra 2018 alebo novšou a je k dispozícii na stiahnutie pre aktualizáciu Windows z 10. apríla 2018 alebo novšou. Vyžaduje účet Microsoft a smartfón so systémom Android 7.0+.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here