TECNO Camon 18 Premier Vast Sky

Bratislava 13. mája 2022 – Na slovenský trh tento týždeň vstúpila svetová spoločnosť TECNO, inovatívna značka inteligentných telefónov, ktorá poskytuje spotrebiteľom najnovšie inteligentné telefóny vo viac ako 70 krajinách po celom svete. Na Slovensku spoločnosť TECNO začala predávať hneď päť modelov smartfónov zo svojich radov Camon a Spark. Všetky modely sú dostupné vždy v dvoch rôznych farebných prevedeniach.

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO, výrobca prémiových inteligentných telefónov a zariadení AIoT spoločnosti TRANSSION Holdings. Slovensko sa tak stalo štvrtou európskou krajinou, v ktorej TECNO pôsobí. Nedávno značka vstúpila aj na český trh.

TECNO Camon 18 Premier Polar Night
TECNO Camon 18 Premier Polar Night

Heslom značky TECNO je „Stop At Nothing“ (Nezastaviť sa pred ničím). Jej cieľom je sprístupniť najlepšie súčasné technológie progresívnym jedincom a ponúknuť im štýlovo navrhnuté inteligentné produkty, ktoré ich inšpirujú k objavovaní sveta možností a k trendy životnému štýlu, ktorý im umožňujú práve inteligentné technológie.

Celosvetovo uznávaný líder

Spoločnosť TECNO úspešne rozšírila svoje podnikanie z Afriky na viac než 80 000 maloobchodných sietí po celom svete a to predovšetkým vďaka svojej „glokálnej“ stratégii, teda „myslieť globálne, jednať lokálne“. S viac než 400 globálnymi partnermi vytvára silný partnerský ekosystém.

Podľa spoločnosti Counterpoint je TECNO celosvetovo uznávaným lídrom v štyroch hlavných oblastiach vrátane vývoja široko dostupných technických riešení, inovatívneho designu, kvalitného fotoaparátu a umelej inteligencie.

V najuznávanejšom každoročnom prieskume „100 najobdivovanejších značiek v Afrike“ sa spoločnosť TECNO už päť rokov po sebe umiestnila medzi TOP 6 značiek na africkom kontinente.

TECNO Camon 18 Ceramic White
TECNO Camon 18 Ceramic White

Ambiciózny vstup na slovenský trh

„Značka TECNO predstavuje kvalitné a designové produkty za dostupnú cenu, ktoré sú postavené na najnovších technológiách a umelej inteligencii. Som presvedčený, že práve vďaka týmto vlastnostiam smartfóny TECNO rýchlo nájdu svojich zákazníkov aj na českom a slovenskom trhu, rovnako ako sa to značke podarilo na ostatných trhoch, kde pôsobí. Ambície značky TECNO sú veľké, distribúciu začíname u najväčších lokálnych predajcov a plánujeme spoluprácu aj s operátormi a to v druhej polovici tohto roku,“ Viktor Hajíček, CEO spoločnosti Witty s.r.o., ktorá je oficiálnym distribútorom značky TECNO v Česku aj na Slovensku.

Portfólio spoločnosti TECNO zahŕňa inteligentné telefóny, tablety, inteligentné zariadenia a zariadenia AIoT, ktoré sú pre spotrebiteľa dostupné na viac ako 70 trhoch všetkých svetových kontinentov. K týmto trhom sa práve pripája aj Slovensko.

Neustále prielomy v oblasti výskumu, vývoja a designu

Tri hlavné výhody, ktorými sa TECNO odlišuje od konkurencie, sú uspokojenie dopytu miestnych spotrebiteľov, prispôsobený profesionálny fotoaparát pre fotografovanie a nakrúcanie videa a štýlový design, ktorý používateľov prekvapí predovšetkým svojím mladistvým vzhľadom.

Spoločnosť TECNO má obrazové laboratórium TAIVOS, vlastní výskumné a vývojové centrá s viac ako 1 600 zamestnancami vo výskume a vývoji spolu s radom silných medzinárodných podporných tímov.

TECNO sa snaží predstaviť špičkové zobrazovacie riešenia, ktoré lepšie spĺňajú očakávania spotrebiteľov vďaka kombinácii zberu dát a umelej inteligencie. To taktiež značke umožňuje udržať si svoju konkurencieschopnosť a vedúce postavenie v obore.

TECNO Camon 18 Dusk Gray
TECNO Camon 18 Dusk Gray

Vysoká kvalita fotoaparátu

TECNO kladie doraz na najvyššiu kvalitu fotografií a videí. Predné kamery niektorých typov mobilných telefónov TECNO sú vybavené novou inteligentnou identifikáciou mužov a žien, ktoré smartfónu umožňuje rozpoznať rysy používateľa a prispôsobiť fotografiu jeho tváre. Pomocou algoritmov AI pre super rozlíšenie obrazu možno napríklad taktiež obnoviť snímky s nízkym rozlíšením, ktoré vznikli vďaka použitiu digitálneho zoomu.

TECNO Camon – Skvelé snímky a videa za všetkých okolností

Najvyššie modely smartfónov TECNO na českom trhu budú v súčasnosti reprezentovať inteligentné telefóny radu Camon (Camon 18 a Camon 18 Premier), ktoré okrem výkonných procesorov prinášajú aj displeje s vysokým rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou (model Camon 18 Premier) a špičkové moduly fotoaparátov.

V oblasti fotografovania a zadováženia videa vyniká predovšetkým telefón TECNO Camon 18 Premier, vybavený trojitým hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 megapixelov, optickou stabilizáciou a 5násobným optickým zoomom, zasadeným do zadnej strany telefónu, vyrobené z matného skla. Ďalšou prednosťou tohto inteligentného telefónu so 6,7palcovým, 120Hz AMOLED displejom je taktiež rýchle 33wattové dobíjanie, vďaka ktorému možno jeho 4 750mAh batériu dobiť z nuly na 100 % behom 65 minút.

Model TECNO Camon 18 s 6,8palcovým, 90Hz displejom vsádza na vysoký výkon platformy MediaTek Helio G88 a dlhú výdrž svojej 5 000mAh batérie. K tvoreniu snímok a videí slúži trojitý multifunkčný fotoaparát s rozlíšením hlavného snímača 48 megapixelov a schopnosťou zadovážiť pútavé nočné zábery alebo videá s rozostreným pozadím.

Tecno Spark 8 Atlantic Blue
Tecno Spark 8 Atlantic Blue

TECNO Spark – Najnovšia technológia pre každého

Smartfóny strednej a nižšej triedy prinášajú na český trh rad TECNO Spark, reprezentovaný modelmi Spark 8, Spark 8T a Spark 8 Pro. Vo všetkých prípadoch sa jedná o – vo svojej kategórii – vysoko nadpriemerne vybavené smartfóny s kvalitnými displejmi, výkonnými platformami MediaTek Helio, dostatočnou kapacitou operačnej pamäte a úložiska na dáta, rovnako ako dlhou výdržou vďaka 5 000mAh batérii. Duálne a trojité moduly fotoaparátov smartfónov radu TECNO Spark produkujú skvelé portrétne snímky, panoráma aj selfie.

TECNO Spark 8T Turqoise Cayene
TECNO Spark 8T Turqoise Cayene

Vlastná používateľská nadstavba HiOS

Smartfóny značky TECNO bežia na Androide 12 s prísľubom jeho skorej aktualizácie. Systém je doplnený vlastnou používateľskou nadstavbou HiOS. Nadstavba, vyvinutá priamo pre telefóny TECNO, ponúka mnoho funkcií, ktoré zákazníkom spríjemní ovládanie telefónu, prispôsobenie notifikácií, uvoľnenie úložiska a taktiež dôležité bezpečnostné vylepšenia.

HiOS je neustále vyvíjaný a aktualizovaný a v súčasnosti sa radí medzi najlepšie Androidové nadstavby na trhu.

Tecno Spark 8 Pro Interstellar Black
Tecno Spark 8 Pro Interstellar Black

Technické špecifikácie

  TECNO Camon 18 Premier TECNO
Camon 18
TECNO
Spark 8 Pro
TECNO
Spark 8 T
TECNO
Spark 8
Farba Vast Sky
Polar Night
Dust Grey
Ceramic White
Interstellar Black
Turqoise Cyan
Atlantic Blue
Turqoise Cyan
Atlantic Blue
Turqoise Cyan
Procesor a pamäť MediaTek Helio G96
RAM: 8 GB
ROM: 256 GB
MediaTek Helio G88
RAM: 6 GB
ROM: 128 GB
MediaTek Helio G85
RAM: 4 GB
ROM: 128 GB
MediaTek Helio 35
RAM: 4 GB
ROM: 64 GB
MediaTek Helio P22
RAM: 4 GB
ROM: 64 GB
Operačný systém Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS Android 11 a HiOS
Displej AMOLED, 6,7“, 1 080 × 2 400 bodov, 120 Hz IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

90 Hz

IPS, 6,8“, 1 080 × 2 460 bodov,

60 Hz

IPS, 6,6“, 1 080 × 2 408 bodov,

60 Hz

IPS, 6,5“, 720 × 1 600 bodov,

60 Hz

Predný fotoaparát 32Mpx širokouhlá selfie kamera 16Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera 8Mpx selfie kamera
Hlavný fotoaparát 64Mpx hlavná kamera

12Mpx širokouhlý fotoaparát

8Mpx teleobjektív (5× optický zoom)

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

48Mpx hlavná kamera

2Mpx portrétny snímač

2Mpx snímač pre AI efekty

50Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

16Mpx hlavná kamera

2Mpx snímač pre AI efekty

Rozmery

a hmotnosť

75,9 × 163,8 × 8,2 mm, 200 g 76,7 × 168,9 × 8,8 mm, 200 g 76,8 × 169,0 × 8,8 mm, 195 g 75,9 × 164,3 × 8,9 mm, 192 g 75,8 × 164,5 × 8,9 mm, 200 g
Batéria 4 750 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh,
18W dobíjanie
5 000 mAh, 33W dobíjanie 5 000 mAh 5 000 mAh
Dual SIM / microSD áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno áno/áno
Cena 367 EUR 184 EUR 163 EUR 143 EUR 122 EUR

Všetky inteligentné telefóny značky TECNO sú na slovenskom trhu dostupné u predajcov Alza.sk, Nay.sk, Mall.sk, Okay.sk, Datart.sk, Muziker.sk a koncom tohto roka aj s operátormi O2, Orange a Telecom.

ZDIEĽAŤ