TCL 20 5G

Spoločnosť TCL Communication predstavila v rámci virtuálneho veľtrhu CES 2021 v Las Vegas dva modely smartfónov z tohtoročnej novej rady TCL 20. Telefóny TCL 20 5G a TCL 20 SE sú vybavené displejmi TCL vlastnej výroby s patentovanou technológiou NXTVISION novej generácie, ktorá optimalizuje farby, jas a kontrast displeja a vylepšuje videá a fotografie.

TCL 20 5G

TCL 20 5G – perfektný obraz a podpora 5G sietí

Smartfón TCL 20 5G je vybavený 6,67-palcovým displejom s rozlíšením Full HD+ a pomerom strán 20:9. Novinka využíva novú generáciu obrazovej technológie NXTVISION, ktorá podporuje prehrávanie videí v štandarde HDR10. Ten sa využíva na streamovanie televíznych seriálov, dokumentov a filmov na platforme Netflix v tej najlepšej kvalite. Nechýba ani nástroj na prevod videí z formátu SDR na formát HDR v reálnom čase či režim kalibrácie, ktorý zvyšuje presnosť farieb displeja.

Srdcom modelu TCL 20 5G je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 690 5G vyrábaný 8nm technológiou. Použitý procesor podporuje 6 GB operačnej pamäte a interné úložisko s kapacitou až 256 GB. Telefón pobeží spočiatku na Androide 10, neskôr dostane aktualizáciu na Android 11.

TCL 20 5G

Smartfón obsahuje trojitý fotoaparát s umelou inteligenciou. Jeho hlavný snímač má rozlíšenie 48 Mpx, ktorý dopĺňa 8MPx širokouhlý objektív a 2Mpx makro kamera. Zostava týchto fotoaparátov ponúkne technológie vylepšujúce automatické ostrenie a stabilizáciu videa. K dispozícii je tiež predný 8Mpx fotoaparát s mnohými funkciami vrátane HDR selfie.

Riadenie spotreby zaisťuje technológia Smart 5G, ktorá dokáže automaticky prepínať medzi mobilnými pásmami 4G a 5G a tým predĺžiť výdrž batérie s kapacitou 4500 mAh.

Model TCL 20 5G bude k dispozícii vo farebných variantoch Mist Grey a Placid Blue. Počas februára 2021 sa dostane na európsky trh s cenou 299 eur.

Podrobné technické parametre smartfónu TCL 20 5G

TCL 20 SE: Zábava na maximum s NXTVISION

TCL 20 SE

Model TCL 20 SE vsádza na atraktívnu cenu a veľký 6,82-palcový HD+, ktorý zaberá 90 % čelnej strany telefónu a má pomer strán 20,5:9. Vďaka funkcii „plávajúceho“ okna môžu užívatelia i počas  sledovania obľúbeného filmu prechádzať web alebo odpovedať na messengeri; samotná funkcia sa spúšťa prejdením prstu do pravého či ľavého rohu a veľkosť okna je možné upraviť alebo presunúť kamkoľvek na displeji.

Podobne ako pri modeli TCL 20 5G ponúka TCL 20 SE konverziu SDR na HDR videá v reálnom čase. Zobrazovacia technológia NXTVISION vylepšuje farby, kontrast a jas. Telefón disponuje tiež duálnymi reproduktormi kompatibilnými s Hi-Res Audio certifikáciou, vďaka ktorej ich umiestnenie pri úchope nezakrývajú dlane. O dostatok výkonu sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 460 v kombinácii so 4GB operačnej pamäte a 64GB úložiskom, ktoré je možné vďaka microSD karte rozšíriť až o ďalších 256 GB. Novinka pobeží na operačnom systéme Android 11.

TCL 20 SE

Smartfón TCL 20 SE ponúka zadný fotoaparát hneď so štyrmi objektívmi. Hlavnú 16MPx kameru doplňuje trio snímačov (5+2+2 Mpx) či technológia vylepšovania fotiek pomocou umelej inteligencie. Nechýba ani funkcia na mazanie nežiaducich objektov na pozadí snímky.

Telefón podporuje všetky európske LTE pásma a disponuje funkciami VoLTE či NFC. O energiu na celodennú prevádzku sa stará 5000mAh batéria s funkciou reverzného nabíjania (OTG).

Model TCL 20 SE bude celosvetovo dostupný vo farbách Nuit Black a Aurora Green počas januára 2021 za cenu 149 eur.

Podrobné technické parametre smartfónu TCL 20 SE

Chystajú sa ďalšie tri smartfóny rady TCL 20

V nadchádzajúcich týždňoch sa rada TCL 20 rozšíri najmenej o tri ďalšie modely, a to vrátane druhého 5G smartfónu. Vo všetkých prípadoch pôjde o smartfóny vybavené displejom vlastnej výroby a zobrazovacou technológiou NXTVISION vylepšujúcou kvalitu obrazu. Spoločnosť TCL ich oficiálne predstaví v priebehu prvého štvrťroku roku 2021.

Prepojenie smartfónov s väčšími obrazovkami

V rámci veľtrhu CES 2021 oznámila TCL ešte ďalšiu novinku – zámer prepojiť svoje mobilné telefóny rady TCL 20 prostredníctvom bezdrôtových technológií Wi-Fi, Bluetooth a NFC s tabletmi, televízormi a PC. Tým sa nielen uľahčí rýchly prenos súborov a multimédií z jedného zariadenia do druhého, ale i zobrazovanie obsahu displeja telefónu na väčších obrazovkách, ako sú tablety alebo televízia. Podrobnosti budú predstavené ešte tento rok.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here