ZOWIE by BenQ, profesionálna značka produktov pre ešport, predstavuje monitory XL2546X a XL2586X s duálnym podsvietením, Fast-TN panely a exkluzívnu technológiu DyAc 2.

Prepracovaný dizajn 25-palcových monitorov nadväzuje na predchádzajúce generácie a poskytuje vyššiu úroveň pohodlia a celkového ergonomického nastavenia. ZOWIE tak pokračuje vo svojom poslaní od uvedenia rady XL v roku 2010, naslúcha spätnej väzbe hráčov a na jej základe vyvíja funkcie a vylepšuje dizajn tak, aby monitory splnili ich náročné požiadavky. Oba modely napríklad získali priemyslové ložiská pre výškovú nastaviteľnosť umožňujúcu nastavenie ideálnej polohy hladko bez zadrhávania.

Jednou z najdôležitejších vlastností monitorov pre ešport je rýchlosť odozvy. Preto sú postavené na technológii Fast-TN, ktorá dosahuje nižšie hodnoty než napr. panely IPS. Nemenej dôležitou hodnotou je obnovovacia frekvencia, zatiaľ čo model XL2546X ponúka 240 Hz, model XL2586X ide ešte ďalej a užívateľom ponúkne 540 Hz.

Kvalitný obraz umocňuje nová technológia DyAc 2 zaisťujúca plynulé zobrazenie rýchlych akčných herných scén, čistý pohyb a celkový vynikajúci vizuálny zážitok pri hraní. DyAc 2 je významným vylepšením predchádzajúcich verzií DyAc, resp. DyAc+. Novo využíva duálne podsvietenie na dosiahnutie vyššej úrovne redukcie rozmazania a minimalizáciu duchov, zjemnené podsvietenie potom uľahčuje adaptáciu očí.

ZOWIE by BenQ XL2546X - ZOWIE by BenQ XL2586X

Užívateľský komfort pri používaní ďalej podporí funkcia automatického nastavenia herného režimu Auto Game Mode dostupná cez aplikáciu XL Setting to Share, ktorá sprístupní automatické prepínanie režimov na základe obsahu na displeji. K dispozícii je tiež Black eQualizer, Color Vibrance, Low Blue Light, Flicker-free a ďalšie.

ZOWIE by BenQ XL2546X bude k dispozícii v priebehu apríla 2024 za odporúčanú koncovú cenu 14 290 Kč s DPH v Českej republike a 560 eur s DPH na Slovensku.

ZOWIE by BenQ XL2586X bude k dispozícii v priebehu marca 2024 za odporúčanú cenu 30 990 Kč s DPH v Českej republike a 1 215 eur s DPH na Slovensku.

ZDIEĽAŤ