ProArt Studiobook 16 3D OLED H7604
Novinky sú vystavené a dostupné na vyskúšanie v stánkoch značiek ASUS a ROG
  • Množstvo inovácií: Hojný počet inovácií vrátane notebookov Zenbook S 13 OLED, ExpertBook B9 OLED, zariadení so zameraním na zdravotnú starostlivosť a ďalších
  • O krok bližšie k nulovým emisiám: ASUS prezentuje najnovšie úspechy v oblasti udržateľnosti vrátane novej služby ASUS Carbon Partner Services
  • Niečo pre každého hráča: ROG predstavil viacero inovácií vrátane herných notebookov, vreckového počítača ROG Ally, grafických kariet, monitorov, routerov a ďalších
  • Vzrušujúce novinky: Monitory ASUS VU, Swift OLED PG49WCD, grafická karta ROG Matrix RTX 4090, notebook ASUS BR1402F a ďalšie

ASUS oznámil, že na veľtrhu Computex 2023 vystavuje neuveriteľné inovácie, ako sú nové monitory, notebooky a ďalšie vzrušujúce novinky, a takisto prezentuje výnimočné úspechy v oblasti udržateľnosti. Návštevníci si môžu vyskúšať novinky v stánkoch značiek ASUS a Republic of Gamers (ROG) – od spotrebiteľských cez firemné až po zariadenia so zameraním na zdravotnú starostlivosť.

ASUS tiež prezentuje najnovšie úspechy v oblasti udržateľnosti s cieľom dosiahnuť nulové emisie a to, ako integruje parametre udržateľnosti do dizajnov svojich produktov. Návštevníci sa môžu dozvedieť ďalšie informácie o novej službe ASUS Carbon Partner Services, ktorá umožní zákazníkom kompenzovať uhlíkové emisie z ich ASUS produktov a prispieť tak k udržateľnejšej budúcnosti.

Záujemcovia si môžu pozrieť špičkové notebooky Zenbook S 13 OLED (UX5304) a ExpertBook B9 OLED (B9403). Oba sú vybavené úžasnými OLED displejmi pre živé a verné zobrazenie vizuálov. Zenbook S 13 OLED – najtenší OLED notebook na svete – je tenký a štýlový notebook, ktorý je navrhnutý pre uhlíkovú neutralitu. ExpertBook B9 OLED je najľahší 14-palcový firemný OLED notebook na svete. Je navrhnutý pre profesionálov, ktorí vyžadujú to najlepšie, s vysokým výkonom, dlhou výdržou batérie a ultraľahkou hmotnosťou.

V neposlednom rade si môžu návštevníci pozrieť aj široké portfólio vzrušujúcich noviniek, ako je ASUS BR1402F, prvý 14-palcový odolný notebook typu 2v1 na svete, ktorý je navrhnutý na vzdelávanie. Medzi ďalšie inovácie v stánku spoločnosti ASUS patria nové monitory radu ASUS VU. Tie sú vytvorené pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú štýl, udržateľnosť a výkon.

V stánku značky ROG je vystavených viacero herných inovácií vrátane herných notebookov, komponentov, herných monitorov, routerov a ďalších. Zoznam inovácií sa však ešte nekončí – prezentované je tiež chladenie ROG intelligent cooling a úžasný Nebula HDR displej. Návštevníci si môžu vyskúšať aj nový herný vreckový počítač ROG Ally, ktorý posúva mobilné hranie na úplne novú úroveň.

Návštevníci tiež môžu spoznať prvú grafickú kartu na trhu s chladením pomocou tekutého kovu pre extrémne pretaktovanie ROG Matrix RTX 4090. Vďaka elegantnému dizajnu a špičkovému tepelnému riešeniu je ideálna pre pokročilé počítačové zostavy.

Vystavený je aj nový monitor ROG Swift OLED PG49WCD so 49-palcovým superultraširokouhlým (5 120 x 1 440) QD-OLED displejom so zakrivením na úrovni 1800R, 144 Hz obnovovacou frekvenciou a odozvou 0,03 ms pre súťažné a pohlcujúce hranie. Monitor je vybavený vlastným chladičom a grafénovou fóliou umiestnenou za celým QD-OLED panelom pre lepšie odvádzanie tepla a zníženie rizika vypálenia.

ROG a NVIDIA® prezentujú najnovšiu technológiu, ktorá minimalizuje rozmazanie pohybu, G-SYNC ULMB 2. Dostupná je pre monitor ROG Swift 360 Hz PG27AQN vo forme aktualizácie firmvéru. ULMB 2 prináša zlepšenú redukciu rozmazania pohybu s efektívnou čistotou pohybu na úrovni viac ako 1 000 Hz, čo ocenia hráči počas súťažného hrania. Technológia ponúka plnú obnovovaciu frekvenciu podsvietenia, výrazne vyšší jas v porovnaní s prvou generáciou a žiaden zdvojený obraz. Na tento účel využíva ULMB 2 špeciálnu techniku s názvom Vertical Dependent Overdrive, ktorá zabezpečuje, že sa podsvietenie zapne len vtedy, keď všetky pixely zobrazujú správnu farbu.

2023 ROG Strix SCAR 18 G834

To najlepšie zo stánku spoločnosti ASUS

Udržateľnosť ako priorita

Spoločnosť ASUS je plne oddaná trvalej udržateľnosti a neustále hľadá inovatívne metódy na zníženie svojej ekologickej stopy a dosiahnutie nulových emisií. Tento prístup sa točí okolo štyroch hlavných princípov: klimatické opatrenia, obehové hospodárstvo, zodpovedná výroba a vytváranie hodnôt.

ASUS neustále využíva svoje technologické znalosti, metodiku založenú na údajoch a prístup zameraný na človeka, aby vyvinul podnik s nulovými emisiami, ktorý podporuje obehové hospodárstvo a zodpovedný dodávateľský reťazec, ktorý vytvára spoločnú hodnotu pre všetkých. ASUS chce do roku 2035 využívať 100 % energie z obnoviteľných zdrojov vo všetkých svojich prevádzkach na celom svete a do roku 2050 chce dosiahnuť nulové emisie. Okrem toho, notebooky ASUS na rok 2022 prekračovali normy štandardu ENERGY STAR® v priemere o 34 % a ASUS bol zaradený do indexu Corporate Knights Clean200 na rok 2023.

ASUS v rámci svojho plánu na dosiahnutie nulových emisií rozšíril svoj sortiment ekologických produktov. Okrem iných zariadení pribudol prvý firemný notebook na svete s nulovou uhlíkovou stopou a uhlíkovou neutralitou ExpertBook B9 (B9400) a najtenší OLED notebook na svete Zenbook S 13 OLED (UX5304), ktorý je tiež uhlíkovo neutrálny. Tieto produkty obsahujú viacero ekologicky šetrných materiálov, ako sú recyklované plasty po spotrebe, recyklovaný kov po priemyselnej výrobe, balenie s certifikátom FSC Mix. Na kompenzáciu zvyškových emisií využívajú uhlíkové kredity na prírodnej báze. ASUS si toto všetko overuje v spoločnosti SGS, ktorá je svetovým lídrom v oblasti overovania, kontroly a testovania.

ASUS počas veľtrhu Computex 2023 predstavil svoju najnovšiu iniciatívu zameranú na dosiahnutie nulovej uhlíkovej stopy a oznámil službu na kompenzáciu uhlíkových emisií. Služba ASUS Carbon Partner Services umožní firemným zákazníkom kompenzovať emisie uhlíka z ich ASUS produktov. Služba poskytuje komplexnú službu dodávok so spoľahlivou kvalitou, zodpovednosťou, zárukou, transparentnosťou, flexibilitou a konkurencieschopnými cenami. Spočiatku sa služba zameria na komerčné notebooky a stolné počítače, počnúc modelmi ExpertBook B9 OLED (B9403) a radom D9 (D900MDR a D900SDR).

ASUS hrdo prezentuje svoj záväzok k udržateľnosti prostredníctvom dvoch uhlíkovo neutrálnych notebookov a celého radu ekologických produktov. Medzi vystavenými modelmi je ASUS BE279QSK, ktorý spĺňa normy ENERGY STAR a vyniká ako „energeticky najefektívnejší“ displej za rok 2022 a 2023 –  je overený organizáciami TCO a EPEAT a je vyrobený z 85 % recyklovaného plastu.

ASUS Mini PC PB62 demonštruje energeticky úsporný a ekologický dizajn s certifikáciami ENERGY STAR a EPEAT Gold. ASUS okrem technologických produktov vystavuje aj batoh ProArt Backpack. Vyrobený je z recyklovanej polyesterovej tkaniny (rPET), ktorá vyžaduje menej zdrojov a pri výrobe produkuje menej emisií CO2, vďaka čomu prináša 80 % úsporu energie v porovnaní s bežnými batohmi.

Prvotriedne firemné riešenia

ASUS na tohtoročnom veľtrhu Computex prezentuje portfólio výnimočných firemných riešení, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby moderných firiem. Medzi to najlepšie patria notebooky ExpertBook B9 OLED (B9403) a ExpertBook B5 OLED (B5602), ktoré ponúkajú špičkový výkon a elegantný, profesionálny dizajn. ExpertBook B9 OLED disponuje 14-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2,8K, takže ide o ideálny notebook pre profesionálov, ktorí vyžadujú výnimočnú kvalitu obrazu. S hmotnosťou len 990 g a šasi s hrúbkou iba 15,78 mm ide o notebook, ktorý sa veľmi ľahko prenáša. ExpertBook B5 OLED je navrhnutý pre profesionálov, ktorí vyžadujú spoľahlivý notebook na každodenné používanie. S hmotnosťou iba 1,4 kg ide o najľahší 16-palcový firemný notebook na svete. Vybavený je 4K OLED displejom a procesorom 13. generácie Intel Core i7.

ASUS tiež predstavil dve kompletné služby pre modernú správu IT ASUS Pre-Deployment Service (APDS) a ASUS Endpoint Management Service (AEMS). Tieto služby podnikových riešení poskytujú balík nástrojov na zabezpečenie a správu a pomáhajú tak podnikom chrániť citlivé údaje a zefektívniť prevádzku IT. Služby zahŕňajú funkcie, ako je šifrovanie údajov, správa koncových bodov a vzdialená správa zariadení.

ASUS BR1402F je prvý 14-palcový odolný notebook typu 2v1 na svete, ktorý je navrhnutý na vzdelávanie detí od predškolského až do stredoškolského veku. ASUS tiež prezentuje spoľahlivé a ľahko použiteľné podnikové sieťové riešenia radu ASUS ExpertWiFi. Medzi ne patrí sieťový router ExpertWiFi EBG15, bezdrôtový router ExpertWiFi EBR63, PoE switch ExpertWiFi EBP15, PoE prístupový bod ExpertWiFi EBA63 a mesh WiFi systém ExpertWiFi EBM68.

Vystavený je aj nový WiFi 7 router ASUS RT-BE96U a WiFi 7 mesh systém ZenWiFi BQ16 Pro, ktoré ponúkajú prenosové rýchlosti až 19 000 Mbps, resp. 30 000 Mbps, a prenosný WiFi router ASUS RT-AX57 Go.

ASUS spolupracuje so spoločnosťou SIEMENS na rozvoji digitálnej transformácie, ktorá podporuje efektívnu integráciu informačných a prevádzkových technológií s poprednými hardvérovými, softvérovými a infraštruktúrnymi možnosťami.

Kompletné portfólio tenkých a ľahkých notebookov s novými technológiami

ASUS opäť dokazuje svoje odhodlanie prinášať inovácie a špičkové technológie prostredníctvom najnovších notebookov radu Zenbook a Vivobook.

Medzi najvýraznejšie novinky patrí najnovšia inovácia v oblasti displejov notebookov – technológia ASUS Lumina OLED, ktorá ponúka bezkonkurenčnú vizuálnu kvalitu. Nový názov displeja štandardizuje vysoko prepracované riešenia, ktoré prinášajú najlepšie zážitky z používania OLED displejov. Názov tiež zdôrazňuje jedinečné výhody ASUS OLED displejov, ktoré poskytujú vynikajúci vizuálny zážitok nad rámec tradičných OLED displejov. ASUS Lumina OLED je k dispozícii vo všetkých ASUS notebookoch na rok 2023.

ASUS Lumina OLED displeje ponúkajú tradičné výhody OLED displejov, ako je vyšší kontrastný rozsah a širší farebný rozsah. Okrem toho disponujú certifikáciami Pantone® Validated, VESA DisplayHDR True Black a majú továrenskú kalibráciu s presnosťou Delta E < 1[i] pre presnejšie zobrazenie farieb. Technológie ASUS Splendid pre prispôsobenie farebného gamutu, OLED Power Saving a ASUS Tru2Life pomáhajú poskytovať lepšie a inteligentnejšie nástroje. Displeje okrem toho disponujú aj TUV certifikáciou pre nízke vyžarovanie modrého svetla, technológiou ASUS OLED Care proti vypáleniu a odolnosťou na úrovni vojenských štandardov. Všetky tieto vlastnosti zvyšujú ich spoľahlivosť a pomáhajú udržiavať ich kvalitu a komfort používania. ASUS poskytuje bezplatnú výmenu OLED obrazovky v prípade akéhokoľvek problému s vypálením počas trvania záruky.

Medzi najatraktívnejšie modely, ktoré sú prezentované na veľtrhu Computex 2023, patrí Zenbook S 13 OLED (UX5304) – najtenší OLED notebook na svete. Je uhlíkovo neutrálny a váži len 1 kg pri hrúbke 1 cm. K dispozícii je v sivej (Basalt Gray) alebo modrej (Ponder Blue) farbe a má revolučné veko z plazmokeramického hliníka, ktoré poskytuje odolnosť proti opotrebovaniu, ochranu proti korózii a zlepšený tepelný manažment. Notebook ponúka OLED NanoEdge displej s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K, technológiou Dolby Vision, verným farebným podaním s certifikáciami Pantone Validated a VESA DisplayHDR True Black 500 a 63 Wh batériu s dlhou výdržou.

ASUS tiež prezentuje svoje módne, tenké a ľahké OLED notebooky pre mladých vrátane modelu ASUS Vivobook S 15 OLED (K5504). Tieto farebné modely majú ľahký dizajn a poháňajú ich procesory Intel® Core i9-13900H, ktoré si poradia s ľubovoľnou úlohou. Vivobook S 15 OLED disponuje certifikáciou Intel Evo, takže poskytuje dlhú výdrž batérie, rýchlu konektivitu a všetky potrebné funkcie na každodenné používanie. Tieto notebooky sú dostupné v rôznych vyhotoveniach a sú vyrobené s dôrazom na pohodlné prenášanie. Ponúkajú 2,8K 120 Hz OLED HDR NanoEdge displej, pomer obrazovky k telu na úrovni 88 % a zvukový systém s certifikáciou Harman Kardon. Vivobook S 15 OLED bude dostupný aj v pripravovanej exkluzívnej verzii BAPE® Edition, ktorá predstavuje výsledok špeciálnej spolupráce medzi spoločnosťou ASUS a legendárnou značkou street oblečenia A Bathing Ape®. Táto limitovaná edícia notebooku príde na trh neskôr v roku 2023 a spája živý štýl radu Vivobook s ikonickou estetikou BAPE, pričom disponuje exkluzívnymi kamuflážnymi vzormi a obsahuje priložené príslušenstvo. V stánku spoločnosti ASUS budú prvýkrát odhalené dizajnové náznaky notebooku ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition pred jeho uvedením na trh v 3. štvrťroku.

ASUS spolupracuje so spoločnosťou Dirac, aby v notebookoch radu Vivobook poskytol vynikajúci zvuk pre každého. Zvukový systém navrhnutý spoločnosťou Dirac prináša pohlcujúci, čistý a vyvážený zvukový zážitok a uvoľňuje plný zvukový potenciál notebookov so širšou a hlbšou zvukovou kulisou.

Aby sa zabezpečila dlhodobá životnosť, spoľahlivosť a odolnosť, všetky nové spotrebiteľské notebooky značky ASUS na rok 2023 a všetky budúce modely prechádzajú prísnym testovaním podľa americkej vojenskej normy MIL-STD 810H, ktoré zahŕňa 12 testovacích metód a 26 testovacích postupov. Tieto notebooky sú skonštruované tak, aby vydržali aj tie najnáročnejšie podmienky, a stanovujú tak nový štandard odolnosti pre trh so spotrebiteľskými notebookmi.

Riešenia spoločnosti ASUS pre tvorcov obsahu

ASUS prináša revolúciu do sveta tvorby obsahu prostredníctvom radu Creator Solutions, ktorý obsahuje kompletný súbor výkonných riešení pre tvorcov vrátane notebookov, displejov, základných dosiek, grafických kariet, chladičov, softvéru a mnoho ďalšieho –  všetko je navrhnuté tak, aby oživilo kreatívne vízie.

Súčasťou týchto riešení je ProArt Studiobook 16 3D OLED (H7604) – prvá mobilná pracovná stanica pre tvorcov obsahu s 3D OLED displejom – s konštrukciou so stupňovitým závesom, vďaka ktorej je možné stenčiť rámiky obrazovky, zakomponovať zadné vetracie otvory a umožniť otvorenie obrazovky o 180°, takže sa na ňu dá pozerať z akéhokoľvek uhla. Jeho OLED displej umožňuje 3D zobrazenie bez okuliarov, vďaka čomu pomáha pri rýchlejšom a intuitívnejšom vytváraní 3D obsahu. Technológia Spatial Vision konvertuje 2D obsah do 3D v reálnom čase.

ASUS ProArt Display PA32UCXR je 31,5-palcový 4K monitor, ktorý obsahuje mini-LED IPS panel s 2 304 zónami a poskytuje úžasne živé a presné farby s 97 % pokrytím priestoru DCI-P3 a maximálnym jasom až 1 600 nitov. ASUS ProArt Display PA24ACRV je 23,8-palcový QHD monitor so širokým farebným pokrytím na úrovni 95 % priestoru DCI-P3. ASUS tiež predstavil zlepšený a prispôsobiteľný softvér pre tvorcov ASUS Control Panel s novým používateľským rozhraním, nastaviteľnou veľkosťou a integráciou s rôznymi aplikáciami. Softvér automaticky prepína profily pri spúšťaní konkrétnych aplikácií, pričom okrem aplikácií od Adobe teraz zahŕňa aj Microsoft Office, Spotify, YouTube, prehliadače a ďalšie. Nový ovládací panel je dostupný vo všetkých dotykových monitoroch značky ASUS, v notebookoch s funkciou ScreenPad Plus a v dotykových monitoroch ProArt. ASUS takisto vystavuje kompletný ekosystém komponentov značky ProArt vrátane nového chladiča ProArt LC 420 a základných dosiek a grafických kariet ProArt.

Ďalším pôsobivým tenkým a ľahkým riešením pre tvorcov je Zenbook Pro 16X OLED (UX7602BZ) – doteraz najvýkonnejší Zenbook vďaka partnerstvu so spoločnosťou Intel a dizajnu ASUS Supernova System-on-Module (SoM). Zenbook Pro 16X OLED sa môže pochváliť špičkovou dotykovou OLED HDR NanoEdge obrazovkou s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 3,2K, frekvenciou 120 Hz a mechanizmom Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra), ktorý automaticky nakloní klávesnicu pre pohodlné písanie, zlepšené chladenie a maximálny výkon.

Riešenia starostlivosti o zdravie pre inteligentnejšiu a zdravšiu budúcnosť

ASUS prezentuje špičkové riešenia zo segmentu starostlivosti o zdravie, ako je prvý fitnes náramok na svete s funkciou merania z končeka prsta a prenosný vreckový ultrazvuk. ASUS VivoWatch 5 AERO je vybavený dvoma ECG a PPG senzormi, ktoré merajú čas prechodu pulzu (PTT), srdcový tep, okysličenie krvi, spánok a zdravotné dáta v reálnom čase. Zabudované GPS a G-senzor umožňujú spoľahlivé a presné meranie cvičenia.

ASUS Portable Ultrasound Solution je rad kompaktných a ľahkých ultrazvukových riešení typu POCUS (point-of-care ultrasound) pre ľudí aj zvieratá s bezdrôtovým pripojením a výdržou batérie až 4 hodiny. Ďalšou inováciou je 27-palcový monitor ASUS HA2741A, ktorý je navrhnutý pre klinických a nemocničných pracovníkov.

Najnovšie ASUS notebooky využívajú antimikrobiálnu látku Ishizuka Glass‘ IONPURE a majú povrchovú úpravu na báze iónov striebra ASUS Antimicrobial Guard Plus[ii]. Táto povrchová úprava preukázateľne bráni šíreniu 99 % vírusov a baktérií vrátane COVID-19 počas 24 hodín[iii] a je prísne testovaná[iv] proti vírusom, ako je chrípka typu A (H3N2) a H1N1. V rámci testovania sa dodržiavajú testovacie protokoly ISO 21702 a ISO 22196[v], čím je zabezpečený hygienickejší používateľský zážitok a pokoj na duši.

Nové inovácie vo všetkých oblastiach

Na veľtrhu Computex boli predstavené aj monitory radu ASUS VU (VU249CFE a VU279CFE), ktoré sú navrhnuté s dôrazom na udržateľnosť a využívajú recyklované materiály. ASUS tiež oznámil zariadenie TUF Gaming Capture Box-4KPro, ktoré umožňuje hráčom streamovať ich hranie vo vysokej kvalite. Ďalšou inováciou je 27-palcový herný monitor TUF Gaming VG27AQML1A s rozlíšením QHD, frekvenciou až 260 Hz a technológiou ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync). V stánku spoločnosti ASUS je takisto dostupná základná doska TUF Gaming B760M-BTF WiFi D4.

ROG Ally RC71L

Herné riešenia pre všetkých hráčov

ROG na veľtrhu Computex 2023 vystavuje široké portfólio herných riešení, ktoré pokrýva všetky kategórie – od stolných počítačov a notebookov cez smartfóny, monitory, periférne zariadenia a komponenty.

Jednou z najvzrušujúcejších noviniek značky ROG na tento rok je herný vreckový počítač ROG Ally (RC71L). Poháňa ho procesor až do AMD Ryzen Z1 Extreme a ponúka 120 Hz FHD (1080p) panel s technológiou AMD FreeSync Premium, takže ROG Ally si bez problémov poradí s AAA hrami aj nezávislými titulmi. Vo výbave je 16 GB pamäte typu LPDDR5 6400 MHz, 512 GB PCIe Gen 4 úložisko a slot na microSD karty typu UHS-II. ROG Ally využíva chladenie ROG Zero Gravity s dvoma ventilátormi, veľmi tenkými rebrami chladiča a tepelnými trubicami s vysokým trením, vďaka čomu je Ally chladný v akejkoľvek situácii. ROG Ally je dostupný na celom svete za cenu iba 799 eur a obsahuje trojmesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate, ktorá sprístupní hráčom stovky hier hneď po rozbalení zariadenia. ROG Ally je tiež možné pripojiť k externej grafickej karte XG Mobile s čipom až do NVIDIA GeForce RTX 4090 v mobilnej verzii. Vďaka svojim monštruóznym parametrom a partnerstvám s poprednými výrobcami je ROG Ally pripravený stať sa dokonalým prenosným herným zariadením.

ROG Strix SCAR 18 (G834) je herné monštrum, ktoré je navrhnuté pre nadšencov elektronických športov. Notebook je vybavený 18-palcovým Nebula displejom s rozlíšením až QHD a 240 Hz obnovovacou frekvenciou. Poháňa ho procesor 13. generácie až do Intel Core i9-13980HX s 24 jadrami a 32 vláknami a grafická karta až do NVIDIA GeForce RTX 4090. Chladenie ROG Intelligent Cooling využíva tekutý kov Conductonaut Extreme na chladenie procesora aj grafickej karty, technológiu Tri-Fan a výduchy po celej ploche, aby ROG Strix SCAR 18 poskytoval najvyšší výkon aj v maximálnej záťaži.

V ROG stánku je k dispozícii aj ROG Flow Z13-ACRNM RMT02, výsledok druhej spolupráce medzi značkami ROG a ACRONYM, čo je priekopník v oblasti technického oblečenia. ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 ponúka mimoriadne všestranné hranie, ktoré sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek scenáru. Zariadenie má zabudované popruhy na prenášanie a stabilizované rukoväte na používanie na cestách, pričom sa vďaka integrovanému stojanu dokáže transformovať do režimu notebooku aj tabletu. ROG Flow Z13-ACRNM RMT02 možno pripojiť k ROG XG Mobile, externej grafickej karte s čipom až do NVIDIA GeForce RTX 4090, ktorá ešte viac zvyšuje jeho výkon.

ROG takisto prezentuje kompaktný počítač so šasi s objemom 10 litrov ROG G22CH a najnovšie prírastky do segmentu herných smartfónov – ROG Phone 7 a ROG Phone 7 Ultimate s procesorom Snapdragon® 8 Gen 2, s až 16 GB LPDDR5X RAM a 6,78-palcovým Samsung AMOLED displejom s frekvenciou 165 Hz. Smartfóny podporujú chladič ROG AeroActive Cooler 7.

Špičkové monitory, periférne zariadenia a ďalšie na veľtrhu Computex 2023

ROG opäť posúva hranice DIY počítačov a periférnych zariadení. Medzi najatraktívnejšími novinkami je grafická karta s chladením pomocou tekutého kovu ROG Matrix RTX 4090, ktorá bude v predaji v 3. štvrťroku 2023. Ďalším unikátom je 49-palcový superultraširokouhlý monitor ROG Swift OLED PG49WCD s rozlíšením 5 120 x 1 440, zakrivením 1800R a QD-OLED panelom s frekvenciou 144 Hz a odozvou 0,03 ms. Na veľtrhu Computex je vystavený aj prvý 38-palcový 4K UHD herný monitor na svete ROG Swift PG38UQ, nový 24,5-palcový FHD herný monitor ROG Strix XG259QN a monitor ROG Swift 360 Hz PG27AQN s technológiou G-SYNC Ultra Low Motion Blur (ULMB) 2, ktorá je dostupná prostredníctvom aktualizácie firmvéru a minimalizuje rozmazanie pohybu.

Ďalšími hernými produktmi, ktoré vyčnievajú na výstave Computex 2023, sú 96 % bezdrôtová herná klávesnica ROG Strix Scope II 96 Wireless, klávesnica ROG Strix Scope II, periférne zariadenie ROG Harpe Ace Aim Lab Edition a podložky pod myš ROG Moonstone Ace L a ROG Hone Ace XXL.

Hráčov poteší najnovší ROG WiFi 7 router, ROG Rapture GT-BE98 a základné dosky ROG Maximus Z790 Extreme, ktorá získala ocenenie Computex 2023 Best Choice Award, a ROG Strix Z790-A.

ROG vďaka týmto novinkám naďalej určuje štandardy v oblasti herného hardvéru a príslušenstva pre PC a sľubuje najlepší možný herný zážitok pre nadšencov aj profesionálov.

[i] Priemerný výsledok testov v MyASUS Splendid pre farebné gamuty Display P3 a sRGB: Delta-E < 1, +/- 0,5; môže sa líšiť podľa špecifikácií.
[ii] Ak chcete zistiť, ktoré konkrétne oblasti na vašom modeli sú chránené antimikrobiálnou technológiou ASUS, ďalšie informácie nájdete na príslušnej webovej stránke produktu.
[iii] Klinické testovanie s použitím štandardných protokolov ISO 21702 a ISO 22196 preukázalo, že rast vírusov a baktérií bol inhibovaný na 99 % počas 24 hodín. Zníženie potenciálne škodlivých mikroorganizmov o 99 % sa definuje ako pokles počtu vírusov a baktérií na povrchu z 1 000 000 (cfu/pfu) na 100 (cfu/pfu).
[iv] Testy COVID-19, H3N2, H1N1, E. coli a stafylokokov vykonali nezávislé laboratóriá tretích strán: Boken Quality Evaluation Institute, Japan Textile Products Quality and Technology Center a National Defense Medical Center.
[v] ISO 21702 testy na varianty SARS-CoV-2 (Omicron, BA.5), H3N2, H1N1 a ISO 22196 testy na stafylokoky a E. coli.

ZDIEĽAŤ