ASUS Vivobook S 15
  • Úžasný AI výkon: Snapdragon X Elite prináša najvýkonnejšiu NPU jednotku v notebookoch na svete s výkonom 45 neurónových TOPS pre prácu s najnovšími AI nástrojmi v systéme Windows a exkluzívnymi aplikáciami ASUS AI
  • Úžasná mobilita: hrúbka iba 14,7 mm, hmotnosť len 1,42 kg1; 70 Wh batéria s výdržou až 18 hodín2; rýchle nabíjanie a technológia USB-C Easy Charge
  • Úžasná konektivita: dvojica portov USB4, dva porty USB 3.2 Gen 1 Type-A, HDMI 2.1, čítačka MicroSD kariet a kombinovaný audiokonektor; WiFi 7 s rýchlosťou až 5,8 Gb/s
  • Úžasné audio a video: pomer obrazovky k telu 89 %; audiosystém Harman Kardon Dolby Atmos

ASUS uvádza do predaja novú generáciu počítačov s umelou inteligenciou, konkrétne notebook ASUS Vivobook S 15 (S5507), ktorý je vybavený procesorom Snapdragon X Elite a je prvým Copilot+ notebookom tejto značky. Ponúka AI funkcie pre Windows a balík exkluzívnych aplikácií ASUS AI, ktoré sú určené na to, aby zlepšili prácu a zábavu používateľov.

„Sme na začiatku novej éry osobných počítačov, do ktorej ASUS vstúpil uvedením svojho prvého počítača s umelou inteligenciou,“ povedal S.Y. Hsu, Co-CEO spoločnosti ASUS. „Uvedenie nášho prvého Copilot+ PC s procesorom Snapdragon X Elite je pre nás dôležitým míľnikom. Veríme, že tieto zariadenia sú budúcnosťou spotrebiteľských počítačov a zásadne zmenia spôsob, akým budeme pracovať, študovať, tvoriť a zabávať sa.“

ASUS Vivobook S 15 je vôbec prvý Copilot+ PC od spoločnosti ASUS. Vďaka efektívnemu výkonu a integrovanému AI platformy Snapdragon X Elite si používatelia môžu vychutnať hardvérovo akcelerované AI funkcie, ako aj neuveriteľný výkon a efektivitu, ktoré poskytuje integrovaný procesor Qualcomm Oryon. S výdržou batérie až 18 hodín2 môžete nerušene pracovať. K dispozícii je aj ohromujúci 3K ASUS Lumina OLED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, zvuk s certifikáciou Harman Kardon a elegantné šasi s hmotnosťou iba 1,42 kg1, ktoré má hrúbku len 14,7 mm a je ideálne na cesty.

ASUS Vivobook S 15

Úžasný AI výkon

ASUS Vivobook S 15 je prvým Copilot+ počítačom značky ASUS, ktorý využíva najnovšie nástroje umelej inteligencie systému Windows. Je vybavený procesorom Snapdragon X Elite s integrovanou neurónovou jednotkou Qualcomm Hexagon NPU a môže sa pochváliť pozoruhodným neurónovým výkonom 45 TOPS, ktorý poskytuje rýchle spracovanie AI funkcií priamo v zariadení. K dispozícii je ultrarýchle SSD PCIe 4.0 úložisko s kapacitou až 1 TB a až 32 GB operačnej pamäte typu LPDDR5X s frekvenciou 8 448 MHz.

Medzi zlepšenia novej generácie, ktoré využívajú umelú inteligenciu, patria efekty Windows Studio a infračervená kamera ASUS AiSense. Kamera dokáže zistiť prítomnosť používateľa, vďaka čomu ponúka adaptívne stmievanie, ktoré stlmí obrazovku, keď sa používateľ odvráti. Funkcia adaptívny zámok automaticky uzamkne notebook, keď používateľ odíde, a opäť ho odomkne, keď sa vráti. ASUS Vivobook S 15 je tiež prvým zariadením, ktoré je vybavené exkluzívnou AI aplikáciou StoryCube. Tá ponúka inteligentný, pohodlný a výkonný spôsob správy všetkých digitálnych aktív, ktorý využíva umelú inteligenciu na triedenie, úpravu, správu a export zachytených nespracovaných súborov.

ASUS Vivobook S 15 využíva výkonný hardvér aj na ďalšie pokročilé funkcie. Efekty Windows Studio v2 zlepšujú osvetlenie a odstraňujú šum počas videohovorov v režime na výšku. Funkcia Live Captions generuje titulky v reálnom čase a aplikácia Cocreator umožňuje používateľom premeniť svoje náčrty na hotové umelecké diela. Tieto inovatívne technológie nielen zvyšujú bezpečnosť a súkromie, ale zlepšujú audiovizuálny zážitok a podporujú kreativitu.

Úžasná mobilita

ASUS Vivobook S 15 je navrhnutý na jednoduché prenášanie. Má celokovovú konštrukciu s hrúbkou iba 14,7 mm a hmotnosťou len 1,42 kg1, ktorá svojím minimalistickým vzhľadom nanovo definuje pojem elegancia. Prémiové CNC gravírované logo dodáva notebooku nádych noblesy a univerzálna zúžená unibody konštrukcia zaručuje pevnosť a stabilitu.

70 Wh batéria zabezpečuje až 18 hodín2 nepretržitej práce alebo zábavy s podporou ultrarýchleho nabíjania a funkcia ASUS USB-C Easy Charge umožňuje pohodlne nabíjať notebook z takmer akéhokoľvek zdroja.

Prémiový štýl podčiarkuje jednozónová klávesnica s RGB podsvietením, ktoré si môžete prispôsobiť pomocou funkcie Dynamic Lighting v systéme Windows 11. Používatelia si môžu vytvoriť zaujímavé efekty, ktoré dokonale zodpovedajú ich osobnosti a nálade. Špeciálny kláves Copilot umožňuje rýchly prístup k AI nástrojom v systéme Windows a veľký a inteligentný touchpad zabezpečuje jednoduché ovládanie na väčšej pracovnej ploche. Prostredníctvom intuitívnych gest môžu používatelia bez problémov ovládať rôzne úlohy, od úpravy zvuku až po optimalizáciu jasu obrazovky alebo prehrávanie videa.

ASUS Vivobook S 15

Úžasná konektivita

ASUS Vivobook S 15 ponúka komplexný súbor portov pre bezproblémové pripojenie na cestách. K dispozícii sú dva USB4 porty, ktoré umožňujú rýchle nabíjanie, pripojenie externých monitorov s rozlíšením 4K a prenos dát rýchlosťou až 40 Gb/s. Vo výbave sú tiež dva USB 3.2 Gen 1 Type-A porty, HDMI 2.1, čítačka microSD kariet a kombinovaný audiokonektor.

WiFi 7 s technológiou Qualcomm FastConnect 7800 ponúka bleskový prenos dát rýchlosťou až 5,8 Gb/s, čím 4,8-krát prekonáva WiFi 6. Zabezpečuje tak plynulé streamovanie, bezproblémové plnenie úloh a bleskové sťahovanie.

Úžasné audio a video

ASUS Vivobook S 15 poskytuje aj špičkový audiovizuálny zážitok – pri práci, tvorbe alebo zábave. Je vybavený 15,6-palcovým ASUS Lumina OLED displejom s rozlíšením 3K a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorý ponúka jemné svetelné efekty a výnimočné detaily tieňov – to všetko v živých a verných farbách. Tento prémiový displej sa vyznačuje výnimočným 89 % pomerom obrazovky k telu, odozvou iba 0,2 ms, 100 % pokrytím farebného gamutu DCI-P3 a certifikáciou VESA DisplayHDR True Black 600. Okrem toho zaručuje aj nízku úroveň modrého svetla vďaka certifikácii TÜV Rheinland pre lepšiu ochranu očí. Displej je chránený exkluzívnou technológiou ASUS OLED Care, ktorá výrazne znižuje riziko vypálenia obrazu. Dopĺňa ho výkonný audiosystém s certifikáciou Harman Kardon a pohlcujúci priestorový zvuk Dolby Atmos.

CENA & DOSTUPNOSŤ

Prvý ASUS Copilot+ notebook Vivobook S 15 (S5507) bude v predaji na Slovensku už začiatkom mesiaca júl za cenu od 1 399 eur.

ASUS Vivobook S 15

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE[i]

ASUS Vivobook S 15 (S5507)

Výpočtová platforma Qualcomm Snapdragon X Elite
Qualcomm Snapdragon X Plus
Procesor až Qualcomm Oryon
Neurónová jednotka až Qualcomm Hexagon
Grafická karta až Qualcomm Adreno
Displej

15,6″ ASUS OLED Lumina s pomerom strán 16 : 9 (2 880 x 1 620 pixelov) a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, NanoEdge displej s tenkými rámikmi po troch stranách, 89 % pomer obrazovky k telu, doba odozvy 0,2 ms, 100 % farebný gamut DCI‑P3, certifikácia DisplayHDR True Black 600, priemerná hodnota Delta E<1, maximálny jas 600 nitov

Šasi materiál: kov
farba: Cool Silver
Operačný systém Windows 11 Home/Pro
RAM až 32 GB typu LPDDR5X s frekvenciou 8 448 MHz
Úložisko až 1 TB SSD úložisko s rozhraním PCIe 4.0
Konektivita WiFi 7 (dvojpásmová, 802.11ax), Qualcomm FastConnect 7800,
Bluetooth 5.4
Kamera

Full HD IR kamera
kamera ASUS AiSense s efektmi Windows Studio v2, adaptívne stmievanie ASUS a adaptívny zámok ASUS

Porty 2x USB4
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x HDMI 2.1 TMDS
1x kombinovaný audiokonektor
1x čítačka microSD kariet
Klávesnica

prispôsobiteľné jednozónové RGB podsvietenie s funkciou Windows Dynamic Lighting, klávesnica ASUS ErgoSense s klávesom Copilot a klávesovou skratkou emoji, technológia redukcie šumu

Touchpad

ASUS ErgoSense, inteligentný touchpad s gestami, tichá technológia

Zvuk

Dolby Atmos, certifikácia Harman Kardon, inteligentný zosilňovač,
ASUS Audio Booster

Batéria 70 Wh s výdržou až 18 hodín2
AC adaptér 90 W
Rozmery 352,6 x 227 x 14,7 ~ 15,9 mm
Hmotnosť 1,42 kg1

[i] Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácií.
2 Testy batérie vykonané spoločnosťou ASUS ku dňu 21. marec 2024 s použitím postupu prehrávania videa v rozlíšení 1080p. Testovacia konfigurácia: Vivobook S 15 OLED (S5507Q), 3K OLED panel, Qualcomm Snapdragon X Elite 12C, 1 TB SSD, 16 GB RAM, 70 Wh batéria. Testovacie nastavenia: WiFi vypnuté, podsvietenie klávesnice vypnuté, plán napájania systému Windows nastavený na najvyššiu energetickú účinnosť, jas displeja nastavený na 150 cd/m2. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie produktu, používania, prevádzkových podmienok a nastavení správy napájania. Životnosť batérie sa v priebehu životnosti batérie znižuje.
3 Špecifikácie, obsah a dostupnosť sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a môžu sa v jednotlivých krajinách líšiť. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Úplné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com.

ZDIEĽAŤ