Zenbook Pro 14 OLED UX6404

Ultrakompaktný notebook pre tvorcov obsahu má 14,5″ OLED displej, 13. generáciu procesora Intel Core, najnovšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce, funkciu ASUS DialPad a hmotnosť 1,6 kilogramu.

  • Vizuálna dokonalosť: Vynikajúci 14,5″ 2,8K 120 Hz OLED HDR 16 : 10 Dolby Vision dotykový displej; PANTONE® Validated; 100 % pokrytie DCI-P3
  • Stroj snov: Až do 13. generácie Intel® Core™ i9-13900H, NVIDIA® GeForce RTX™ 4070, 1 TB SSD, 16 GB DDR5 RAM s 16 GB SO-DIMM, WiFi 6E
  • Dômyselný dizajn: ASUS DialPad; kamera ASUS AiSense; Dolby Atmos® audio; klávesnica ErgoSense; Thunderbolt™ 4, USB 3.2 Type-A/Type-C®, HDMI®1

ASUS už má v ponuke na slovenskom trhu Zenbook Pro 14 OLED (UX6404). Tento 14,5-palcový notebook je najkompaktnejším modelom série Zenbook Pro určenej pre tvorcov obsahu.

ASUS Zenbook Pro 14 OLED UX6404

Elegantný Zenbook Pro 14 OLED ocenia nároční používatelia, ktorí potrebujú sofistikovaný, ľahký a výkonný stroj na tvorbu a produktivitu na cestách. Je vybavený najlepšími komponentmi vo svojej kategórii a ponúka množstvo funkcií práve pre tvorcov obsahu.

Základom prémiovej výbavy je úplne nový špičkový OLED NanoEdge displej s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K, frekvenciou 120 Hz a podporou pre Dolby Vision, ktorý poskytuje detaily vyrážajúce dych, mimoriadne plynulý pohyb a úžasne živé farby. Disponuje certifikáciou PANTONE® Validated pre presné podanie farieb a ponúka 100-percentné pokrytie farebného priestoru DCI-P3. Tvorba alebo konzumácia vizuálneho obsahu neboli nikdy lepšie, a to vďaka jasnému a čistému HDR obrazu s najhlbšou čiernou farbou.

Zenbook Pro 14 OLED ponúka vynikajúci výkon pri akýchkoľvek kreatívnych úlohách. Poháňa ho najnovší procesor 13. generácie až do Intel® Core™ i9 série H a grafická karta NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 v kombinácii so 16 GB rýchlej pamäte typu DDR5 RAM, ktorú dopĺňa 16 GB SO-DIMM a 1 TB SSD úložisko.

Tento model prináša množstvo premyslených funkcií na zvýšenie produktivity a kreativity, ako je ASUS DialPad na intuitívne ovládanie aplikácií a kompletná výbava I/O portov vrátane Thunderbolt 4™ USB-C®, USB 3.2 Gen 2 Type-C®, USB 3.2 Gen 2 Type-A, HDMI® 2.1 a kombinovaného audio jacku. Pohlcujúci zvuk zabezpečuje systém Harman Kardon reproduktorov s Dolby Atmos® a technológia ASUS AI na potlačenie hluku pre čisté a jasné konferenčné hovory. Klávesnica ASUS ErgoSense a touchpad ponúkajú bezkonkurenčný komfort pri písaní.

Zenbook Pro 14 OLED UX6404

Vizuálna dokonalosť

Špičkový dotykový OLED displej notebooku Zenbook Pro 14 OLED má rozlíšenie 2,8K, 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a čas odozvy iba 0,2 ms, takže je neuveriteľne plynulý a jasný. Aj rýchlo sa pohybujúci obraz je plynulejší a jasnejší ako kedykoľvek predtým. Technológia Dolby Vision zaručuje najhlbšiu čiernu farbu a displej je vďaka farebnosti s certifikáciou PANTONE Validated ideálny na kreatívne používanie. Certifikácia TÜV Rheinland zabezpečuje starostlivosť o oči.

Režim displeja možno rýchlo a jednoducho prepínať podľa potreby alebo preferencie. K dispozícii je režim mimoriadne živých farieb, režim sRGB na tvorbu webového obsahu alebo prehliadanie a režim DCI-P3 na prácu s filmovým obsahom. Automatické nastavenie jasu, vyváženie farieb a adaptívne stmievanie, keď sa používateľ nepozerá na displej alebo odíde od notebooku, maximalizujú životnosť OLED displeja a pomáhajú predchádzať jeho vypáleniu.

Ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass NBT™ zabezpečuje lepšiu odolnosť počas dotykového ovládania a používania stylusu. Nechýba podpora pre voliteľný stylus ASUS Pen 2.0, ktorý vyžíva technológiu MPP 2.0 a ponúka 4 096 úrovní tlaku a vymeniteľné hroty pre bezkonkurenčný zážitok z kreslenia a písania.

Kreatívny stroj snov

Zenbook Pro 14 OLED poskytuje vysoký všestranný výkon na efektívnu tvorbu a každodennú produktivitu. S procesorom 13. generácie až do Intel Core i9-13900H, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 4070, ultrarýchlym 1 TB PCIe 4.0 SSD úložiskom a 16 GB rýchlej pamäte typu DDR5 RAM s 16 GB SO-DIMM je to vysnívaný stroj pre tvorcov obsahu. Vďaka batérii s vysokou kapacitou 76 Wh sa dokonale hodí na náročné používanie na cestách.

Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 4070 má potrebný výkon na hlboké učenie a ponúka ray tracing v reálnom čase a ovládače NVIDIA Studio Driver zabezpečujú maximálny výkon a stabilitu. Pre tvorcov herného obsahu má Zenbook Pro 14 OLED jasnú výhodu vďaka funkcii MUX Switch, ktorá umožňuje grafickej karte posielať snímky priamo na displej bez toho, aby prechádzali cez procesor. Vďaka tomu sa znižuje latencia a zvyšuje obnovovacia frekvencia.

Výkonné komponenty notebooku Zenbook Pro 14 OLED musia zostať chladné, aby mohli využiť svoj maximálny výkon s celkovým TDP na úrovni až 125 W. Mimoriadne účinný chladiaci systém ASUS IceCool Pro využíva dva ventilátory, štyri externé výduchy na zadnej a na bočných hranách, ktoré odvádzajú teplo do exteriéru. Prachový filter pre oba ventilátory pomáha zabrániť nasávaniu prachu a vlákien do šasi.

Zenbook Pro 14 OLED ponúka WiFi 6E konektivitu, ktorú zlepšuje technológia ASUS WiFi Master Premium. Tá zahŕňa funkcie ASUS WiFi Stabilizer a ASUS WiFi SmartConnect. WiFi Stabilizer filtruje bezdrôtové rušenie pre najvyššie možné rýchlosti a WiFi SmartConnect automaticky vyberá najlepší zdroj WiFi pripojenia. Zenbook Pro 14 OLED sa tak bez problémov pripojí k najlepšiemu WiFi signálu a známym mobilným hotspotom.

Dômyselný dizajn

Zenbook Pro 14 OLED ponúka prémiový používateľský zážitok s vynikajúcimi audiovizuálnymi a premyslenými dizajnovými prvkami, ktoré zvyšujú každodennú produktivitu a kreativitu.

Výkonný zvukový systém s certifikáciou Harman Kardon využíva inteligentný zosilňovač a ponúka technológiu Dolby Atmos pre realistický priestorový zvukový zážitok. Technológia ASUS AI na potlačenie hluku zaručuje, že prijímaný a odosielaný zvuk v konferenčných hovoroch je krištáľovo čistý, aj keď je prítomných viac hlasov. Infračervená (IR) kamera s rozlíšením Full HD umožňuje okamžité odomknutie tvárou pomocou funkcie Windows Hello.

Intuitívny otočný dotykový ovládací prvok, ASUS DialPad, sa dočkal aktualizácie. Používateľom umožňuje objaviť nové spôsoby práce a poskytuje okamžité a presné ovládanie v kreatívnych aplikáciách. ASUS DialPad je tiež plne prispôsobiteľný, takže používatelia si môžu definovať vlastné funkcie v akýchkoľvek iných aplikáciách.

Klávesnica ASUS ErgoSense je skonštruovaná s dôrazom na dokonalý zážitok. Rozstup klávesov je 19,05 mm, ich zdvih je 1,4 mm a reliéf 0,1 mm. Touchpad s povrchovou úpravou proti odtlačkom prstov a hydrofóbnemu povlaku je pohodlný na používanie a ľahko sa čistí.

Pripojenie najnovších zariadení a periférií umožňuje ultrarýchly a multifunkčný Thunderbolt 4 USB-C port. Dopĺňa ho HDMI 2.1, USB 3.2 Gen 2 Type-C a Type-A porty, čítačka SD kariet a kombinovaný audio jack.

Cena & Dostupnosť

ASUS Zenbook Pro 14 OLED (UX6404) sa bude na slovenskom trhu predávať za cenu 2 599 eur.

ASUS Zenbook Pro 14 OLED UX6404

ŠPECIFIKÁCIE [i]
ASUS Zenbook Pro 14 OLED (UX6404)
Procesor Intel® Core™ i9-13900H
Displej

14,5″ 16 : 10 2,8K (2 880 x 1 800) 120 Hz OLED dotykový displej, NanoEdge dizajn s 90 % pomerom obrazovky k telu, maximálny jas 550 nitov, 100 % pokrytie priestoru DCI-P3, DisplayHDR™ 500 True Black

Operačný systém Windows 11 Home
Grafická karta NVIDIA® GeForce® RTX 4070
Operačná pamäť Až do 16 GB DDR5 + 16 GB SO-DIMM
Úložisko Až do 1 TB PCIe 4.0 x 4 SSD
Konektivita WiFi 6E
Bluetooth® 5.2
Kamera FHD IR kamera
I/O porty 1x Thunderbolt™ 4
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C®
1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x HDMI® 2.1
1x štandardná čítačka SD kariet
1x kombinovaný audio jack
1x napájací vstup
Touchpad ASUS ErgoSense klávesnica
ASUS DialPad
Audio Harman Kardon – certifikovaný Dolby Atmos zvukový systém so zabudovanými reproduktormi
Zabudované 3 mikrofóny s podporou pre asistentov Cortana a Alexa
Batéria 76 Wh
Rozmery 321,8 x 223,3 x 17,9 mm
Hmotnosť 1,6 kg

[i] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

ZDIEĽAŤ