Belkin BoostCharge Pro 2-in-1

Spoločnosť Belkin, už 40 rokov popredná značka spotrebnej elektroniky, rozširuje svoj sortiment nabíjacích stojanov a podložiek, ktoré podporujú najnovšiu technológiu Qi2. S bezdrôtovým nabíjaním Qi2 stačí položiť iPhone 15 na podložku a získať bezpečné a spoľahlivé bezdrôtové nabíjanie. Technológia Qi2 optimalizuje spotrebu energie a chráni životnosť batérie pripojeného zariadenia. Belkin BoostCharge Pro 2 v 1 dokáže nabíjať iPhone 15 alebo iné produkty podporujúce Qi2 s výkonom 15 W a zároveň nabíjať slúchadlá AirPods s výkonom 5 W a technológiou Qi. Okrem toho je k dispozícii aj výstup USB-C®.

BoostCharge Pro 2-in-1 Magnetic Wireless Charging Pad Qi2 15W

  • Bezdrôtové nabíjanie iPhonu s technológiou Qi2 a výkonom až 15 W
  • Qi2 optimalizuje spotrebu energie a chráni životnosť batérie
  • Jednoduchá spolupráca s Qi2 pomocou magnetického pripojenia
  • Kompaktný dizajn na prenášanie
  • Nabíja slúchadlá AirPods až do 5 W pomocou technológie Qi
  • 5W výstup USB-C na nabíjanie ďalších zariadení
  • Obsahuje 30W napájací zdroj a kábel USB-C na USB-C
  • Bezpečnosť zaistená prísnym testovaním a špičkovým dizajnom hardvéru
  • 100 % bezobalový plastový obal
  • Vyrobené z recyklovaných materiálov

Belkin BoostCharge Pro 2-in-1

Viac o technológii Qi2

Qi2 je najnovšia a najpokročilejšia dostupná technológia na bezdrôtový prenos energie do zariadení. Qi2 funguje s iPhonom 15 a ďalšími zariadeniami podporujúcimi Qi2 a ponúka bezpečné magnetické pripojenie, rýchlejšie nabíjanie a väčší prenos energie. Qi2 tiež optimalizuje spotrebu energie a chráni životnosť batérie. Technológia Qi2, vyvinutá konzorciom Wireless Power Consortium (WPC), ktorého členom je spoločnosť Belkin, je najnovším štandardom v oblasti technológie bezdrôtového nabíjania. Poskytuje až 15 W nabíjacieho výkonu a využíva magnetickú väzbu na výrazné zvýšenie rýchlosti nabíjania. Základom Qi2 je magnetický napájací profil (MPP), ktorý vyvinula spoločnosť WPC na základe technológie MagSafe spoločnosti Apple. Qi2 je však otvorená pre všetkých výrobcov zariadení ako priemyselný štandard, zatiaľ čo MagSafe je určená pre zariadenia Apple. Qi2 bude dostupnejší pre rôzne značky smartfónov a operačné systémy. V čínštine Qi znamená [čí] energia.

Výhody bezdrôtového nabíjania Qi2

Rýchlosť: Najväčšou výhodou je, že Qi2 sa nabíja oveľa rýchlejšie ako jeho predchodca Qi. Qi2 nabíja až do 15 W, zatiaľ čo Qi nabíja od 5 do 15 W. Väčší výkon znamená rýchlejšie nabíjanie. Ale rýchlosť je len začiatok. Vďaka dômyselnému použitiu magnetov je nabíjanie oveľa efektívnejšie a vytvára sa pri ňom oveľa menej tepla, pretože nabíjacie cievky sú vždy správne zarovnané.

Bezpečnosť: Qi2 sa snaží optimalizovať spotrebu energie, minimalizovať čas nabíjania a chrániť životnosť a integritu batérie zariadenia. Štandard zahŕňa zdokonalenú detekciu cudzích predmetov, aby sa zabezpečilo, že sa budú nabíjať len kompatibilné zariadenia, čím sa minimalizuje riziko nehôd alebo poškodenia. Fungovať budú len zariadenia s certifikáciou Qi2. Ak zariadenie nie je certifikované, výkon nabíjania sa môže líšiť.

Kompatibilita:Qi2 bude spočiatku kompatibilný s vybranými zariadeniami iPhone 15, iPhone 14, iPhone 13 a ďalšími zariadeniami kompatibilnými s MagSafe, ale je k dispozícii aj pre výrobcov zariadení so systémom Android na integráciu do ich budúcich zariadení.

Výhľad do budúcnosti: Qi2 umožní nové inovácie výrobkov aj v iných oblastiach. Bude podporovať aj nové typy príslušenstva, ktoré sa magneticky pripevní na zadnú stranu telefónu, napríklad prídavnú batériu.

Udržateľnosť: Nabíjacie káble majú tendenciu sa opotrebovať v dôsledku mechanického namáhania pri každodennom pripájaní a odpájaní a končia ako odpad na skládkach. Bezdrôtové nabíjačky toto mechanické namáhanie eliminujú a neopotrebúvajú sa, čím sa znižuje množstvo zbytočného odpadu.

Belkin BoostCharge Pro 2-in-1

Cena a dostupnosť

BoostCharge Pro 2-in-1 Magnetic Wireless Charging Pad Qi2 15W je k dispozícii u vybraných predajcov a maloobchodníkov v dvoch variantoch (biely a čierny). Odporúčaná koncová cena je 82 EUR. Produkty Belkin sú dostupné okrem iného prostredníctvom Smarty.sk a iStores.sk.

ZDIEĽAŤ