Mio MiVue J756DS
Mio uvádza prednú a zadnú kameru MiVue J756DS so SmartBoxom v balení

Mio, popredný svetový dodávateľ bezpečnostných kamier do vozidiel a cyklonavigácií, uviedol diskrétnu bezpečnostnú autokameru MiVue J756DS, ktorá sa plne integruje do vzhľadu auta a takpovediac nie je vidieť. Naopak obsahuje všetky potrebné bezpečnostné funkcie, od ochrany auta po zaparkovanie a nezmazateľného natáčania po nehode, cez prenos dát cez WIFI, až po pokročilé upozorňovanie na radary a rýchlostné úseky. Set prednej i zadnej autokamery vybavenej optickými senzormi Sony STARVIS a GPS tak dopĺňa i inteligentná nabíjačka Mio MiVue SmartBox na podporu aktívneho parking režimu s detekciou pohybu.

Diskrétny a integrovaný vzhľad

MiVue J756DS je vyrobená tak, aby sa zákazníkom v aute lepšie riadilo. Preto je možné nainštalovať kameru za spätné zrkadlo, aby mali voľný výhľad von a súčasne kamera vyzerala ako integrovaná súčasť vozidla.

Mio MiVue J756DS

Inteligentný parkovací režim

Keď je motor vypnutý, MiVue J756DS sa prepne do inteligentného parkovacieho režimu. Pokiaľ senzory detegujú náraz a/alebo pohyby v blízkosti prednej časti vozidla, automaticky sa aktivuje nahrávanie. To pomáha zhromažďovať dôkazy, i keď nie ste vo vozidle (vyžaduje trvalé napájanie kamery, napr. vďaka Mio SmartBox III).

Upozornenie na radary a úsekové merania

MiVue J756DS WiFi GPS zobrazuje vzdialenosť a čas (sekundy) k rýchlostnej kamere (radary), upozorňuje na kamery strážiace prejazd na červenú (križovatky, semafory). Novinkou je i moderná funkcia upozorňovania pred úsekovým meraním, na jeho začiatku, v jeho priebehu a pri jeho skončení. Poskytuje tak informácie o aktuálnej a priemernej rýchlosti vozidla a rýchlostnom obmedzení v úseku, a navyše čas a metráž zostávajúcu do konca úseku. Šofér tak môže upraviť rýchlosť ďaleko skôr, než na jeho konci a prispieť tak k plynulosti dopravy.

Vďaka upozorneniam v dostatočnej vzdialenosti a v závislosti na rýchlosti vozidla bude šofér navyše vždy vedieť, ako rýchlo môže ísť, ide o patentovanú funkciu Smart Alert – čím rýchlejšie šofér ide, tým skôr ho kamera upozorní.

Bezplatné aktualizácie databáz radarov po celú dobu životnosti zariadenia.

Superkapacitor

Vďaka vstavanému superkondenzátoru je MiVue J756DS omnoho odolnejší voči zmenám teploty, čo  poskytuje vyššiu úroveň spoľahlivosti a ochrany.

Integrovaná WIFI a aktualizácie cez telefón

Zálohovanie a prenos videa je možný i do inteligentného telefónu, a to vďaka aktualizovanej aplikácii MiVue PRO priamo od výrobcu. Tá slúži tiež na aktualizáciu autokamery, najmä radarov a prípadne nového firmvéru autokamery (technológia WIFI OTA).

Mio Night Vision technológia

Špičková technológia Mio Night Vision zaisťuje vďaka objektívu s vysokou svetelnosťou a zostave sklenených šošoviek dosiahnutie plynulých a jasných záznamov, a to i za zhoršených svetelných podmienok. MiVue J756DS je vybavená špičkovým senzorom STARVIS od  Sony. Objektív s vysokou svetelnosťou prepúšťa viac svetla na dosiahnutie vynikajúceho kontrastu a bohatých farieb, i za zhoršených svetelných podmienok.

GPS polohovanie a automatická kalibrácia času/polohy

Vďaka integrovanému GPS modulu zaznamenáva MiVue J756DS rýchlosť jazdy, presnú polohu a čas (pečiatku vo videu je možné prípadne vypnúť). Zaisťuje i automatickú kalibráciu času a polohy, a to i po dlhšej dobe mimo prevádzku.

Integrovaný G-senzor uloží potrebné záznamy

V prípade nehody alebo náhlej zmeny smeru jazdy citlivo zaznamená integrovaný G senzor pohyby vozidla a zaistí, že nahraté dáta nebude možné prepísať.

Mio MiVue J756DS

Mio MiVue Manager

PC softvér na prehrávanie a analýzu videa, informácií z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), zdieľanie  na sociálnych sieťach, zaznamenanie jazdnej trasy na Google Maps.

Cena

Mio MiVue RJ756DS je aktuálne k dispozícii v českých a slovenských eshopoch už od 5 000 Kč s DPH / 200 EUR.

Technické špecifikácie:

 • Vysoko kvalitný optický snímač Sony Starvis
 • Integrovaný vzhľad neruší výhľad
 • Night Vision Pro technológia
 • Nahrávanie vo Full HD rozlíšení 1920 x 1080 pre prednú i zadnú kameru
 • Kompletné balenie vrátane zadnej kamery T35 a SmartBox III
 • Inteligentný parkovací režim s detekciou pohybu
 • Vstavaná GPS – automaticky zaznamenáva informácie o jazde (rýchlosť, smer, nadmorskú výšku a zemepisné súradnice)
 • Integrovaná Wi-Fi na prenos súborov, aktualizácie firmvéru kamery a rýchlostných radarov
 • Superkapacitor s extrémnou odolnosťou
 • 3-osý G-senzor na automatickú detekciu a analýzu nehody
 • Upozornenie na rýchlostné radary a úsekové merania, s bezplatnou a pravidelnou aktualizáciou databázy
 • Podpora pamäťových kariet MicroSD až do kapacity 256GB
 • Mio MiVue Manager – PC softvér na prehrávanie a analýzu videa a informácií z GPS modulu a z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), a na možnosť zdieľania na sociálnych sieťach
 • Česká a slovenská lokalizácia
 • Balenie: MiVue J756DS, zadná kamera T35, MiVue SmartBox III, cigaretová nabíjačka, lepiaci držiak, krytka kabeláže, 8-metrový kábel k zadnej kamere, návod.
ZDIEĽAŤ