Elektronický_prekladač_LANGIE_recenzia

Langie je vreckový prekladač hovoreného slova, s ktorým sa vo svete zaručene nestratíte. Ponúka obojstranný preklad až 52 jazykov, vďaka ktorému prelomíte jazykovú bariéru a cestovanie po svete bude pre vás oveľa jednoduchšie. Elektronický prekladač Langie vám poslúži nielen ako prekladač, ale aj ako učiteľ nových slovíčok a výrazov.

Ovládacie prvky prekladača viet Langie

Elektronický_prekladač_LANGIE_recenzia

Na používanie vreckového prekladača Langie je nevyhnutné poznať jeho ovládacie prvky. Ovládanie tohto zariadenia bolo veľmi jednoduché, intuitívne a dovolíme si tvrdiť, že bude hračkou pre všetky vekové kategórie. Na pravom boku nájdeme tlačidlo napájania a tlačidlá ovládania hlasitosti. Fungujú rovnako ako tlačidlá pri mobilných zariadeniach. Hoci prekladač nepodporuje funkciu snímky obrazovky, na externú pamäťovú kartu je možné uložiť záznamy z prekladu. To znamená uložiť preklady, ktoré chceme, aby náš elektronický prekladač Langie mal stále k dispozícii.

Elektronický_vreckový_prekladač_LANGIE_recenzia

Ďalším z ovládacích prvkov je modrá ikonka záznamníka hlasu. Po jej podržaní zariadenie zaznamenáva váš hlas a po pustení modrej ikonky sa po niekoľkých sekundách zobrazí text, ktorý je výsledkom prekladania. Hovoriť môžete tak dlho, ako dlho máte stlačenú ikonku záznamníka.

Elektronický_prekladač_LANGIE_recenzia

Rovnaká ikonka, no v inej farbe, sa nachádza na druhej (zadnej) strane vreckového prekladača. Túto ikonku sme používali vtedy, keď sme potrebovali preložiť niečo z cudzieho jazyka, ktorému sme nedokázali porozumieť. V praxi slúži pre osobu, s ktorou komunikujete, no ktorej jazyk neovládate. Langie zaznamená cudzí jazyk a podobne ako pri prekladaní zo slovenčiny, aj pri preklade z cudzieho jazyka sa vám preložený text zobrazí na displeji po niekoľkých sekundách.

Displej a kvalita reproduktorov

Prístroj prekladač textov Langie disponuje dvojicou mikrofónov a taktiež dvojicou reproduktorov, ktoré sú umiestnené na prednej a zadnej strane zariadenia Langie. Zvukový prejav oboch reproduktorov je naozaj hlasitý. Osoba, s ktorou komunikujete tak dokáže zachytiť vašu otázku či frázu v rodnom jazyku aj v prípade, že sa nachádzate v rušnom historickom centre mesta. Čo sa týka samotného displeja, netreba mať prehnané očakávania. Milo vás prekvapí kvalita zobrazovaných farieb a sila maximálneho jasu maličkej, 1-palcovej dotykovej obrazovky. Jedinou chybičkou dotykového displeja je jeho odozva. Pocítite to pri zadávaní hesla počas pripájania do siete Wi-Fi, kedy je veľkosť dotykovej obrazovky celkom nevýhodná. Počas bežného používania sme však nemali s displejom žiaden problém.

Elektronický_prekladač_LANGIE_recenzia

Po približne dvoch dňoch používania bol Langie ešte stále dostatočne nabitý.

Prekladač viet Langie ponúka funkcie

prekladač_viet_LANGIE

Pravdepodobne najväčšou prednosťou testovaného zariadenia je schopnosť obojstranne prekladať52 jazykov. Táto funkcia vyžaduje stále pripojenie do siete Wi-Fi, ktorá sa však nenachádza všade, no výborne poslúži aj mobilný prístupový bod. Langie tak môže vďaka mobilným dátam fungovať prakticky kdekoľvek. Ďalšou veľkou výhodou je offline preklad až v 12 jazykoch, čo predstavuje naozaj praktické riešenie v oblastiach, kde je signál naozaj slabý. Pokiaľ ste študent a nachádzate sa napríklad na výmennom pobyte, odporúčame využiť funkciu skupinového prekladu. Po pripojení do rovnakej siete Wi-Fi si každý z vás zvolí svoj materinský jazyk a viete tak jednoducho prelomiť jazykovú bariéru. Máte počas pobytu v zahraničí chvíľku pre seba? Využiť ju môžete napríklad na efektívne vzdelávanie. Langie je zároveň slovník cudzích slov nespočetného množstva jazykov, ako aj prekladač textov či hovoriaci prekladač.

prekladač_slov_LANGIE

Ľudia často používajú frázu „dorozumieť sa rukami nohami“. Vám bude stačiť pripojenie do siete Wi-Fi a na spresnenie opisu vám poslúži hlasové vyhľadávanie obrázkov. Ak teda potrebujete niekomu opísať nejakú konkrétnu pamiatku, stačí jej názov vysloviť. Prekladač reči Langie vám danú pamiatku okamžite vyhľadá. Poslednými a počas nášho používania najmenej používanými funkciami bola možnosť prezerania internej galérie, videí či prehrávanie hudby. Je teda celkom na vás, aké súbory si na externú microSD kartu nahráte. Po jej vložení do zariadenia Langie sa vám načítajú a zobrazia.

Konektivita, nabíjanie a výdrž prekladača Langie

prekladač_slov_LANGIE

Nabíjanie sa uskutočňuje pomocou microUSB konektora umiestneného v spodnej časti zariadenia, do ktorého zapojíte microUSB kábel s nabíjacím konektorom. Tie sú spolu so slúchadlami a ochranným puzdrom súčasťou balenia. Výdrž batérie sa líši v závislosti od toho, ako často recenzovaný vreckový prekladač používate. Nečinne dokáže zvládnuť až 5 dní na jedno nabitie, zatiaľ čo jeho priemerná výdrž sa pohybuje okolo 3 dní. Vydrží tak viac, ako keby ste na preklad používali napríklad váš mobilný telefón. Na spodnej strane sa nachádza okrem MicroUSB konektora aj 3,5 mm Jack konektor pre slúchadlá a vstup pre Micro SD pamäťovú kartu, až do veľkosti 32 GB.

Záverečné hodnotenie vreckového prekladača Langie

Hovoriaci prekladač Langie v recenzií hodnotíme na výbornú. Zaručene sa stane neodlúčiteľnou súčasťou vašej batožiny pri ceste na akékoľvek miesto na Zemi. Oceňujeme rýchlosť prekladu a taktiež jeho presnosť. Len málokedy sa nám stávalo, že tento vreckový pomocník frázu skomolil. Väčšinu času pracoval naozaj správne a nenašli sme jediné negatívum, prečo by ste si ho v prípade chabej znalosti cudzích jazykov nemali kúpiť. Naopak, vreckový prekladač Langie odporúčame a môže byť váš už za 359 € vrátane DPH. Zdá sa vám to veľa? Tak si spočítajte, koľko vás bude stáť osobný tlmočník, prípadne jazyková škola, v ktorej sa naučíte 52 rôznych jazykov.

 • Procesor: ARM Cortex 1,3 GHz QUAD-core
 • LCD: 1,08 „dotykový displej (27,5 mm)
 • Batéria:7V / 2000 mAH
 • WiFi 11b / g / n
 • Bluetooth:0
 • Micro SD Card: podpora až do 32 GB
 • USB: Micro USB 2.0
 • Vstup slúchadlá : Jack konektor 3,5mm
 • Vstup: 100V – 240V
 • Výstup: 5V DC 1500mA
 • Rozmery: 48 mm x 148 mm x 17 mm
 • Hmotnosť: 125 g
Pre viac info navštívte stránku SR distribútora: https://www.langie.sk

Martin Morávek & Matej Bičan

 

ZDIEĽAŤ