Mio MiVue R850T

Mio, popredný svetový dodávateľ bezpečnostných kamier do vozidiel a cyklonavigácií, uviedol svoju prvú zrkadlovú autokameru v prémiovej verzii, teda s vysokým rozlíšením a príp. 60fps v FHD, so senzormi STARVIS od Sony, WiFi-5 a radou najmodernejších funkcií vytvorených pre šoférov. Autokamera je v prevedení „E-Mirror“ a zobrazuje tak situáciu pred či za vozidlom cez celý 11.88″ IPS displej, ktorý je antireflexný i pri vysokom svetle. Záznam dopĺňa zadná autokamera, a to i pri ochrane vozidla po zaparkovaní.

Nahrávanie v rozlíšení 2.5K 1440P rýchlosťou 30 fps

Kamera do auta robiaca záznam v rozlíšení 2.5K 1440 pixelov zachytí všetky detaily vašej cesty. Je vybavená širokouhlým objektívom, takže si môžete byť istí, že žiadna časť vašej cesty nezostane nezachytená.

Krása a jednoduchosť

Bezproblémový dizajn, vďaka ktorému nielenže elegantná a štýlová 11,88″ kamera MiVue™ R850T E-mirror  vyzerá dokonale integrovaná do vášho vozidla s káblom 3 v 1, ale tiež poskytuje maximálnu viditeľnosť pre bezpečnosť jazdy, i keď je vaše zadné sedadlo plne obsadené.

Vďaka technológii HDR, vyvinutej profesionálnou technológiou ladenia obrazu spoločnosti Mio, je navrhnutá tak, aby eliminovala odlesky a odrazy pri silnom svetle pomocou režimu zrkadlenia a automatického jasu.

Vďaka elegantnému a tenkému rámčeku obrazovky má v porovnaní s inými 9,66″ obrazovkami väčšiu  viditeľnú plochu. Konštrukcia kábla 3 v 1 integruje káble GPS, napájanie a zadné kamery, čo umožňuje lepšie zapojenie a skrytá kabeláž ponúka prehľadnejší výhľad.

Inteligentný parkovací režim

Keď je motor vypnutý, MiVue™ R850T sa prepne do inteligentného parkovacieho režimu. Pokiaľ senzory detegujú  náraz a/alebo pohyby v blízkosti prednej časti vozidla, automaticky sa aktivuje nahrávanie. To pomáha zhromažďovať dôkazy, i keď nie ste vo vozidle (vyžaduje trvalé napájanie kamery, napr. vďaka Mio SmartBox III).

Hlasové ovládanie kamery (v angličtine)

Pomocou vybraných hlasových príkazov môžete ovládať kameru, ako napríklad vypnutie/zapnutie displeja, vyvolanie núdzového nahrávania, zmenu pohľadu prednej/zadnej kamery.

Upozornenie na radary a úsekové merania

MiVue R850T WiFi 2.5K zobrazuje vzdialenosť a čas (sekundy) k rýchlostnej kamere (radary), upozorňuje na kamery strážiace prejazd na červenú (križovatky, semafory). Novinkou je i moderná funkcia upozorňovania pred úsekovým meraním, na jeho začiatku, v jeho priebehu a pri jeho skončení. Poskytuje tak informácie o aktuálnej a priemernej rýchlosti vozidla a rýchlostnom obmedzení v úseku, a navyše čas a metráž zostávajúcu do konca úseku. Šofér tak môže upraviť rýchlosť ďaleko skôr, než na jeho konci a prispieť tak k plynulosti dopravy.

Vďaka upozorneniu v dostatočnej vzdialenosti a v závislosti na rýchlosti vozidla bude šofér navyše vždy vedieť, ako rýchlo môže ísť, ide o patentovanú funkciu Smart Alert – čím rýchlejšie šofér ide, tým skôr ho kamera upozorní.

Bezplatné aktualizácie databáz radarov po celú dobu životnosti zariadenia.

Mio MiVue R850T

Ocenenie iF Design Award 2023 – dizajn užívateľského rozhrania (UI)

Inovatívna bloková architektúra užívateľského rozhrania je navrhnutá tak, aby odpovedala spôsobu myslenia užívateľov a odrážala ich interakciu.

HDR s 2.5K 1440P (Vysoký dynamický rozsah)

Vďaka tejto technológii kamera zachytí viac snímok v rýchlom slede pomocou rôznych hodnôt expozície, potom skombinuje niekoľko snímok a vytvorí jednu optimálnu snímku. Zvláda pracovať so širokou škálou svetelných podmienok v scéne tak, aby sa dosiahlo najlepšie možné zobrazenie objektov v jasných i tmavých oblastiach záznamu.

Krištáľovo čisté video i pri vysokých rýchlostiach so 60 snímkami za sekundu vo Full HD

V porovnaní s 30 snímkami/s umožňuje táto dvojitá hustota dát mimoriadne detailný a plynulý obraz i pri vysokej rýchlosti jazdy.

Mio Night Vision technológie

Špičková technológia Mio Night Vision zaisťuje vďaka objektívu s vysokou svetelnosťou a zostave sklenených šošoviek dosiahnutie plynulých a jasných záznamov, a to i za zhoršených svetelných podmienok.

Superkapacitor

Vďaka vstavanému superkondenzátoru je MiVue™ 955W omnoho odolnejší voči zmenám teploty, čo poskytuje vyššiu úroveň spoľahlivosti a ochrany.

Mio MiVue R850T

Integrovaná WIFI a aktualizácia cez telefón

Zálohovanie a prenos videa je možný i do inteligentného telefónu, a to vďaka aktualizovanej aplikácii MiVue PRO priamo od výrobcu. Tá slúži tiež na aktualizácie autokamery, najmä radarov a prípadne nového firmvéru autokamery (technológia WIFI OTA).

GPS polohovanie a automatická kalibrácia času/polohy

Vďaka integrovanému GPS modulu zaznamenáva MiVue 803 WiFi rýchlosť jazdy, presnú polohu a čas (pečiatku vo videu je možné prípadne vypnúť). Zaisťuje i automatickú kalibráciu času a polohy, a to i po dlhšej dobe mimo prevádzku. K dispozícii je rovnako sesterský model s názvom MiVue 802 WiFi 2.5K, ktorý GPS modul nemá.

Integrovaný G-senzor uloží potrebné záznamy

V prípade nehody alebo náhlej zmeny smeru jazdy citlivo zaznamená integrovaný G-senzor pohyby vozidla a zaistí, že nahrané dáta nebude možné prepísať.

Mio MiVue Manager

PC softvér na prehrávanie a analýzu videa, informácií z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), zdieľanie na sociálnych sieťach, zaznamenanie jazdnej trasy na Google Maps.

Cena

Mio MiVue R850T WiFi 2.5K je aktuálne k dispozícii v českých a slovenských eshopoch už od 8500 Kč s DPH / 340 EUR.

Mio MiVue R850T

Technické špecifikácie:
 • 2.5K 1440P HDR predná a 1080P HDR zadná kamera
 • 60 snímok za sekundu pri Full HD rozlíšení
 • Zadná kamera T60 je súčasťou balenia
 • Vysoko kvalitný snímač STARVIS™ CMOS od Sony s kvalitou blížiacou sa nočnému videniu
 • Inteligentný parkovací režim s detekciou pohybu
 • Elegantný dizajn s 11,88″ dotykovým displejom IPS s ochranou proti odleskom
 • Objektív F1.8 poskytuje jasnejšie a čistejšie video i za zhoršených svetelných podmienok
 • Hlasové príkazy hands-free na bezpečné ovládanie kamery (len v angličtine)
 • Vysoký jas a prenikavé zrkadlo s optimalizáciou expozície HDR
 • Integrovaná vysokorýchlostná Wi-Fi 5 prenos urobených nahrávok do mobilného telefónu a ich zdieľanie
 • Night Vision technológie
 • Externý GPS modul – automaticky zaznamenáva informácie o jazde (rýchlosť, smer, nadmorskú výšku a zemepisné súradnice)
 • Široký uhol záberu prednej a zadnej kamery zachytí každý detail kritických okamihov
 • Superkapacitor s extrémnou odolnosťou
 • Mobilná aplikácia MiVue Pro
 • 3-osý G- senzor na automatickú detekciu a analýzu nehody
 • Upozornenie na rýchlostné radary a úsekové merania, s bezplatnou a pravidelnou aktualizáciou databázy
 • Automatické nahrávanie
 • Mio MiVue™ Manager – PC softvér na prehrávanie a analýzu videa a informácií z G-Senzora (rýchlosť, smer a intenzita nárazu), zdieľanie na sociálnych sieťach
 • Podpora pamäťových kariet MicroSD (U3, V30) až do kapacity 256 GB
 • Česká a slovenská lokalizácia
 • Balenie: MiVue R850T, Mio MiVue T60 zadná kamera, nabíjačka do auta, externá anténa GPS, kábel 3 v 1, 3M nalepovací držiak, sada držiakov gumičiek, statická nálepka na sklo, 8-metrový kábel k zadnej kamere
ZDIEĽAŤ