Galaxy S23 FE

Samsung Electronics predstavuje nový prírastok do ekosystému Galaxy, rad FE. Patrí do neho telefón Galaxy S23 FE, tablety Galaxy Tab S9 FE a S9 FE+ a slúchadlá Galaxy Buds FE. S takými kvalitnými prístrojmi sme sa v tomto rade ešte nestretli – medzi hlavné prednosti patrí jedinečné odolné prevedenie, špičkové parametre, vynikajúce fotoaparáty aj audiosystémy a mnohé ďalšie vlastnosti. Pre používateľov ide o ideálnu príležitosť, ako sa zoznámiť s vlajkovými loďami z najvyššej triedy Samsung Galaxy.

Galaxy S23 FE: Ikonický dizajn Galaxy S, profesionálny fotoaparát aj špičkové herné vlastnosti

Telefón Galaxy S23 FE nezaprie spriaznenosť s ikonickým dizajnom radu S – prezrádza ho hlavne typické prevedenie fotoaparátu a tiež špičková povrchová úprava v odolnom prevedení proti vode a prachu s certifikátom IP68[1]. Telefón aj balenie sa sčasti vyrába z recyklovaných materiálov, takže ho charakterizuje odolnosť, skvelé funkcie a udržateľné prevedenie. K dispozícii je niekoľko nových atraktívnych farebných variantov a každý si tak môže vybrať štýl, ktorý mu najlepšie vyhovuje.

S Galaxy S23 FE je možné zachytiť jedinečné okamihy každodenného života na špičkových fotografiách a videozáznamoch. Vďaka špičkovému rozlíšeniu 50 MPix a trojnásobnému optickému zoomu sú v záberoch zreteľné aj tie najdrobnejšie detaily. Samozrejmosťou sú aj osvedčené vlastnosti a funkcie nočného fotografovania, vďaka ktorým portréty alebo selfies vyzerajú ako živé a sú plné farieb aj po zotmení. Stabilizačný systém VDIS založený na optickom stabilizátore umožňuje zhotovovať ostré snímky v akomkoľvek svetle.

Samotné fotografovanie ale nie je všetko, Galaxy S23 FE tiež poslúži ako vreckové grafické štúdio na úpravu snímok. V režime Pro je možné ručne nastaviť expozičný čas, clonu, citlivosť a ďalšie parametre. Aplikácia Camera Assistant[2] umožňuje upraviť funkcie fotoaparátu a na mieru vybrať, ktoré z nich majú fungovať automaticky. A aby fotografie vyzerali čo najlepšie, ponúka Galaxy S23 FE nástroje na ich úpravu s vyspelou umelou inteligenciou.

Galaxy S23 FE

Dôležitou súčasťou výbavy je aj výkonný procesor, ktorý používatelia Galaxy S23 FE ocenia okrem iného pri hraní alebo streamovaní filmov. Súčasťou procesora je vyspelá odparovacia komora, ktorá pomáha účinnému chladeniu a  prispieva k stálemu výkonu bez výkyvov. Batéria s vysokou kapacitou 4500 mAh sa intuitívne prispôsobuje aktuálnym podmienkam, s nabíjačkou 25 W ju možno do polovice kapacity nabiť iba za 30 minút[3]. Veľkou prednosťou je aj jasný a kvalitný displej Dynamic AMOLED 2X s uhlopriečkou 6,4 palca alebo 16,3 cm[4]. Nechýba mu technológia Vision Booster, ktorá upraví obraz automaticky podľa okolitých svetelných podmienok. Displej Galaxy S23 FE svojou kvalitou zodpovedá najdrahším modelom tohto špičkového radu.

Galaxy S23 FE

Displej 6,4” FHD+ (16,3 cm)
Dynamic AMOLED 2X
Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz  (60 ~ 120 Hz)

* Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.

Rozmery a hmotnosť 76,5 X 158 X 8,2 mm, 209 g
Fotoaparát Ultraširoký fotoaparát 12 MPix
●       f2,2, uhol záberu 123˚
Širokouhlý fotoaparát 50 MPix
●      f1,8, uhol záberu 84˚
Teleobjektív 8 MPix
●      3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 32˚
Predný fotoaparát 10 MPix
●       f2,4, uhol záberu 80˚
 

Procesor

Vyspelý 4 nm procesor
 

*Môže sa líšiť v závislosti od krajiny a mobilného operátora.

Pamäť 8 GB + 128 GB
8 GB + 256 GB

* Dostupná kapacita úložného priestoru závisí od inštalovaného softvéru.
* Kapacita sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

Batéria 4 500 mAh

*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 4370 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia a pod.

Nabíjanie Káblové nabíjanie*: až 50 % za cca 30 min s adaptérom 25 W **
Fast Wireless Charging 2.0***
Wireless PowerShare****
* Káblové nabíjanie kompatibilné s QC2.0 a AFC.
** Sieťová nabíjačka a dátový kábel sa predávajú samostatne. Odporúčame používať len originálnu nabíjačku Samsung 25 W.
*** Bezdrôtové nabíjanie je kompatibilné s WPC.

**** Systém je obmedzený na inteligentné telefóny Samsung alebo inteligentné telefóny inej značky s bezdrôtovým nabíjaním Qi, medzi kompatibilné modely patrí Galaxy S23 Ultra, S23+, S23, Z Fold 4, Z Flip4, S22 series, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G , S21 séria, Z Fold2, Note20 séria, S20 séria, Z Flip, Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE a Note5. K dispozícii pri niektorých nositeľných technológiách, napr. Buds. Ak stav batérie klesne pod 30 %, Wireless PowerShare nemusí fungovať. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Funkcia Wireless PowerShare môže mať vplyv na príjem signálu či dátovej služby, záleží na prostredí v sieti.

Operačný systém Android 13
Siete a konektivita  5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Wi-Fi Direct Bluetooth® v 5.3

* Vyžaduje optimálne pripojenie 5G, líšia sa na jednotlivých trhoch. Bližšie informácie má k dispozícii mobilný operátor. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
** Dostupnosť LTE modelov závisí od krajiny a mobilného operátora. Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
*** Dostupnosť Wi-Fi 6E závisí od krajiny, operátora a prostredia. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Zabezpečenie

 

Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Odolnosť proti vlhkosti IP68

* IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne. Odolnosť proti vlhkosti a prachu môže časom zoslabnúť.

[1] IP68 platí pre testovacie podmienky pri ponorení do 1,5 m sladkej vody na max. 30 minút. Chráni proti prachu, nečistote a piesku. Pri namočení opláchnite a osušte. Nehodí sa na použitie na pláži alebo pri bazéne.
[2] Na stiahnutie v Galaxy Store. Dostupnosť sa môže líšiť podľa trhu, modelu a mobilného operátora.
[3] Sieťová nabíjačka a dátový kábel 25 W sa predávajú samostatne. Rýchlosť nabíjania závisí od stavu batérie a ďalších faktorov. Odporúčame používať iba originálne príslušenstvo Samsung. Nepoužívajte poškodené alebo opotrebované vybavenie. Použitie nekompatibilného príslušenstva môže viesť ku škodám na zdraví či majetku.
[4] Merané uhlopriečne, skutočná zobrazovacia plocha je menšia vzhľadom na zaoblené rohy a otvor pre objektív fotoaparátu.

ZDIEĽAŤ