kávovar Miele CM6 MilkPerfection

Spoločnosť Miele prezentuje nový vrchol v segmente voľne stojacich plne automatických kávovarov: kávovar CM6 MilkPerfection využíva svoje silné stránky predovšetkým u variácií nápojov s mliekom. Okrem toho bodujú prístroje z tejto série svojim intuitívnym ovládaním, pohodlnejším čistením a ďalšími inovatívnymi funkciami. Uvedenie na trh v dvoch rôznych prevedeniach a piatich farebných konceptoch prebehlo v októbri.

Každý, kto ocení dokonalý pôžitok z kávy, dobre vie, že pokiaľ ide o cappuccino, nie je dôležitá len kvalita kávových zŕn a crema – ale záleží aj na mliečnej pene. A práve tu nastavuje kávovar CM6 MilkPerfection nové štandardy. Vďaka dvojitému prívodu pary je teraz totiž možné aj dvojité napenenie. „Tento takzvaný dvojitý Venturiho princíp zvyšuje teplotu mliečnej peny, ale tiež zaisťuje vytvorenie špeciálnej, jemne pórovitej textúry“, hovorí Torsten Clausen, produktový manažér pre oblasť prípravy kávy zo spoločnosti Miele Vertriebsgesellschaft Deutschland.

Aj pokiaľ ide o čistenie, ponúka CM6 MilkPerfection teraz ešte väčšie pohodlie: pri automatickom preplachovaní rozvodov mlieka už nie je potrebné ďalšie prepojovanie, pretože prístroj je vybavený dvojitou hadičkou. Prvá cesta vedie z nádoby na mlieko do plne automatického kávovaru, druhá je určená pre vodu slúžiacu k preplachovaniu. Sklenená nádoba na mlieko je v závislosti od modelu už súčasťou dodávaného príslušenstva. Nádobu možno, rovnako ako odkvapkávaciu misku, zásobník na vodu a nádobu na kávovú usadeninu, umývať v umývačke riadu. Sparovaciu jednotku možno u všetkých prístrojov Miele vybrať a ľahko vyčistiť pod tečúcou vodou.

Miele CM6 MilkPerfection
Štyri prednastaven
é režimy pre ešte pohodlnejšie ovládanie

Výber nápojov je u CM6 rozšírený okrem iného o espresso macchiato, flat white a rôzne druhy čajov na celkových 18 variant. V závislosti na vašich chuťových preferenciách môžete počas prípravy spontánne meniť množstvo vody a mlieka, prípadne i mliečnej peny. Ďalšie nastavenia prístroja, ako napríklad množstvo namletej kávy, množstvo a teplotu vody alebo možnosť predsparenia si môžete v závislosti od modelu uložiť do štyroch alebo ôsmich individuálnych používateľských profilov.

Voľbou zo štyroch prednastavených režimov vychádza kávovar CM6 MilkPerfection z požiadaviek používateľov, nie je teda nutné nastavovať parametre jednotlivo. Prevádzka prístroja v základnom nastavení v režime Eco je obzvlášť energeticky úsporná. Oproti tomu v režime Barista sa vyhrievacie teleso prístroja dostane veľmi rýchlo na správnu teplotu. Režim Latte zaručuje počas prípravy kávových špecialít s mliekom čo najkratšiu dobu čakania. A režim Párty je optimalizovaný pre prípravu mnohých rôznych druhov nápojov v čo najkratšom čase, tomu zodpovedá nízky počet preplachovaní počas zapnutia alebo počas prevádzky prístroja.

Šikovné prepojenie s mobilnou aplikáciou Miele@mobile

Ďalšou novinkou je, že všetky modely zo série CM6 možno pripojiť k sieti. Prostredníctvom aplikácie Miele a smartfónu alebo tabletu možno napríklad zobraziť aktuálny stav čistenia prístroja, spustiť prípravu nápoja na diaľku (MobileControl). Špeciálne pre fanúšikov espressa ponúka aplikácia Miele navyše ešte funkciu BaristaAssistant. Tá používateľa dovedie v rámci riadenej ochutnávky krok za krokom k dokonalému výsledku. Príslušné nastavenie je potom možné uložiť ako individuálny chuťový profil.

V závislosti od modelu je na výber 5 farebných kombinácií v lotosovo bielom alebo obsidián čiernom variante. Kávovary Miele CM6 MilkPerfection sú k dispozícii od októbra v dvoch prevedeniach za cenu od 1 239 eur.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here