ROG ALLY

ASUS prezentuje ROG Ally ako konzolu, ktorú si so sebou môžete zobrať všade a dokážete si na nej zahrať aj tie najobľúbenejšie AAA tituly. Či je tomu naozaj tak, dozviete sa v tejto recenzii.

ROG Ally

ROG Ally

Hardvér & Dizajn

ROG Ally má kvalitné celoplastové telo, ktoré vďaka svojmu ergonomickému tvaru nebude vadiť v rukách nikomu. Telo ROG Ally je vyhotovené tak, aby ste s úplnou ľahkosťou dokázali používať všetky tlačidlá. Tlačidlá a páčky sú spravené na štýl XBOX kontrolera, plus dve prídavné tlačidlá vzadu, takže sa nemusíte obávať, že by tu bolo niečo nezvyčajné.

prenosná herná konzola ROG Ally

Keďže Ally je určený najmä pre hráčov, rozhodne nemôže chýbať RGB podsvietenie, ktoré je okolo páčok.

AMD software
AMD software

Táto herná mašina funguje na špičkovom 8-jadrovom procesore AMD Ryzen Z1 series so vstavanou Radeon grafickou kartou so 4 GB GPU pamäte. Procesor svoj vysoký výkon potvrdil aj pri našich redakčných testoch. Ally taktiež ponúka 16 GB pamäte RAM, WIFI 6E, 512 GB úložiska a nádherný 7″ IPS lesklý 1920×1080 120Hz displej, na ktorom sa dobre hrá aj na priamom slnku. ROG Ally má Zero Gravity Thermal System, vďaka ktorému nepocítite ani trochu tepla pri hraní.

Konzolu sme testovali pri hrách CS:GO, Ghost Recon Wildlands a GTA V, pri ktorých Ally ani raz nezaváhal a hry šliapali úplne perfektne a to v priemere na 60 FPS. FPS hry ako CS:GO nám šli na krásnych 130 FPS. Ventilátory sú veľmi tiché, ktoré pri hraní vďaka špičkovým Dolby Atmos reproduktorom nebudete vôbec počuť. ROG Ally disponuje konektormi DisplayPort, USB-C, 3,5 mm audio jack a slot na SD kartu. Konzola je vybavená batériou s kapacitou 25 600 mAh, s ktorou dokážete hrať na jedno nabitie cca 1 hodinu.

prenosná herná konzola ROG ALLY

Softvér Armoury Crate SE a MyASUS

Ally beží na operačnom systéme Windows 11. Konzola má predinštalované dva programy od ASUSU. Armoury Crate SE slúži ako menu na rýchlu dostupnosť hier, ale aj ako centrum na ovládanie Ally. Môžete si tu upraviť RGB podsvietenie podľa seba, úplne prispôsobiť všetky tlačidlá podľa svojej potreby či nastaviť si Command Center, v ktorom si počas hry môžete zmeniť spôsob ovládania, veľkosť napájania Turbo 25W, Performance 15W, Silent 10W a počas napájania z nabíjačky si môžete zapnúť Turbo mód idúci na 30W.

Armoury crate SE
Armoury crate SE

Armory Crate SE ponúka aj rôzne iné funkcie na zlepšenie zážitku z hrania a používania tejto konzoly. Aplikácia MyASUS slúži na to, aby ste si o svojom zariadení vedeli pozrieť úplne všetko či v prípade núdze kontaktovať zákaznícku podporu. Keďže Ally beží na operačnom systéme Windows 11, tak si z neho môžete spraviť plnohodnotný počítač. ROG Ally ponúka aj prihlásenie pomocou funkcie Windows Hello, konkrétne pomocou snímača odtlačkov prstov, nachádzajúcom sa na tlačidle na zapínanie.

My ASUS
My ASUS

prenosná herná konzola ROG ALLY Záver

ASUS ROG Ally je vhodný najmä pre hráčov, ktorí veľa cestujú. Je to plnohodnotná prenosná herná konzola, ako aj plnohodnotný počítač. V našich testoch si viedol  ROG Ally bezkonkurenčne. Balenie obsahuje samotnú konzolu, napájací adaptér a návody. Ally je dostupný v bielej farbe, vo variantoch s procesorom AMD Ryzen Z1 a s procesorom AMD Ryzen Z1 extreme. Orientačná cena hernej konzoly ASUS ROG Ally je 799 €.

ROG ALLY

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here