Každodenná starostlivosť o zuby je dôležitá. Zubní lekári neustále zdôrazňujú správne čistenie, používanie správnych zubných kefiek a dodržiavanie doby čistenia si zubov. V redakcii techvia.sk sme tentokrát mali možnosť vyskúšať elektrickú zubnú kefku Oral-B iO série 9.

Oral-B iO

Zubná kefka sa vyznačuje technológiou iO magnetic. Ide o použitú kombináciu mikrovibračných štetiniek s kruhovou kefkovou hlavicou Oral-B.

Oral-B iO

Obsah balenia

Po otvorení krabice sa naskytne pohľad na početné príslušenstvo k inteligentnej zubnej kefke Oral-B iO. Nachádza sa tu samotná zubná kefka, náhradná hlava kefky, magnetická nabíjacia stanica, prenosné nabíjacie puzdro s nabíjacím adaptérom a návod na použitie.

obsah balenia Oral-B iO

Nabíjanie zubnej kefky

Zubnú kefku Oral-B nabíjame pomocou magnetickej nabíjacej stanice. Doba nabíjania sú cca štyri hodiny. O stave nabíjania upozorňuje displej na tele zubnej kefky. Výdrž na jedno nabitie v našom prípade bola desať umytí zubov počas trvania piatich minút s možnosťou sledovania správnosti umývania v aplikácii na mobilnom telefóne.

nabíjanie zubná kefka Oral-B iO

Nabíjacia stanica môže slúžiť aj ako priestor na každodenné odkladanie zubnej kefky, aj keď ju máte trvalo pripojenú k elektrickej sieti. Netreba sa báť, že by dochádzalo k prebíjaniu batérie zubnej kefky. Ak je kefka nabitá, tak sa automaticky odpojí od nabíjania a magnetická nabíjacia stanica slúži iba ako podstavec.

V prípade, že si kefku zoberiete na cesty, k dispozícii je prenosné puzdro s vlastným adaptérom. Pomocou puzdra je možné kefku nabíjať len vtedy, keď ho máme pripojené do elektrickej siete. Stav nabitia zobrazuje displej na kefke.

nabíjanie zubná kefka Oral-B iO

zubná kefka Oral-B iO

Čistenie zubov

Zubná kefka Oral-B iO ponúka sedem režimov čistenia zubov. O správnosti čistenia a samotnom prítlaku pri čistení zubov informuje zubná kefka svetelnou LED signalizáciou, ktorá je umiestnená pri výmennej časti hlavy kefky. Prítlak je snímaný a signalizovaný v troch svetelných farbách. Biela farba znamená slabý prítlak, treba pri čistení trošku viac pritlačiť kefku na zuby. Zelená farba znázorňuje ideálny tlak na zuby pri čistení. Ak sa rozsvieti červené svetlo, tak treba tlak znížiť. Toto snímanie prítlaku sa vykonáva súbežne počas celého procesu čistenia zubov.

zubná kefka Oral-B iO

Aplikácia Oral-B

Zubnú kefku Oral-B iO si pomocou technológie Bluetooth vieme spárovať s mobilným telefónom. Do smartfónu si stiahneme aplikáciu Oral-B.

Po prejdení základných nastavení vás aplikácia prevedie svojím obsahom. Pomocou aplikácie si kefku nastavíte podľa seba. Meníte si LED svetlo počas čistenia, typ a dĺžku doby čistenia. Pomocou aplikácie si v reálnom čase môžete reálne sledovať, ktoré zuby ste už čistili či ako dlho ste sa im venovali. Následne si je možné čistenia prezrieť v histórii.

Ak chcete svoje deti motivovať k dokonalejšiemu čisteniu zubov, aplikácia ponúka medaile za dôkladné čistenie. Deti tak môžu „súperiť“ medzi sebou, kto získa najviac ocenení. Aplikácia ponúka aj informáciu o stave batérie kefky alebo kedy treba vymeniť hlavu kefky za novú.

Záver

obsah balenia zubná kefka Oral-B iO

Zubná kefka Oral-B iO je dobrý spoločník pri každodennej zubnej hygiene. Kefka vás o spôsobe čistenia a dĺžke čistenia informuje na prehľadnom farebnom displeji. Počas čistenia pomocou LED svetla sme informovaní o vyvíjanom prítlaku na zuby počas čistenia. Spárovanie zubnej elektrickej kefky Oral-B s aplikáciou Oral-B je jednoduché a intuitívne. Aplikácia dobre poslúži pri dodržaní správneho postupu čistenia zubov. Na displeji mobilného telefónu sa v reálnom čase zobrazujú miesta, ktoré máme vyčistené a tie zubné partie, ktorým je potrebné sa ešte povenovať.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here