vivo V29 Lite

Výrobca mobilných telefónov Vivo priniesol novinku na slovenský trh s názvom vivo V29 Lite. Je to smartfón s rozmermi 164,3 x 74,8 x 7,9 mm a hmotnosťou 177 gramov. Konštrukcia zariadenia odoláva vode a prachu, keďže smartfón podporuje certifikát IP54.

vivo V29 Lite

vivo V29 Lite

Vivo V29 Lite je vybavený batériou s kapacitou 5 000 mAh. Energiu vybitému smartfónu dodáva 44-wattový adaptér, ktorý nájdeme v balení. Čo sa týka výdrže na jedno nabitie, mobil zvláda aj dva dni používania. Avšak v rámci nášho redakčného testu som telefón nabíjal každú noc. Hoci nebol úplne vybitý, pred nabíjaním mal zvyčajne 25 – 35 % kapacity batérie, ráno som vždy chcel mať k dispozícii plne nabitú batériu. Spotreba energie je vždy závislá od spôsobu používania.

nabíjanie smartfón vivo V29 Lite

Charakteristickým prvkom dizajnu vivo V29 Lite je zaoblený displej a šošovky fotoaparátu zoskupené do dvoch kruhových prstencov na zadnej strane, ktorá je plastová a príjemná na dotyk. Zariadenie sa dobre drží v ruke, nešmýka sa, nezanechávajú sa na ňom zbytočné odtlačky prstov.

smartfón vivo V29 Lite

AMOLED displej

Screenshot vivo V29 Lite

Sledovanie displeja na priamom slnku je dobré, taktiež aj pozorovacie uhly sú na dobrej úrovni. Mobilný telefón vivo V29 Lite sa môže pochváliť 60° zakriveným displejom. Typ displeja je AMOLED s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rozlíšenie obrazovky je 1080 x 2400 px pri pomere strán 20:9 a uhlopriečke 6,78“. Displej pred náhodným poškriabaním chráni ochranné sklo SCHOTT Xensation® Up. Práca na displeji je na dobrej úrovni, displej dobre reaguje na dotyk a pohyb prsta. Spodná časť displeja disponuje snímačom odtlačkov prstov, ktorý fungoval spoľahlivo počas používania v redakcii, keďže sme nepostrehli žiadne zaváhanie.

displej smartfón vivo V29 Lite

Hardvér & Softvér

Hybnou jednotkou zariadenia je procesor Snapdragon 695 5G (6 nm), ktorému k stabilnému výkonu pomáha 8 GB RAM. Úložný priestor pre súbory a aplikácie je vo veľkosti 128 GB. V prípade, že telefón používate v náročnejšom režime, čo znamená, že na pozadí je spustených väčšie množstvo aplikácií a pritom hráte hru, tak systém vyhodnotí, že pre stabilný chod systému bude nutné viac RAM-ky. Systém dynamicky rozšíri RAM -ku a navýši ju o ďalšiu kapacitu z ROM pamäte. Toto rozšírenie môže byť až o 8 GB. Nezabudnite, že rozšírením sa znižuje úložný priestor ROM pamäte.

Vivo V29 Lite pracuje na operačnom systéme Android 13 s nadstavbou systému Funtouch OS verzia 13. Systém ponúka personalizáciu zariadenia, prispôsobenie si pracovnej plochy, šetriča displeja, spustenia si dynamických efektov či zapnutia animácií pre ikonu odtlačku prsta, rozpoznania tváre, vloženia USB alebo začatia nabíjania.

Zvuk – Audio

Zvuk spodného reproduktora smartfónu vivo V29 Lite je dostatočný na slušnej úrovni, pričom ide o 24-bit/192kHz audio. Prítomnosť 3,5mm audio konektora nehľadajte. Slúchadlá je možné pripojiť pomocou konektora USB-C alebo prostredníctvom Bluetooth 5.1 technológie či NFC.

mobilný telefón vivo V29 Lite

Fotoaparát

Zadný fotoaparát

hlavný fotoaparát mobilný telefón vivo V29 Lite

Zostavu zadného fotoaparátu tvorí skupina troch snímačov a LED svetla. Hlavný snímač so 64 MPx a svetelnosťou  f/1.8, (wide), PDAF, OIS. Na zhotovenie macro snímok je k dispozícii 2 MPx, f/2.4, (macro) šošovka. Aby fotografie obsahovali rozostrenie pozadia – bokeh, nechýba 2 MPx, f/2.4, (depth) snímač.

Na snímanie fotografií majú užívatelia na výber z režimov v menu fotoaparátu ako sú režim noc, portrét, fotografia, 64 Mpx snímanie, panoráma, živá fotografia a režim pro. Pri snímaní je možné použiť zoom v rozmedzí 1.0 až 10x priblíženie, vo fotografiách použiť rôzne filtre alebo svetelné efekty. Pri snímaní si je možné zvoliť pomer strán fotografií. K dispozícii je 1:1, 4:2, 16:9 alebo plný formát displeja.

Fotografie, ktoré boli vivom nasnímané počas používania v redakcii techvia.sk, si môžete pozrieť v galérii. Nasnímané fotografie obsahujú farby, sú živé a zobrazujú detaily. V prípade nočnej fotografie je potrebné smartfón pevne držať, keďže pri samotnom snímaní je vhodný dlhší čas, aby snímky neboli rozmazané. Keď počas nočného snímania použijete režim noc, tak režim snímania sa snaží fotografie rozsvetliť a vniesť tak do snímok viac svetla.

Fotografie nasnímané smartfónom vivo V29 Lite počas redakčného testu

foto vivo V29 Lite

Panoráma

panoráma foto vivo V29 Lite

Režim makro

režim makro vivo V29 Lite

Režim Dvojitá expozícia

Režim Dvojitá expozícia

Fotografie nasnímané počas znížených svetelných podmienok
Režim noc

Selfie kamera

Predná selfie kamera je umiestnená v hornej časti displeja v strede v otvore typu diera. Predný fotoaparát je 16 MPx snímač so svetelnosťou f/2.5. Režim fotoaparátu pre selfie kameru ponúka v režime portrét aj zmenu štýlu fotografie, použiť filter či pridať svetelný efekt.

Video nasnímané hlavným fotoaparátom môže byť v rozlíšení HD a FHD pri snímkovej frekvencii 30 alebo 60 snímok za sekundu. Predná kamera nahráva video v režime HD a FHD pri 30 fps.

Screenshot vivo V29 Lite

Záver

Vivo V29 Lite ponúka pevnú, na dotyk príjemnú konštrukciu tela mobilného telefónu. Zariadenie je odolné voči vode a prachu s certifikátom IP54. Smartfón svojmu užívateľovi ponúka zabezpečenie pomocou odtlačku prsta umiestnenom priamo v displeji, prípadne klasicky nakreslením vzorca či nasnímaním tváre.

vivo V29 Lite

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here