motorola razr 40 ultra

Ako je už pri Motorole zvykom, tak aj tento model motorola razr 40 ultra nám prišiel v recyklovateľnom balení, ktoré okrem telefónu obsahovalo kryt na mobil, návod na použitie, ihla na vyberanie SIM karty, USB adaptér a kábel.

motorola razr 40 ultra

motorola razr 40 ultra

Dizajn smartfónu

Telefón nám prišiel v elegantnom čiernom prevedení s vegánskou kožou a rámom vyrobeným z hliníka triedy 7 000. Okrem čiernej je však v ponuke aj Viva Magenta (červeno-ružové prevedenie) a Glacier Blue (modré prevedenie). Telefón váži len 188,5 g aj napriek svojim rozmerom. Otvorený má 73,95 × 170,83 × 6,99 mm a zatvorený 73,95 × 88,42 × 15,10 mm. Telefón disponuje tiež stupňom krytia IP52 zahŕňajúcim ochranu zariadenia pred prachom a tekutinami.

smartfón motorola razr 40 ultra

Displej

Motorola razr 40 ultra dostala do vienka dve obrazovky, a to prednú (hlavnú) 6,9-palcovú FHD+, pOLED obrazovku s technológiou HDR10+, 10-bitovou hĺbkou farieb, obnovovacou frekvenciou do 165 Hz, maximálnym jasom 1 400 nitov, dotykovou frekvenciou 240 Hz alebo 360 Hz pri hernom režime a pomerom strán 22: 9.  Perfektné zázemie tak ponúkne nielen klasickým používateľom, ale aj hráčom.

displej motorola razr 40 ultra

displej motorola razr 40 ultra

Zadná obrazovka má parametre 3,6-palcov pOLED, pomer strán 1:1 s obnovovacou frekvenciou do 144 Hz a rozlíšením 1 066×1 056 px.

displej motorola razr 40 ultra

Softvér & Hardvér

Motorola razr 40 ultra je nabitá 8-jadrovým prémiovým procesorom Qualcomm Snapdragon 8+ 1.generácie, ktorému pomáha 8GB pamäte RAM (možnosť navýšiť na 10 GB) a vďaka 256GB pamäte ROM sa môžete tešiť z hladkého chodu aj pri náročných programoch alebo hrách. Telefón bol otestovaný na 3D Mark, kde sa so svojimi 2 835 bodmi umiestnil na 34. mieste hneď pod iPhonom 14.

PrtScr motorola razr 40 ultra

Telefón môžete ovládať gestami a prispôsobiť si prostredie podľa svojich potrieb. Softvér telefónu motorola razr 40 ultra taktiež nezaostáva za konkurentmi a prináša zabezpečenie v podobe odomykania pomocou odtlačku prsta (čítačka odtlačkov prstov na bočnej strane), PIN kódom, heslom, vzorom alebo jednoducho odomknutia tvárou. V mobile sa nachádza aj známe Moto Secure, ktoré vás upozorní pri pripojení na zle zabezpečenú WiFi sieť alebo zmení klávesy pri PIN kóde tak, aby nikto nezistil váš PIN kód podľa odtlačkov.

Zvuk

O interpretáciu zvuku sa starajú stereo reproduktory, ktoré prekvapia príjemným zvukom vďaka funkcii Dolby Atmos a priestorovým zvukom Qualcomm Snapdragon Sound. V prípade slúchadiel bude vhodné kúpiť slúchadlá s USB-C konektorom, keďže otvor na 3,5mm jack tu nenájdete. Slúchadlá je možné pripojiť aj bezdrôtovo pomocou technológie Bluetooth v najnovšej verzii 5.3. V prípade nahrávania sa o kvalitu starajú tri mikrofóny.

zvuk motorola razr 40 ultra

Fotoaparát motorola razr 40 ultra

Veľkým plusom tohto ohybného mobilu je fotenie, ktoré bude perfektné aj bez statívu, pričom zadná obrazovka vám dopomôže k absolútne dokonalým fotkám. Motorola razr 40 ultra disponuje jedným selfie objektívom vpredu a 2 zadnými objektívmi. Prvý hlavný je objektív s rozlíšením 12 Mpx s clonou f/1,5; 1,4 μm a optickou stabilizáciou, potom druhý 13Mpx širokouhlý objektív s clonou f/2,2; 1,12 μm, ktorý zachytáva uhol 108° a zároveň fotí aj makro fotografie. A nakoniec predný 32Mpx selfie objektív s clonou f/2,4; 0,7 μm, ktorý pri fotení využíva technológiu Quad Pixel. Mobil zvláda ako denné tak i večerné snímky na výbornú, avšak 8x zoom tu až v takom pokročilom režime nie je a občas sa na ňom chybička nájde. Zadný fotoaparát ponúka viacero režimov snímania, ako napríklad: Aktívne fotografie, Duálne snímanie, Živý filter, režim Portrét, Panoráma, HDR, Automatické nočné videnie, režim Pro a ďalšie. Predný fotoaparát disponuje režimami: Sekvenčné snímanie, Autoportrét gestom/hlasom, Animácia autoportrétu, Zvýraznená farba, Aktívne fotografie, Duálne snímanie, Živý filter, Skrášlenie tváre, Režim skrášľovania portrétu, HDR, Automatické nočné videnie a ďalšími.

foto nasnímané smartfónom motorola razr 40 ultra

Makro fotografia

foto nasnímané smartfónom motorola razr 40 ultra

Nočná fotografia

večerná fotografia širokouhlý objektív
večerná fotografia širokouhlý objektív
večerná fotografia hlavný objektív
večerná fotografia hlavný objektív

Motorola razr 40 ultra dokáže nahrávať video hlavným objektívom UHD (30/60 snímok/s) a FHD (30/60 snímok/s). Širokouhlý a makro objektív nahráva UHD (30 snímok/s) alebo FHD (30 snímok/s). Predným fotoaparátom je to UHD (30/60 snímok/s) alebo FHD (30/60 snímok/s).

Batéria

Telefón motorola razr 40 ultra je napájaný batériou s kapacitou 3 800 mAh, ktorá sa dá dobíjať drôtovo pri výkone 30W alebo bezdrôtovo pri výkone 5W. Testovali sme aj nabitie z 0% na 100%, čo trvalo trochu dlhšie, konkrétne 62 minút. Výdrž je obmedzená spôsobom používania. Pri klasickom kancelárskom spôsobe telefón vydrží cca 2 dni, ako to bolo aj v našom prípade, avšak pri náročnejšom spôsobe používania sa nevyhnete nabíjaniu aj každý deň.

Pripojenie

Telefón motorola razr 40 ultra disponuje pripojením NFC, WiFi 6 E a Bluetooth 5.3.Telefón má vo výbave tiež dual SIM v podobe 1 nano SIM + 1 e-SIM.

motorola razr 40 ultra

Záver

Ak ste fanúšikom ohybných mobilov, ktoré sú šikovnejšie a spratnejšie, telefón motorola razr 40 ultra si zamilujete. Krásny dizajn v troch farebných prevedeniach na výber,  pohodlné  fotenie bez statívu s množstvom možností posunuté na vyšší level, hladký chod či dlhšia výdrž vám zabezpečia skvelého elegantného spoločníka do práce i počas chvíľ oddychu.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here