SAMSUNG Galaxy SmartTag2

Spoločnosť SAMSUNG nám do redakcie techvia.sk poslala na vyskúšanie prenosné zariadenie Galaxy SmartTag2. Číslo 2 pri tomto produkte označuje, že sa jedná o produkt druhej generácie.

SAMSUNG Galaxy SmartTag2

Oproti predchádzajúcej verzii SmartTag2 zmenil svoj dizajn a rozmery. Momentálne zariadenie má rozmery 28,8 × 52,44 × 8,0 mm pri hmotnosti 13,75 gramov.

Galaxy SmartTag2 je napájaný batériou typu CR2032. Energia z batérie podľa testov výrobcu by mala vystačiť na 500 dní prevádzky.

Párovanie zariadenia Galaxy SmartTag2 so smartfónom

V mobilnom telefóne si otvoríme aplikáciu Smart Things. Následne zvolíme funkciu pridať zariadenie. Vyhľadáme zariadenie, povolíme výzvy a prejdeme celým cyklom nastavenia. Po ukončení nastavenia môžeme zariadenie používať.

Na obrazovke sa zobrazí ikona nestacionárne zariadenie SmartTag. Keď otvoríme túto ikonu, v sekcii úprava zariadenia si môžeme zmeniť vzhľad ikony, miestnosť alebo názov zariadenia.

Screenshot SmartThings

Čo sa týka spravovania a nastavenia SmartTag2, je možné si zvoliť hlasitosť zvuku alebo zmeniť vyzváňací tón zariadenia. V prípade potreby produkt SmartTag2 disponuje tlačidlom, ktoré môžeme využiť aj na prezvonenie svojho pripojeného tabletu alebo smartfónu. Stav batérie Tagu vidíme v aplikácii Smart Things. Ak budeme využívať zariadenie na sledovanie kufra alebo motorového vozidla, môžeme zapnúť funkciu šetrenia energie a tak predĺžiť životnosť batérie. Pri tomto režime používania SmartTag2 sa obmedzia niektoré funkcie, ktoré nebudeme môcť využívať. Pôjde o funkcie: nastavenie hlasitosti, funkcia tlačidla, možnosť prezvonenia zariadenia alebo možnosti vyhľadávania pomocou fotoaparátu.

Screenshot SmartThings

Stav, polohu zariadenia SmartTag2 vidíme v aplikácii Smart Things vo funkcii „Stav“. Akonáhle klikneme na tlačidlo zobraziť na mape, tak sa nám v Google mape zobrazí, kde sa nachádza spárované zariadenie.

Aplikácia ponúka „Históriu polôh SmartTag2“ a taktiež „Navigovať k zariadeniu“. Môžete si zvoliť funkciu oznámenia, keď sa zariadenie nájde alebo oznámiť, keď zariadenie niekde necháte. V prípade, že zariadenie nemôžete nájsť, je k dispozícii funkcia „Režim straty“. Režim ponúka zámok párovania alebo možnosť zadať svoje kontaktné údaje. Tieto údaje sa zobrazia prípadnému nálezcovi, aby vás mohol kontaktovať a informovať o nájdení zariadenia SmartTag2.

Záver

Zariadenie SAMSUNG Galaxy SmartTag2 je produkt, ktorý sa rozhodnú mnohí z nás zadovážiť a využiť jeho funkcie, či už pri sledovaní kufra na dovolenke, polohy auta na mape alebo zdieľaní informácie o trase svojho štvornohého miláčika. SmartTag2 prešiel výraznou zmenou dizajnu, čo umožňuje použitie v rôznych podmienkach. Samotné zariadenie spĺňa stupeň krytia IP67. Avšak k dispozícii je aj možnosť použitia dodatočného ochranného silikónového obalu s karabínou, pomocou ktorej ľahko Galaxy SmartTag2 umiestnime alebo pripevníme na požadované miesto.

SAMSUNG Galaxy SmartTag2 je možné si zakúpiť v bielej a čiernej farbe. Silikónové obaly na inteligentný lokalizátor sú v týchto farebných prevedeniach: biela, čierna, modrá, zelená (mätová) a ružová.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here