TicWatch E3

V redakcii techvia.sk sme otestovali smart hodinky TicWatch s typovým označením E3. Čo môžete od nich očakávať?

TicWatch E3

Dizajn

TicWatch E3

Hodinky TicWatch E3 sú zhotovené z ľahkého polykarbonátu, pričom sklíčko je chemicky tvrdené na zabezpečenie lepšej ochrany.  Na bočnej strane sa nachádzajú dve ovládacie tlačidlá, z ktorých jedno je tlačidlo na ovládanie aplikácií a druhé je tlačidlo napájania. Možno sa niekomu budú zdať hodinky veľké, no nám v redakcii padli na ruku ako uliate. Ich remienok je dostatočne veľký na mužskú ruku, ale rovnako tak prispôsobiteľný na menšiu ženskú ruku.

TicWatch E3

Displej

Smart hodinky TicWatch E3 sú vybavené typom displeja LCD s veľkosťou 1,3 palca. Displej je dotykový po celej ploche. Ovládanie a samotná odozva na pohyb prsta je výborná. Sledovanie displeja pri bežnom používaní alebo pri športovej aktivite je dobrá aj na priamom slnečnom svetle.

displej TicWatch E3

Ovládanie & Užívateľské prostredie

Ovládanie a spravovanie hodiniek je klasické, buď pohybom prsta po displeji alebo dvomi bočnými tlačidlami. TicWatch E3 používajú operačný systém Wear OS. O plynulosť systému sa stará procesor Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Miesto pre aplikácie a hudbu v hodinkách je v podobe ROM pamäte vo veľkosti 8 GB. Vzhľad displeja je možné si prispôsobiť pomocou aplikácie Wear OS, ktorá napomáha párovaniu a spolupracuje s aplikáciou Mobvoi, v ktorej sa nachádza množstvo variantov ciferníkov a ďalšie služby ako záznamy snímačov. Ďalšou prednosťou operačného systému je aplikácia Google Play priamo v hodinkách, pomocou ktorej si môžete stiahnuť aplikácie do hodiniek.

Monitorovanie športovej aktivity a telesných hodnôt

smart hodinky TicWatch E3

Hodinky merajú športovú aktivitu a svojimi senzormi sú plnohodnotným fitness pomocníkom. Senzory merajú a poskytujú informácie o percentuálnom podiele kyslíka v krvi SpO2. V prípade, že si hodinky necháte počas spánku, senzory zaznamenajú jeho priebeh a kvalitu. Všetky tieto údaje je možné si podrobne pozrieť v aplikácii Mobvoi. Na aktivity spojené s vodou sú hodinky vybavené odolnosťou voči vode.

smart hodinky TicWatch E3

Nabíjanie & Výdrž na jedno nabitie

nabíjanie smart hodinky TicWatch E3

Hodinky TicWatch E3 vedia pracovať v dvoch režimoch. V režime nespárovaných hodiniek, kedy sa správajú ako klasické hodinky, je podľa výrobcu výdrž na jedno nabitie 45 dní. Pri spárovaní hodiniek a klasickom používaní, napríklad ako notifikátor, výrobca sľubuje 36 hodín. V našom prípade používania hodiniek sme dosiahli 24 hodín na jedno nabitie. Náš režim používania pozostával zo stále zapnutého displeja, nepretržitého spárovania s telefónom pomocou Bluetooth, spustenej WiFi, prijatia pár telefonátov počas dňa a samozrejme aktivovaných upozornení plus sme mali aktivované neustále meranie telesných funkcií. Keď sa hodinky vybijú, nabíjanie je zabezpečené pomocou nabíjacieho kábla, ktorý je súčasťou balenia.

Záver

smart hodinky TicWatch E3

Smart hodinky TicWatch E3 disponujú precíznym dielenským spracovaním. Operačný systém WearOS, ktorý sa nachádza v hodinkách fungoval spoľahlivo. Počas používania v redakcii sme nezaznamenali žiadne problémy. Hodinky na spárovanie s mobilným telefónom používajú technológiu Bluetooth. Okrem Bluetooth môžeme na konektivitu použiť NFC alebo Wi-Fi.

ZDIEĽAŤ

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here