Galaxy Z Fold6 & Galaxy Z 6

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. dnes na akcii Galaxy Unpacked v Paríži predstavila úplne nové modely smartfónov Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6 spolu so slúchadlami Galaxy Buds3 a Galaxy Buds3 Pro.

Na začiatku tohto roku vstúpila spoločnosť Samsung do éry mobilnej umelej inteligencie predstavením Galaxy AI. Uvedením novej série Galaxy Z otvára spoločnosť Samsung ďalšiu kapitolu Galaxy AI s využitím svojho najuniverzálnejšieho a najflexibilnejšieho konštrukčného riešenia smartfónov, ktoré sú perfektne navrhnuté tak, aby prinášali mnoho jedinečných mobilných zážitkov. Či už používate veľký displej na Z Fold, vonkajší displej FlexWindow na Z Flip alebo ikonický režim FlexMode, Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 vám ponúknu viac príležitostí pre maximálne využitie možností umelej inteligencie. Galaxy AI bude využívať prednosti výkonných šikovných skladacích smartfónov, ktoré vznikli na základe niekoľkých rokov vývoja, na urýchlenie novej éry komunikácie, produktivity a kreativity.

Galaxy Z Fold6

Vďaka pokračujúcim inováciám spoločnosti Samsung v oblasti skladacích zariadení vznikla doteraz najtenšia a najľahšia séria Galaxy Z, optimalizovaná pre prenosnosť. Dokonale symetrický dizajn s rovnými okrajmi je esteticky príjemný a nový pomer strán vonkajšieho displeja pri modeli Z Fold6 prináša prirodzenejšie obdĺžnikové zobrazenie. Okrem vylepšenia dizajnu je nová séria Galaxy Z skonštruovaná tak, aby bola ešte odolnejšia a používatelia nemali obavy, že niečo poškodia. Konštrukcia pántu s dvojicou koľajničiek je posilnená sklopnou hranou pre lepšiu elimináciu pôsobenia vonkajších nárazov. Zdokonalené vrstvy na hlavnom displeji navyše pomáhajú vylepšiť funkčnosť jeho ohybu pri zachovaní pevnosti. Najnovšia séria Z je vybavená aj vylepšeným rámom Armor Aluminum a sklom Corning® Gorilla® Glass Victus® 2, čo z nej robí doteraz najodolnejšiu sériu Z.

Všetky prvky série Galaxy Z sú nielen spoľahlivé, ale aj výkonné. Galaxy Z Fold6 aj Z Flip6 sú vybavené doposiaľ najpokročilejším mobilným procesorom Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy[v], ktorý prináša najlepšiu kombináciu výkonu CPU, GPU a NPU vo svojej triede. Procesor je optimalizovaný na procesy umelej inteligencie a ponúka vylepšenú grafiku spolu s celkovo vyšším výkonom. Zdokonalený chladiaci systém umožňuje zvýšiť maximálny výkon vďaka väčšej odparovacej komore pri modeli Z Fold6 a vôbec po prvýkrát použitej odparovacej komore pri modeli Z Flip6.

Samsung Galaxy Z Fold6

Galaxy Z Fold6 | Produktivita veľkého displeja podporená umelou inteligenciou

Smartfón Galaxy Z Fold6 má množstvo funkcií a nástrojov podporovaných umelou inteligenciou, ktoré maximálne využívajú veľký displej a výrazne zvyšujú produktivitu.

Funkcia Poznámkový asistent v aplikácii Samsung Notes ponúka preklad, zhrnutie obsahu a automatické formátovanie pre jednoduché vytváranie poznámok zo schôdzok. Nová funkcia Prepis zvláda prepis, preklad a zhrnutie hlasových záznamov priamo v aplikácii Notes. Texty v PDF súboroch je možné pri otvorení súboru pomocou funkcie PDF overlay translation v aplikácii Notes preložiť a presne prekryť. Doplnená funkcia Spisovateľ pri klávesnici Samsung generuje na základe jednoduchých kľúčových slov navrhované texty v aplikáciách pre e-maily a sociálne médiá, ako sú Gmail a Instagram. Hodí sa najmä pre sociálne siete, pretože vytvára text, ktorý odráža váš štýl komunikácie na základe analýzy vašich predchádzajúcich príspevkov. Pero S Pen uľahčuje prístup k skratkám pre praktické funkcie pri presúvaní pera nad displejom zariadenia. Inteligentný výber Smart select ďalej rozširuje možnosti pera S Pen tým, že navrhuje užitočné funkcie, napríklad preklad, pridávanie poznámok alebo úplne novú funkciu AI kreslenie. Keď niečo načrtnete na zachytenú obrazovku, funkcia AI kreslenie vygeneruje možné návrhy obrázkov.

Galaxy Z Fold6 vám vďaka dlhoročnému partnerstvu spoločností Samsung a Google umožňuje rozvíjať spôsob, akým pracujete, bavíte sa a získavate informácie. Do novej série Z je plne integrovaná najnovšia aplikácia Google Gemini, ktorá vám poskytuje vlastného AI asistenta priamo v telefóne. Jednoduchým prejdením prsta po rohu displeja alebo vyslovením „Hey Google“ môžete vyvolať prekrývané okno Gemini na pomoc pri písaní, učení alebo plánovaní. Gemini je integrovaná s niektorými ďalšími obľúbenými aplikáciami spoločnosti Google, takže si môžete napríklad ľahko zorganizovať dokonalý cestovný plán vďaka prehľadu informácií o rezervácii leteniek a hotelov v reálnom čase, potom preskúmať známe pamiatky a najlepšie trasy, ale aj to, ako sa k nim dostať pomocou Google Maps. Keď sa chcete pri sledovaní YouTube na veľkom displeji zariadenia Z Fold6 dozvedieť podrobnosti o hudobnom videoklipe K-popovej skupiny, môžete na rozdelenej obrazovke s viacerými oknami vyvolať prekrývané okno Gemini a zadať otázku. Pokiaľ vás zaujíma, kto účinkuje vo videu, stačí dlho stlačiť tlačidlo Domov a vykonať zakrúžkovanie, zvýraznenie alebo kliknutie na displej a funkcia Circle to Search okamžite ponúkne výsledky vyhľadávania.

Galaxy AI v Z Fold6 vylepšila aj bezbariérovú komunikáciu. Funkcia Tlmočník je vybavená novým režimom konverzácie, ktorý plne využíva unikátnu konštrukciu telefónu umožňujúcu komunikujúcim osobám pohodlne sledovať preklady na hlavnom aj vonkajšom displeji a zaistiť tak ich prirodzenejšiu interakciu. Ponúka aj jednosmerný preklad, takže môžete ľahko porozumieť obsahu prednášok alebo iných typov prezentácií. Funkcia Simultánny preklad,  ktorá prekladá telefónne hovory v reálnom čase priamo v zariadení, sa teraz rozširuje mimo vlastnej aplikácie Samsung na telefonovanie aj do niektorých obľúbených aplikácií tretích strán.

Funkcia ProVisual Engine s umelou inteligenciou v telefóne Galaxy Z Fold6 pozdvihne vašu kreativitu na vyššiu úroveň – od robenia snímok cez ich úpravy až po prezeranie. Pokročilé možnosti úprav na veľkom displeji pomocou funkcie Asistent fotografií pomáhajú ľahko vytvárať obsah na profesionálnej úrovni. Portrait Studio zase ponúka rôzne štýly portrétov, napríklad kreslený alebo akvarelový, čo rozširuje možnosti vašej tvorby. A ak si chcete vychutnať každý okamih videa s detailnejším zobrazením, funkcia Okamžité spomalenie vám umožní ihneď spomaliť video pomocou vkladania dodatočne vygenerovaných medzisnímok pri zachovaní plynulého prehrávania obrazu. Máte tiež možnosť uložiť alebo priamo zdieľať svoje videá s priateľmi a rodinou, aby sa z nich tiež mohli tešiť.

Na Galaxy Z Fold6 môžete obsah nielen vytvárať, ale si ho aj viac užívať. Tento smartfón ponúka lepšie herné zážitky vďaka výkonnej čipovej sade a 1,6× väčšej odparovacej komore, aby ste sa mohli hrať dlhšie pri zachovaní maximálneho výkonu. Živá realistická grafika je podporovaná technológiou Ray Tracing na 7,6″ displeji, ktorý ponúka obraz s jasom až 2600 nitov pre dokonalé ponorenie sa do herného sveta.

Galaxy Z Flip6

Galaxy Z Flip6 | Vytváranie jedinečných zážitkov na mieru

Smartfón Galaxy Z Flip6 nie je optimalizovaný len z hľadiska prenositeľnosti, ale ponúka množstvo nových funkcií pre kreativitu a prispôsobenie vašim potrebám, aby ste mohli naplno využiť každý okamih.

3,4″ vonkajší displej Super AMOLED FlexWindow bol opäť vylepšený a umožňuje používať funkcie s podporou umelej inteligencie bez toho, aby bolo nutné smartfón roztvoriť. Pri komunikácii na cestách môžete na správy odpovedať pomocou funkcie Návrhy odpovedí, ktorá analyzuje vaše posledné správy, navrhuje vhodné odpovede a umožňuje komunikáciu len jednou rukou. S Galaxy AI môžete svoje vreckové zariadenie využívať na maximum a mnoho z týchto užitočných funkcií je k dispozícii aj na vonkajšom displeji FlexWindow. Tento displej umožňuje napríklad prístup k aktualizáciám a oznámeniam aplikácie Samsung Health alebo výber ďalšej skladby, ktorú chcete počúvať, na widgete prehrávača. FlexWindow teraz ponúka ešte viac widgetov (miniaplikácií) a umožňuje sledovať informácie z niekoľkých widgetov súčasne.

Nebol by to model Z Flip6, keby vám neponúkal veľa možností, ako si zariadenie prispôsobiť. Vďaka funkcii Photo Ambient s podporou AI sa tapeta môže meniť v reálnom čase podľa dennej doby a počasia. Analýzou tapety je možné tiež ľahko zjednotiť vzhľad ovládacieho rozhrania podľa navrhovaných možností rozvrhnutia obsahu displeja – napríklad presunutie hodín alebo zmeny farby rámčeka, aby vynikol obrázok na pozadí.

Kreativita sa neobmedzuje len na FlexWindow. Funkcia FlexCam stále ponúka najvšestrannejšie využitie fotoaparátu a otvára nové kreatívne možnosti. Vďaka novej funkcii Auto Zoom nájde FlexCam automaticky najlepší výrez pre vašu snímku tým, že rozpozná a priblíži/oddiali objekty, než vykoná iné potrebné úpravy. Nemusíte tak sami vyberať napríklad optimálnu kompozíciu záberu s vašimi priateľmi pred nádherným pozadím – všetko prebehne bez dotyku vašej ruky.

Nové snímače – 50 Mpx širokouhlý a 12 Mpx ultraširokouhlý – uľahčujú zhotovovanie snímok s jasnými a ostrými detailmi. 50 Mpx snímač podporuje 2× optický zoom pre fotografie bez šumu a zároveň ponúka AI zoom pre kvalitnejšie fotografovanie s až 10-násobným zväčšením. Súbor režimov pre nočné fotenie a natáčanie, označovaný ako Nightography, bol rozšírený o HDR video a umožňuje zhotovovať kvalitné videá aj pri veľmi slabom osvetlení. V spolupráci s populárnymi aplikáciami sociálnych sietí ide ešte ďalej – nočný režim je teraz k dispozícii aj pre Instagram Stories, takže môžete zhotovovať úžasné fotografie aj za tmy a zverejňovať ich priamo z aplikácie vo svojich príbehoch.

Všetky kreatívne a prispôsobiteľné funkcie na Z Flip6 môžete aj naďalej používať bez obáv o výdrž batérie, pretože optimalizácia hardvéru a softvéru viedla k predĺženiu doby prevádzky.

Dôveryhodné zabezpečenie pod vašou kontrolou

Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 sú zabezpečené technológiou Samsung Knox, obrannou viacvrstvovou bezpečnostnou platformou Samsung Galaxy, ktorá bola vytvorená na zabezpečenie dôležitých informácií a ochranu pred zraniteľnosťami pomocou komplexného hardvérového riešenia, detekcie hrozieb v reálnom čase a spolupracujúcich ochrán. Spoločnosť Samsung si uvedomuje, že v ére AI je jej záväzok umožniť používateľom rozhodovať o fungovaní svojho zariadenia ešte dôležitejší ako predtým. Preto vám dáva prostredníctvom nastavenia Galaxy AI plnú kontrolu nad tým, do akej miery chcete spracovávať svoje dáta pomocou umelej inteligencie. Funkcia Enhanced Data Protection ponúka ako ďalšiu vrstvu ochrany komplexné šifrovanie pri zálohovaní, synchronizácii alebo obnove vašich dát pomocou služby Samsung Cloud. Nová séria Galaxy Z je vybavená aj mnohými ďalšími funkciami od spoločnosti Samsung na zabezpečenie a ochranu súkromia vrátane Knox Vault, panelu zabezpečenia a ochrany súkromia, automatického blokovania prístupových hesiel, zabezpečenia Wi-Fi prenosu, rýchleho zdieľania a režimu údržby.

Pokračujúca cesta k udržateľnej budúcnosti

Najnovšia séria Galaxy Z predstavuje dôležitý krok v realizácii záväzku spoločnosti Samsung podporovať obehový cyklus využívaním širšej škály recyklovaných materiálov, vrátane recyklovaného skla, hliníka, plastov, kobaltu a vzácnych prvkov, v ešte väčšom počte súčastí. Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 obsahujú prvýkrát súčasti z recyklovaného zlata a medi. Spoločnosť Samsung zmenila nielen konštrukciu samotného výrobku, ale aj spôsob jeho balenia, aby dokázala urobiť viac s menšími nárokmi na potrebný materiál. Jedným z takýchto príkladov je obalová krabica vyrobená zo 100 % recyklovaného papiera. Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 sú navrhnuté aj s ohľadom na dlhú životnosť a spoločnosť Samsung pre nich sľubuje sedem generácií aktualizácií operačného systému a sedem rokov bezpečnostných aktualizácií, takže si môžete spokojne užívať prednosti svojho skladacieho smartfónu Galaxy ešte dlhšie.

Galaxy Buds3

Séria Galaxy Buds3 | Rozšírenie zvukových funkcií prostredníctvom Galaxy AI

Slúchadlá série Galaxy Buds3 prinášajú vďaka Galaxy AI nové zážitky z komunikácie. Keď sa zúčastňujete prednášky v cudzom jazyku, môžete na zariadení Galaxy Z Fold6 alebo Flip6 so slúchadlami série Buds3 zasunutými do uší zapnúť v režime počúvania funkciu Tlmočník. To vám umožní počúvať prednášku preloženú priamo cez slúchadlá a odstrániť tak prípadné jazykové bariéry. Vyslovením iba dvoch slov môžete prostredníctvom funkcie Hlasové príkazy ovládať rôzne operácie, napríklad spustenie/zastavenie prehrávania hudby bez toho, aby ste sa museli dotknúť slúchadiel alebo telefónu. Zvuk je možné taktiež šikovne optimalizovať bez ohľadu na spôsob nosenia slúchadiel Buds. Mikrofóny slúchadiel Buds3 analyzujú vnútorné aj vonkajšie zvuky v reálnom čase, čo umožňuje zlepšiť kvalitu zvuku pomocou funkcie Adaptívne EQ a aktívne potlačovať okolitý hluk pomocou funkcie Adaptívne ANC. Pri počúvaní hudby budú slúchadlá Buds3 Pro neustále sledovať a identifikovať okolité zvuky a automaticky upravovať optimálnu úroveň hluku a zvuku bez nutnosti ručného nastavovania pomocou funkcií Adaptívne potlačenie hluku, Rozpoznanie sirény a Rozpoznanie hlasu, aby ste mali zaistený maximálny komfort.

Slúchadlá série Galaxy Buds3 boli vytvorené na základe radu nazhromaždených štatistických údajov a vyznačujú sa novým konštrukčným riešením, ktoré umožňuje pohodlné nosenie. Ikonickú dizajnovú identitu slúchadiel Galaxy Buds odrážajú aj pozoruhodné ostré tvary. Svojím mimoriadne elegantným a moderným vzhľadom doplneným Svetelnými indikátormi cielia na zákazníkov, ktorí oceňujú špecifický štýl. Tento nový dizajn umožňuje intuitívnejšie ovládanie jednoduchým stlačením alebo prejdením hrany a ponúka používateľom komfort aj atraktívny vzhľad. Galaxy Buds3 a Buds3 Pro predstavujú dva špecifické konštrukčné varianty. Buds3 Pro sú kanálového typu pre tých, ktorých zaujíma hlavne pohlcujúci zvuk, zatiaľ čo Buds3 sú otvoreného typu pre ľudí, ktorí uprednostňujú dlhodobé používanie slúchadiel v rôznych situáciách.

Galaxy Buds3 Pro

Aby mohli slúchadlá Galaxy Buds3 Pro poskytovať špičkový zvukový zážitok, sú vybavené pokročilým hardvérom, vrátane vylepšených dvojpásmových reproduktorov s planárnym výškovým meničom pre sofistikovanú a presnú produkciu zvuku vo veľkom frekvenčnom rozsahu a duálnych zosilňovačov pre krištáľovo čistý zvuk na cestách. Vďaka technológii Ultra High Quality Audio, ktorá podporuje dvojnásobnú vzorkovaciu frekvenciu s kodekom SSC, môžete teraz počúvať akýkoľvek zdroj zvuku s vysokým rozlíšením tak, ako bol zamýšľaný a vychutnať si každý detail. Táto úroveň kvality zvuku sa vzťahuje aj na telefónne hovory. Vďaka modelu vytrénovanému na základe strojového učenia sú slúchadlá série Buds3 schopné obnoviť pôvodný hlas hovoriaceho v prostrediach s rôznou hlukovou kulisou a zároveň zaistiť nerušený prirodzený hovor ako pri veľmi kvalitných smartfónoch s technológiou Super-Wideband.

Samsung

Dostupnosť, ceny a otváracia ponuka

Zariadenia Galaxy Z Fold6, Z Flip6 a Buds3 bude možné predobjednať na Slovensku od 10. júla, v obchodoch budú dostupné od 24. júla 2024.

Galaxy Z Fold6 je k dispozícii v sivej, ružovej a modrej farbe, zatiaľ čo Galaxy Z Flip6 je k dispozícii v sivom, žltom, modrom a zelenom variante, takže si môžete vybrať farbu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu štýlu. Pri online objednaní na stránkach https://www.samsung.com/sk/ môžete získať aj ďalšie exkluzívne farby pre sériu Galaxy Z, napríklad čierny karbón a bielu. Galaxy Z Flip6 môžete získať okrem spomínaných farieb aj v oranžovej farbe.

Séria Galaxy Buds3 ponúka veľmi elegantný, moderný a komfortný dizajn dostupný v dvoch farbách – striebornej a bielej.

Pri kúpe zariadení počas predobjednávok, v období od 10. 7. do 23.7. (vrátane), bude zákazníkom pre ich pokoj a pohodlie poskytovaná počas jedného roka služba Galaxy Premier Service ktorá zaisťuje kvalifikovanú starostlivosť o vaše produkty zo strany odborníkov spoločnosti Samsung v prípade ich náhodného poškodenia. Samsung si tiež pripravil bonus k výkupnej cene zariadenia až 160 € pri nákupe Galaxy Z Fold6 a až 120 € pri nákupe Galaxy Z Flip6. Výška výkupného bonusu a podmienky sa môžu líšiť v závislosti od predajcu. Predajca sa riadi vlastnými podmienkami a pravidlami kampane.[xl] Záujemca o odpredaj starého zariadenia môže k výkupnej cene starého zariadenia získať ešte ďalší Extra bonus až do výšky 120 €  – stačí, ak odpredá jedno z vybraných zariadení a automaticky získa Extra bonus. Spolu tak môže zákazník získať navyše k výkupnej cene starého telefónu až 280 €. Samsung taktiež garantuje bezplatnú výmenu ochrannej fólie, a to až dvakrát v prvom roku a dvakrát v druhom roku od kúpy zariadenia. V neposlednom rade v predpredaji platí zľava 50 % na ochranné puzdra. V prípade nákupu nových slúchadiel Galaxy Buds3 alebo Galaxy Buds3 Pro získa zákazník ochranné puzdro na krabičku slúchadiel v hodnote až 44,90 €.  Zákazník bude mať na výber až zo 4 rôznych obalov – podľa svojej chuti.

Ďalšie informácie o Galaxy Z Fold6, Z Flip6, Buds3 a Buds3 Pro sú k dispozícii na Samsung Newsroom, alebo samsung.sk.

Galaxy Z Fold6 a Galaxy Z Flip6
Galaxy Z Fold6 Šedá, ružová, modrá 1 TB 2359 €
512 GB 2119 €
256 GB 1999 €
Galaxy Z Flip6 Modrá, žltá, šedá, zelená 512 GB 1319 €
256 GB 1199 €

 

Slúchadlá Galaxy Buds3 Pro a Galaxy Buds3
Galaxy Buds3 Pro Strieborná, biela 249 €
Galaxy Buds3 Strieborná, biela 179 €

Technické špecifikácie

Galaxy Z Fold6

Displej Hlavný displej 7,6″ QXGA+*
Dynamic AMOLED 2X
Infinity Flex Display (2160×1856, 20,9:18), 374 ppi
Adaptívna obnovovacia frekvencia až 120 Hz (1–120 Hz)

* Hlavný displej Galaxy Z Fold6 má uhlopriečne veľkosť 7,6″ (19,3 cm) v plnom obdĺžniku a 7,6″ (19,3 cm) pri zohľadnení zaoblených rohov; skutočná zobrazovacia plocha je kvôli zaobleným rohom menšia.

Vonkajší displej 6,3″ HD+
Dynamic AMOLED 2X Display
(2376×968, 22,1:9), 410 ppi
Adaptívna obnovovacia frekvencia až 120 Hz (1–120 Hz)

*Hlavný displej Galaxy Z Fold6 má uhlopriečne veľkosť 6,3″ (16 cm) v plnom obdĺžniku a 6,2″ (15,7 cm) pri zohľadnení zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je menšia kvôli zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.

Rozmery a hmotnosť Zložený 68,1×153,5×12,1 mm

* Hrúbka Galaxy Z Fold6 v zloženom stave, meraná zhora po spodnú časť skiel Galaxy Z Fold6.

Rozložený 132,6×153,5×5,6 mm

* Hrúbka Galaxy Z Fold6 v rozloženom stave nezahŕňa rámček hlavného displeja.

Hmotnosť 239 g
Fotoaparát Fotoaparát na kryte 10Mpx selfie fotoaparát
F2,2, veľkosť pixelu: 1,22 μm, uhol záberu: 85˚
Fotoaparát pod displejom 4Mpx fotoaparát pod displejom
F1,8, veľkosť pixelu: 2,0 μm, uhol záberu: 85˚
Zadný trojitý fotoaparát 12Mpx ultraširokoúhly fotoaparát
F2,2, veľkosť pixelu: 1,12 μm, uhol záberu: 123˚
50Mpx širokoúhly fotoaparát
Automatické ostrenie Dual Pixel, optický stabilizátor OIS, F1,8, veľkosť pixelu: 1,0 μm, uhol záberu: 85˚
10Mpx fotoaparát s teleobjektívom
PDAF, optický stabilizátor OIS, F2,4, veľkosť pixelu: 1,0 μm, uhol záberu: 36˚, 3× optický zoom

*Technológia 30X Space Zoom zahŕňa 3× optický zoom a 10× digitálny zoom s technológiou AI Super Resolution. Pri viac ako 3× zväčšení môže dôjsť k určitému zhoršeniu obrazu..

Procesor Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy

* Snapdragon je produkt spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc., alebo jej dcérskych firiem. Snapdragon je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Qualcomm Incorporated.

Operačná pamäť a úložisko 12GB RAM a 1TB interný úložný priestor
12GB RAM a 512GB interný úložný priestor
12GB RAM a 256GB interný úložný priestor

* Dostupnosť sa môže líšiť podľa trhu alebo predajného kanála. Skutočná kapacita úložného priestoru sa môže líšiť podľa trhu, modelu a veľkosti/formátu súborov.

Batéria Duálna batéria 4 400 mAh (typická hodnota)
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita pri Galaxii Z Fold6 je 4270 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, spôsobu používania a ďalších faktorov.
Dobíjanie Káblové dobíjanie*: Až 50% nabitie počas asi 30 min. s 25W adaptérom** a 3A USB-C káblom***
Rýchle bezdrôtové dobíjanie Fast Wireless Charging 2.0****
Bezdrôtové dobíjanie iných zariadení Wireless PowerShare*****

* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Výsledky interných laboratórnych testov spoločnosti Samsung vykonaných s 25W cestovným adaptérom pri 0% zostávajúcej energie as vypnutými všetkými službami, funkciami a displejom. Skutočná rýchlosť dobíjania sa môže líšiť aj v závislosti od skutočného používania, podmienok nabíjania a ďalších faktorov.
** 25W nabíjací adaptér sa predáva samostatne. Používajte iba nabíjačky a káble schválené spoločnosťou Samsung.
*** Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilný s WPC.
****Bezdrôtové dobíjanie PowerShare je obmedzené na zariadenia značky Samsung alebo iné, ktoré podporujú bezdrôtové dobíjanie WPC Qi, ako sú Galaxy Z Fold6, Z Flip6, Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, séria S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, séria S21, Z Fold2, séria Note20, séria S20, Z Flip, séria Note10, séria S10, séria S9, séria S8, séria S7, séria S6, Note9, , Note5 a nositeľné zariadenia, ako sú Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch a Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných značiek. Môže ovplyvňovať príjem hovorov alebo dátové služby, záleží na podmienkach vo vašej sieti.

Odolnosť proti vode IP48

*Na základe laboratórnych testov na ponorenie do hĺbky až 1,5 metra sladkej vody po dobu až 30 minút. Neodporúča sa používať na pláži alebo v bazéne. Pri navlhnutí opláchnite nečistoty a osušte. Odolnosť proti vode nie je trvalá a môže sa kvôli bežnému opotrebovaniu časom znížiť.

Operačný systém
Sieť a konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

*Vyžaduje optimálne 5G sieťové pripojenie, dostupné na vybraných trhoch. Dostupnosť a podrobnosti zistíte u svojho operátora. Rýchlosť sťahovania a streamovania sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa obsahu, pripojenia k serveru a ďalších faktorov.
** Dostupnosť LTE modelov sa líši podľa trhu a operátora. Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od trhu, operátora a používateľského prostredia.
*** Dostupnosť Wi-Fi 6E sa môže líšiť v závislosti na trhu, poskytovateľovi sieťového pripojenia a užívateľskom prostredí. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Senzory Kapacitná čítačka odtlačkov prstov (po strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor prítomnosti, svetelný senzor
Zabezpečení Samsung Knox s funkciou Samsung Knox Vault
SIM karta Až 2× Nano SIM* a niekoľko eSIM**
*SIM karta sa predáva samostatne. Dostupnosť závisí na trhu a operátorovi.
**Dostupnosť eSIM sa môže líšiť v závislosti od verzie softvéru, regiónu a operátora. Zistite u operátora, či vaša tarifa zahŕňa podporu eSIM.
Farba strieborná, ružová, námornícka modrá*
exkluzívne na samsung.com: čierna, biela**
* Dostupnosť farebných variantov sa môže líšiť podľa trhu, regiónu alebo operátora.
**Exkluzívne farby sú dostupné iba online na Samsung.com.

 

Galaxy Z Flip6

Displej Hlavný displej 6,7″ FHD+*
Dynamic AMOLED 2X
Adaptívna obnovovacia frekvencia až 120 Hz (1–120 Hz)
Infinity Flex Display (2640×1080, 22:9)

*Hlavný displej Galaxy Z Flip6 má uhlopriečne veľkosť 6,7″ (17 cm) v plnom obdĺžniku a 6,6″ (16,8 cm) pri zohľadnení zaoblených rohov; skutočná zobrazovacia plocha je kvôli zaobleným rohom menšia a otvoru pre fotoaparát.

Vonkajší displej 3,4″ (8,6 cm) Super AMOLED 60 Hz*
720×748
306 PPI

*Vonkajší displej Galaxy Z Flip6 má uhlopriečne veľkosť 3,4″ (8,6 cm) v plnom obdĺžniku; skutočná zobrazovacia plocha je približne 95 % plnej obdĺžnikovej plochy kvôli zaobleným rohom a spodnému výrezu.

Rozmery a hmotnosť Zložený 71,9×85,1×14,9 mm
*Hrúbka Galaxy Z Flip6 v zloženom stave, meraná zhora po spodnú časť skiel Galaxy Z Flip6.
Rozložený 71,9×165,1×6,9 mm
*Hrúbka Galaxy Z Flip6 v rozloženom stave nezahŕňa rámček hlavného displeja.
Hmotnosť 187 g
Fotoaparát Predný fotoaparát 10Mpx selfie fotoaparát
F2,2, veľkosť pixelu: 1,22 μm, uhol záberu: 85˚
Zadný duálny fotoaparát 12Mpx ultraširokoúhly fotoaparát
F2,2, veľkosť pixelu: 1,12 μm, uhol záberu: 123˚
50Mpx širokoúhly fotoaparát
Automatické ostrenie Dual Pixel, optický stabilizátor OIS, F1,8, veľkosť pixelu: 1,0 μm, uhol záberu: 85˚
Procesor Snapdragon® 8 Gen 3 Mobile Platform for Galaxy

* Snapdragon je produkt spoločnosti Qualcomm Technologies, Inc., alebo jej dcérskych firiem. Snapdragon je ochranná známka alebo registrovaná ochranná známka spoločnosti Qualcomm Incorporated.

Operačná pamäť a úložisko 12GB RAM a 512GB interný úložný priestor
12GB RAM a 256GB interný úložný priestor

* Dostupná kapacita úložiska závisí od predinštalovaného softvéru. Dostupná kapacita sa môže líšiť podľa trhu

Batéria Duálna batéria 4 000 mAh (typická hodnota)

* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita pri Galaxy Z Flip6 je 3887 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od podmienok v sieti, spôsobu používania a ďalších faktorov.

Dobíjanie

Káblové dobíjanie*: Až 50% nabitie počas asi 30 min. s 25W adaptérom** a 3A USB-C káblom***
Rýchle bezdrôtové dobíjanie Fast Wireless Charging 2.0****
Bezdrôtové dobíjanie iných zariadení Wireless PowerShare*****

*Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Výsledky interných laboratórnych testov spoločnosti Samsung vykonaných s 25W cestovným adaptérom pri 0% zostávajúcej energie as vypnutými všetkými službami, funkciami a displejom. Skutočná rýchlosť nabíjania sa môže líšiť aj v závislosti od skutočného používania, podmienok nabíjania a ďalších faktorov.
** 25W nabíjací adaptér sa predáva samostatne. Používajte iba nabíjačky a káble schválené spoločnosťou Samsung.
*** Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilný s WPC.
****Bezdrôtové dobíjanie PowerShare je obmedzené na zariadenia značky Samsung alebo iné, ktoré podporujú bezdrôtové dobíjanie WPC Qi, ako sú Galaxy Z Fold6, Z Flip6, Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Z Flip4, séria S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, séria S21, Z Fold2, séria Note20, séria S20, Z Flip, séria Note10, séria S10, séria S9, séria S8, séria S7, séria S6, Note9, Note Note5 a nositeľné zariadenia, ako sú Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch a Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvom, krytmi alebo zariadeniami iných značiek. Môže ovplyvňovať príjem hovorov alebo dátové služby, záleží na podmienkach vo vašej sieti.

Odolnosť proti vode IP48
* Na základe laboratórnych testov na ponorenie do hĺbky až 1,5 metra sladkej vody po dobu až 30 minút. Neodporúča sa používať na pláži alebo v bazéne. Pri navlhnutí opláchnite nečistoty a osušte. Odolnosť proti vode nie je trvalá a môže sa kvôli bežnému opotrebovaniu časom znížiť.
Operačný systém
Sieť a konektivita 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3

* Vyžaduje optimálne 5G sieťové pripojenie, dostupné na vybraných trhoch. Dostupnosť a podrobnosti zistíte u svojho operátora. Rýchlosť sťahovania a streamovania sa môže líšiť v závislosti od poskytovateľa obsahu, pripojenia k serveru a ďalších faktorov.
** Dostupnosť LTE modelov sa líši podľa krajiny a operátora. Skutočná rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od trhu, operátora a používateľského prostredia.
*** Dostupnosť Wi-Fi 6E sa môže líšiť v závislosti na trhu, poskytovateľovi sieťového pripojenia a užívateľskom prostredí. Vyžaduje optimálne pripojenie a Wi-Fi 6E router.

Senzory Kapacitná čítačka odtlačkov prstov (po strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallov senzor, senzor prítomnosti, svetelný senzor
Zabezpečenie Samsung Knox s funkciou Samsung Knox Vault
SIM karta 1× Nano SIM* a niekoľko eSIM**
*SIM karta sa predáva samostatne. Dostupnosť závisí na trhu a operátorovi.
**Dostupnosť eSIM sa môže líšiť v závislosti od verzie softvéru, regiónu a operátora. Zistite u operátora, či vaša tarifa eSIM podporuje.
Farba Strieborná, žltá, modrá, modrozelená*
[Exkluzívne na Samsung.com] čierny karbón, biela, oranžová**
* Dostupnosť farebných variantov sa môže líšiť podľa trhu, regiónu alebo operátora.
** Exkluzívne farby sú dostupné iba online na Samsung.com.
Technické špecifikácie
Galaxy Buds3
Galaxy Buds3 Pro
Farba Strieborná, biela
* Dostupné farby sa môžu líšiť podľa trhu, operátora alebo predajcu.
Strieborná, biela
* Dostupné farby sa môžu líšiť podľa trhu, operátora alebo predajcu.
Rozmery Slúchadlá: 18,1×20,4×31,9 mm
Nabíjacie puzdro: 58,9×48,7×24,4 mm
Slúchadlá: 18,1×19,8×33,2 mm
Nabíjacie puzdro: 58,9×48,7×24,4 mm
Hmotnosť Slúchadlá: 4,7 g
Nabíjacie puzdro: 46,5 g
Slúchadlá: 5,4 g
Nabíjacie puzdro: 46,5 g
*s nástavcom do uší veľkosti M
Reproduktor 1pásmový: 11mm dynamický menič Vylepšený 2pásmový: 10,5mm dynamický + 6,1mm planárny menič
Mikrofón 3 mikrofóny + VPU (jednotka snímania hlasu) 3 mikrofóny + VPU (jednotka snímania hlasu)
Kvalita zvuku UHQ*
24bit Hi-Fi**
360° zvuk s technológiou Direct Multi-Channel***
** Zvuk v mimoriadne vysokej kvalite až 24 bit / 96 kHz je k dispozícii pri zariadeniach série Galaxy S24, S23, Z Fold6, Flip6, Fold5, Flip5 a Tab S9 s One UI 6.1.1 alebo vyššou verziou. V budúcnosti môžu byť podporované aj ďalšie zariadenia
**24-bitový Hi-Fi zvuk vyžaduje zariadenie Samsung Galaxy s OneUI 4.0 alebo vyššou verziou a slúchadla Galaxy Buds3. Podpora 24-bitového Hi-Fi zvuku sa môže líšiť v závislosti od aplikácie.
*** Direct Multi-channel je podporovaný pri Android One UI 4.1.1 alebo novšej verzii, 360° zvuk je podporovaný pri One UI 3.1 alebo novšej verzii.
UHQ*
24bit Hi-Fi**
360° zvuk s technológiou Direct Multi-Channel***

** Zvuk v mimoriadne vysokej kvalite až 24 bit / 96 kHz je k dispozícii pri zariadeniach série Galaxy S24, S23, Z Fold6, Flip6, Fold5, Flip5 a Tab S9 s One UI 6.1.1 alebo vyššou verziou. V budúcnosti môžu byť podporované aj ďalšie zariadenia
**24-bitový Hi-Fi zvuk vyžaduje zariadenie Samsung Galaxy s OneUI 4.0 alebo vyššou verziou a slúchadla Galaxy Buds3. Podpora 24-bitového Hi-Fi zvuku sa môže líšiť v závislosti od aplikácie.
*** Direct Multi-channel je podporovaný pri Android One UI 4.1.1 alebo novšej verzii, 360° zvuk je podporovaný pri One UI 3.1 alebo novšej verzii.

Funkciee ANC (aktívne potlačenie hluku) a Ambient Sound (okolitý zvuk) ANC ANC
Okolitý zvuk
Detekcia hlasu*
*** Galaxy Buds3 Pro dokážu rozlíšiť hluk a ľudské hlasy. Keď hovoríte, prepnú sa dočasne do režimu počúvania okolitého zvuku a zníži sa hlasitosť médií, aby ste mohli počúvať konverzáciu bez vybratia slúchadiel z uší.
Kapacita batérie

Slúchadlá: 48 mAh (typická)
Nabíjacie puzdro: 515 mAh (typická)*
* Typická kapacita bola testovaná v laboratórnych podmienkach tretej strany. Typickou kapacitou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita je 45 mAh (slúchadlá) a 500 mAh (nabíjacie puzdro). Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, spôsobu použitia a ďalších faktorov.

Slúchadlá: 53 mAh (typická)
Nabíjacie puzdro: 515 mAh (typická)*
* Typická kapacita bola testovaná v laboratórnych podmienkach tretej strany. Typickou kapacitou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom na odchýlky kapacity batérie pri testovaných vzorkách podľa štandardu IEC 61960. Menovitá kapacita je 50 mAh (slúchadlá) a 500 mAh (nabíjacie puzdro). Skutočná výdrž batérie závisí od sieťového prostredia, spôsobu použitia a ďalších faktorov.

Doba prehrávania hudby Až 5 h / celkom až 24 h (so zapnutým ANC)
Až 6 h / celkom až 30 h (s vypnutým ANC)*
* Slúchadlá umožňujú až 5 hodiny prehrávania so zapnutým ANC (až 6 hodín s vypnutým ANC), zatiaľ čo nabíjacie puzdro zaisťuje až 24 hodín výdrže (až 30 hodín s vypnutým ANC), keď sú puzdro a slúchadlá nabité na 100 %. Na základe interného testovania. Doba prehrávania zvuku bola testovaná pri spárovaní predprodukčných slúchadiel Galaxy Buds3 s nedávno uvedeným smartfónom Galaxy s východiskovým nastavením a vypnutým ANC. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť a závisí od podmienok používania, nastavenia, počtu nabití, sile signálu Bluetooth a ďalších faktorov. Predvolené nastavenie znamená originálne nastavenie slúchadiel Galaxy Buds3 pri ich prvom použití, teda hneď po zapnutí.
Až 6 h / celkom až 26 h (so zapnutým ANC)
Až 7 h / celkom až 30 h (s vypnutým ANC)*
* Slúchadlá umožňujú až 6 hodín prehrávania so zapnutým ANC (až 7 hodín s vypnutým ANC), zatiaľ čo nabíjacie puzdro zaisťuje až 26 hodín výdrže (až 30 hodín s vypnutým ANC), keď sú puzdro a slúchadlá nabité na 100 %. Na základe interného testovania. Doba prehrávania zvuku bola testovaná pri spárovaní predprodukčných slúchadiel Galaxy Buds3 Pro s nedávno uvedeným smartfónom Galaxy s predvoleným nastavením a zapnutým ANC. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť a závisí od podmienok používania, nastavenia, počtu nabití, sile signálu Bluetooth a ďalších faktorov. Predvolené nastavenie znamená originálne nastavenie slúchadiel Galaxy Buds3 pri ich prvom použití, teda hneď po zapnutí.
Doba hovoru Až 3,5 h / celkom až 18 h (so zapnutým ANC)
Až 4 h / celkom až 20 h
(s vypnutým ANC)
* Slúchadlá umožňujú až 3,5 hodiny hlasového hovoru so zapnutým ANC (až 4 hodiny s vypnutým ANC), zatiaľ čo nabíjacie puzdro zaisťuje až 18 hodín výdrže (až 20 hodín s vypnutým ANC), keď sú puzdro a slúchadlá nabité na 100 %. Na základe interného testovania. Doba hlasového hovoru bola testovaná pri spárovaní predprodukčných slúchadiel Galaxy Buds3 s nedávno uvedeným smartfónom Galaxy s predvoleným nastavením a vypnutým ANC. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť a závisí od podmienok používania, nastavenia, počtu nabití, sile signálu Bluetooth a ďalších faktorov.
Až 4,5 h / celkom až 20 h
(so zapnutým ANC)
Až 5 h / celkom až 20 h
(s vypnutým ANC)
* Slúchadlá umožňujú až 4,5 hodiny hlasového hovoru so zapnutým ANC (až 5 hodín s vypnutým ANC), zatiaľ čo nabíjacie puzdro zaisťuje až 20 hodín výdrže (až 22 hodín s vypnutým ANC), keď sú puzdro a slúchadlá nabité na 100 %. Na základe interného testovania. Doba hlasového hovoru bola testovaná pri spárovaní predprodukčných slúchadiel Galaxy Buds3 Pro s nedávno uvedeným smartfónom Galaxy s predvoleným nastavením a zapnutým ANC. Skutočná výdrž batérie sa môže líšiť a závisí na podmienkach používania, nastavení, počtu nabití, sile signálu Bluetooth a ďalších faktoroch.
Konektivita Bluetooth® 5.4, Auto Switch
AAC, SBC
Bluetooth® 5.4, Auto Switch
AAC, SBC
Senzory Jednotka snímania (VPU), Senzor pre ovládanie dotykom, SWIR, akcelerometer, Hallov senzor Jednotka snímania (VPU), Senzor pre ovládanie dotykom, SWIR, akcelerometer, Hallov senzor
Kompatibilita Android 10 alebo vyššie, minimálne 1,5 GB pamäti
* Pri zariadeniach iných výrobcov nemusia byť niektoré funkcie dostupné. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, operátora alebo pripojených zariadení.
Android 10 alebo vyššie, minimálne 1,5 GB pamäti
* Pri zariadeniach iných výrobcov nemusia byť niektoré funkcie dostupné. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, operátora alebo pripojených zariadení..
Odolnosť proti vode IP57*
*Iba slúchadlá
IP57*
* Iba slúchadlá
ZDIEĽAŤ