Huawei Y7 2019

Bratislava, 1. marca 2019 – Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh update obľúbeného smartfónu Y7 s názvom Y7 2019. Novinka sa môže pochváliť veľkým FullView displejom, pozoruhodnými fotografickými schopnosťami a batériou s nadpriemernou kapacitou. Dostupný smartfón zaujme okrem moderných funkcií aj priaznivou cenou.

Displej, ktorý dokáže viac ako konkurenti

Multimediálny obsah je mimoriadne žiadaným artiklom a tento fakt vo svojej ponuke zohľadňuje aj cenovo dostupná novinka od Huawei pre rok 2019. Na jeho prezeranie slúži vylepšený HD+ FullView displej o veľkosti 6,26 palca a rozlíšením 1520 x 720.

Huawei Y7 2019

Užívatelia na ňom ocenia režim Split-Screen, ktorý umožňuje prezerať dve aplikácie súčasne na “rozdelenej” obrazovke. Uvíta ho každý, kto pre zvýšenie efektivity rád rieši viac vecí naraz. Vďaka displeju FullView môže byť všetok obsah zobrazený s maximálnou ostrosťou a jasom. Kombinácia širokého displeja, tenkého rámčeka a ergonomického tela so zakriveným sklom zaisťuje, že sa telefón príjemne drží v ruke a pohodlne sa s ním pracuje.

Foto schopnosti na výbornú

Huawei Y7 2019 poteší aj priaznivcov sociálnych sietí, ktorí sa radi pochvália kvalitnými fotkami. Zadný dvojitý fotoaparát disponuje rozlíšením 13+2 Mpx, automatickým ostrením a LED bleskom. Clonové číslo f/1.8 pomôže pri fotografovaní v zhoršených svetelných podmienkach. Nechýba podpora umelej inteligencie, ktorá dokáže rozpoznať snímanú scénu a prispôsobí jej optimálne nastavenia fotoaparátu.

Blesk poteší aj pri prednom fotoaparáte, čo je v súčasnosti neodmysliteľný pomocník na zhotovovanie kvalitných selfie. Ten má rozlíšenie 16 Mpx. Oba fotoaparáty novinky dokážu nahrávať videá v rozlíšení Full HD.

Nechýba ani pohodlná funkcia Face Unlock, teda odomykanie telefónu tvárou. Túto bezpečnú a veľmi návykovú funkciu nájdeme štandardne vo výbave omnoho drahších prémiových modelov. Huawei opäť dokazuje, že moderné technologické vychytávky nemusia byť doménou drahých vlajkových lodí. Okrem nej majú užívatelia možnosť odomykať smartfón aj prostredníctvom senzora odtlačku prsta, ktorý je umiestnený na zadnej strane.

Bezkonkurenčná výdrž

Novinku poháňa osemjadrový procesor, ktorému sekundujú 3 GB operačnej pamäte RAM. Svižne pracujúce spojenie zabezpečuje zariadeniu vždy dostatok výkonu na potrebné aplikácie, hernú zábavu či prezeranie multimediálneho obsahu. Vstavané pamäťové úložisko na užívateľské dáta má kapacitu 32 GB, možno ho však jednoducho rozšíriť prostredníctvom microSD kariet, a to až do veľkosti 512 GB.

Vo výbave nechýbajú široké možnosti konektivity či možnosť používania dvoch SIM kariet súčasne. Hudobných fanúšikov poteší aj pomerne raritná prítomnosť 3,5 mm vstupu na jack, umožňujúceho pripojenie klasických slúchadiel bez redukcie.

Mimoriadne silnou stránkou smartfónu Huawei Y7 2019 je batéria, ktorá má skutočne nadpriemernú kapacitu – až 4000 mAh. V novinke nájdeme adaptované riešenie pre inteligentnú správu energie, ktoré pomáha predĺžiť fungovanie na jedno nabitie ešte o niečo viac.

Cena a dostupnosť

Huawei Y7 2019 bude na slovenskom trhu dostupný v maloobchodných predajniach od 1. marca 2019 v troch atraktívnych farebných prevedeniach – štýlovej modrozelenej, koralovo červenej a obligátnej čiernej farbe za odporúčanú cenu 199 eur. Operátor O2 zaradí novinku do svojej ponuky až 1. apríla.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here