Lenovo IdeaPad 5G

Lenovo predstavuje IdeaPad 5G

Digitálna transformácia je v súčasnej dobe osobnejšia než kedykoľvek predtým – obnovuje našu spoločnú túžbu po bezstarostnosti a snahu zvládnuť viac vecí z domu. Aj napriek tomu, že sa náš každodenný život zmenil, stále môžeme z domu sledovať najnovšie filmy, prejaviť pochvalu učiteľom našich detí alebo povzbudzovať spolupracovníkov prostredníctvom prepojených technológií. Inteligentnejšie spotrebiteľské produkty a software Lenovo™ vám môžu pomôcť prispôsobiť sa a zostať v spojení aj v neustále sa meniacom svete.

Keď vidíme, čo všetko je možné pomocou technológie, ktorý je štýlová, vždy pripravená a ktorá sa neustále prispôsobuje meniacim sa potrebám ľudí, ktorí sa chcú vzdelávať, relaxovať a pracovať z domu, inšpiruje náš to k vytváraniu inteligentnejších zážitkov pre všetkých. Na tohtoročnom veľtrhu CES® tak predstavujeme niekoľko výnimočných notebookov IdeaPad™, a to vrátane jedného s podporou 5G, tablet s brilantným 2K displejom a sériu doplnkov podporujúcich produktivitu. Súčasne tiež zavádzane najnovšie softwarové aktualizácie aplikácie Lenovo Vantage, ktoré pomáhajú prispôsobiť váš počítač pre vaše potreby ešte viac.

Urobte si pohodlie s IdeaPad 5G a dajte zbohom pomalej domácej Wi-Fi

Používatelia potrebujú rýchly, efektívny a prepojený notebook, ktorý im pomôže prekonať súčasnú situáciu, a to všetko za dostupnú cenu. Vzhľadom na to, že členovia domácnosti zdieľajú v špičke domácu Wi-Fi sieť, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby mali spoľahlivé mobilné pripojenie 4G/LTE a 5G, ktoré vám umožnia bleskovú rýchlosť počas vašej ďalšej prezentácie pre nadriadených. Preto predstavujeme nový ultra prenosný Lenovo IdeaPad 5G.

Lenovo notebook

Vďaka až 20-hodinovej výdrži batérie pri prehrávaní videa si na tomto 14-palcovom notebooku môžete užívať sledovanie filmov po celý deň z pohodlia vašej pohovky. Okrem toho ponúka bleskovú rýchlosť pripojenia 5G (podporuje sub-6 GHz), spoľahlivú 4G LTE a silné pripojenie Wi-Fi 5. Toto praktické, a pritom elegantné zariadenia umožňuje ľuďom, ktoré chcú zvládať viac vecí naraz, aby zostali v spojení doma aj na cestách. A to aj vďaka tomu, že kombinuje obľúbené vlastnosti vášho smartfónu, ako je napríklad okamžitá odozva, s efektivitou ľahkého a tenkého notebooku bez ventilátorov a s Windows 10. V miestach, kde 5G nie je k dispozícii, môžete využiť zabezpečené a spoľahlivé pripojenie 4G LTE, ktoré je na notebooku IdeaPad 5G nastavené ako predvolené.

Leonovo_IdeaPad 5 Pro

Vysoký výkon a efektivitu IdeaPad 5G zaisťuje špičková výpočtová platforma Qualcomm® Snapdragon™ 8cx 5G spoločne s výkonnou grafikou Qualcomm® Adreno™ 680 a systémom pre konektivitu Qualcomm® Snapdragon™ X55 Modem-RF. Tento inovatívny notebook vám prostredníctvom poskytovateľa služby 5G umožní sťahovať filmy, telefonovať a odosielať e-maily prakticky odkiaľkoľvek rýchlosťou až 10-krát väčšou ako ponúka 4G. V okamihu tak stiahnete aj veľké súbory a vďaka 14-palcovému (1920 x 1080) IPS displeju, ktorý ponúka jas 300 nitov pre bohatý obraz so 100 % farebným gamutom v kvalite sRGB, budete môcť sledovať výpočtovú platformu Snapdragon 8c, ktorá poskytuje plynulý a citlivý výkon pre vzdelávanie a hranie hier. S IdeaPad 5G a IdeaPad 4G/LTE tiež získate pamäť až 8 GB LPDDR4X a úložisko 512GB PCle SSD.

Lenovo IdeaPad 5G

Notebook je vytvorený v jednoduchom dizajne v elegantnom svetlo striebornom odtieni bez ventilátorov a s pohodlnou klávesnicou IdeaPad, ktorú zákazníci milujú. Vďaka tomu je všetko chladnejšie a tichšie podobne ako pri tabletoch. Užite si prenikavý zvuk z reproduktorov orientovaných smerom k používateľovi a optimalizovaných pomocou Dolby Audio™. Dvojitý mikrofón naviac zabezpešuje čisté online volania, či už chatujete s priateľmi alebo sa rýchlo prihlásite na online poradu v práci.

Okamžité zapnutie s moderným pohotovostným režimom znamená, že váš notebook IdeaPad 5G je pripravený pracovať kedykoľvek ho potrebujete. Buďte bez starostá a odomknit svoj notebook pomocou svojej tváre vďaka infračervenej kamere (IR) pre väčšiu bezpečnosť. S váhou 1,2 kg a hrúbkou 14,9 mm je super prenosný. Je vybavený 51 Wh batériou a technológiou Rapid Charge Express, takže budete pravdepodobne unavený skôr ako on. Svoj notebook a smartfón jednoducho dobijete pomocou jedného kábla vďaka portu USB typu C.

Lenovo IdeaPad 5G

IdeaPad 5i Pro a IdeaPad 5 Pro – zvládnu prácu aj domácu zábavu bez ohľadu na svoju veľkosť

Lenovo predstavuje doposiaľ najvýkonnejšie notebooky IdeaPad – IdeaPad 5i Pro a IdeaPad 5 Pro. Ide o novú spoľahlivú sériu notebookov, ktorá vyniká svojim štýlom a výkonom v rôznych konfiguráciách. Vyberte si dokonalé špecifikácie pre zábavu, veľkosť displeja (14 alebo 16-palcový) a celokovový dizajn v módnych odtieňoch šedej – Cloud Grey alebo Storm Grey.

Vôbec po prvýkrát je displej notebooku Lenovo IdeaPad ponúkaný ako vyšší s pomerom strán 16:10, aby lepšie vyhovoval multitaskingu pri práci s Windows a príležitostne i pri večernom filmovom maratóne. Notebooky IdeaPad 5i Pro a IdeaPad 5 Pro tiež majú tenšie rámčeky na všetkých stranách displeja, pôsobivý 90-percentný pomer displeja k tela a farebné pokrytie 100 % sRGB. Prinášajú preto lepšie zážitky pri vzdelávaní alebo zábave kdekoľvek v dome, a to aj vďaka stabilnému Wi-Fi 6 pripojeniu. Displej je certifikovaný TÜV Rheinland ako bezpečnejší než bežné displeje, keďže disponuje technológiou Eye Care, ktorá redukuje modré svetlo, a tak pomáha chrániť váš zrak pri dlhých hodinách práce na počítači.

S váhou iba 1,45 kg pri 14-palcovom modeli a 2 kg pri 16-palcovom modeli je ľahko prenosný. Inteligentná výbava, ako je infračervená kamera s Windows Hello zaisťuje lepšie zabezpešenie a prihlásenie bez použitia rúk. Inteligentné senzory time-of-flight (ToF) infračervenej kamery naviac zefektívňujú vašu prácu prostredníctvom softwaru pri snímaní pozornosti Glance od Mirametrix®. Napríklad pozastavia video, keď si idete pre šálku kávy alebo spustia alarm v prípade, že sa notebook pohne, keď ste k nemu otočený chrbtom.

Notebook je v predvolenom nastavení možné prepnúť do režimu inteligentného chladenia, ktorý pomáha využiť vyvážané vylepšenie AI k optimalizácii životnosti batérie. Pre zvýšenie alebo zníženie výkonu notebooku stačí využiť funkciu Lenovo Q- Control stlačením klávesníc Fn+Q pre prechod do režimu maximálneho výkonu alebo naopak do režimu úspory batérie. A keď sa rozhodnete pre displej s rýchlejším obnovovacím kmitočetom, budete mať možnosť spomaliť obnovovanie obrazovky, a tým si zaistiť väčšiu kontrolu nad výdržou batérie pri ľahšej práci. Stačí stlačiť Fn+R.

Užite si väčší trackpad v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami a vylepšenú klávesnicu s voliteľným podsvietením. Zažite kvalitnú zábavu a ponorte sa do úplne nového sveta zvuku s technológiou Dolby Atmos® a ostrého obrazu s vysokým rozlíšením displeja až 2,8K ponúkaného pri 14-palcových modeloch notebooku.

Lenovo IdeaPad 5G

Pri modeli Lenovo IdeaPad 5i Pro s procesormi Intel® môžete očakávať:

 • Pozoruhodný výkon až 11. generácie procesorov Intel Core™ i7.
 • Grafickú kartu NVIDIA® MX450 k zrýchleniu notebooku pre prácu aj zábavu.
 • 14-palcový až 2,8K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 90 Hz a jasom až 400 nitov.
 • Alebo môžete zvoliť väčší 16-palcový 2,5 K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a jasom 350 nitov.
 • Získajte až 16 GB DDR4 SDRAM pamäť a až 1 TB SSD PCIe M.2 úložisko v oboch veľkostiach notebookov.
 • 14-palcový notebook ponúka 56,5 Wh batériu a technológiu Rapid Charge Boost.
 • 16-palcový notebook prichádza s kapacitou batérie 75 Wh a podporou pre Rapid Charge Express.
 • 16-palcový model tiež ponúka technológiu Thunderbolt™ 4 s jedným káblom pre kompletné prepojenie.

Ak sa rozhodnete pre Lenovo IdeaPad 5 Pro poháňaný novou generáciou mobilných procesorov AMD Ryzen™ (už čoskoro), môžete si vybrať:

14-palcový IdeaPad 5 Pro, ktorý je vybavený:

 • Grafickou kartou až NVIDIA MX450 GPU.
 • Až 16 GB DDR4 SDRAM pamäťou a až 1 TB SSD PCIe M.2 úložiskom.
 • 14-palcovým až 2,8K (16:10) IPS displejom s obnovovacou frekvenciou až 90 Hz a jasom až 400 nitov.
 • Kapacitou batérie 56,5 Wh a technológiou Rapid Charge Boost.

16-palcový IdeaPad 5 Pro, ktorý ponúka:

 • Užite si niekoľko grafických možností vrátane novej generácie grafických kariet až NVIDIA GeForce GTX™ (už čoskoro).
 • Až 32 GB DDR4 SDRAM pamäte a až 1TB SSD PCIe M.2 úložisko.
 • 16-palcový 2,5K (16:10) IPS displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a jasom 350 nitov.
 • Kapacitu batérie 75 Wh a technológiu Rapid Charge Express.

Využite svoj počítač na maximum vďaka novým vylepšeniam Lenovo Vantage

Lenovo IdeaPad 5G

Lenovo Vantage je aplikácia, ktorá vám bude vždy kryť chrbát, a to naprieč celým portfóliom spoločnosti. Tento mesiac sa navyše dočká vylepšenia v rámci niekoľkých svojich funkcií. V zatiaľ poslednej aktualizácii ponúka Lenovo Vantage užívateľom najnovších zariadení Lenovo lepší pohľad na výkon ich inteligentných batérií, pričom zobrazuje aj také detailné aktualizácie stavu, ako je aktuálna kapacita batérie, predpokladaná životnosť a teplota.

Ďalšou funkciou, pri ktorej nová aktualizácia Vantage ďalej zvýši užívateľský komfort v rámci celého portfólia spotrebiteľských notebookov Lenovo, je Lenovo Smart Assist. Jeho intuitívne aktualizácie zahŕňajú vylepšenia funkcie prihlasovanie bez použitia rúk s Windows Hello, rovnako ako rozšírenie podpory aplikácií a prehliadačov pre prehrávanie videa bez použitia rúk a možnosti vylepšenia videa pomocou Super Resolution 2.0.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here