Moto tag

Najnovší prírastok do ekosystému spoločnosti Motorola spája presnú technológiu sledovania a ochranu súkromia od spoločnosti Google pre nové riešenie sledovania.

Spoločnosť Motorola predstavuje moto tag, Bluetooth prívesok navrhnutý na sledovanie najcennejších predmetov spotrebiteľov kdekoľvek na svete. Elegantný, s vylepšeným zabezpečením, jednoduchý na používanie a kompatibilný s väčšinou smartfónov s Androidom, moto tag využíva silu siete Google Nájsť moje zariadenie a technológiu UWB, aby spotrebiteľom priniesol nové riešenie sledovania, ktoré sa bezproblémovo integruje do ekosystému zariadení Motorola.

Moto tag

Moto tag ponúka používateľom možnosť zistiť, kde sa nachádzajú ich označené predmety – od kľúčov a peňaženiek až po batožinu, aby mali väčší pokoj. Moto tag bol špeciálne vytvorený na bezproblémovú spoluprácu s rozsiahlou sieťou služby Google Nájsť moje zariadenie, ktorá umožňuje používateľom určiť presnú polohu označených predmetov prostredníctvom aplikácie Nájsť moje zariadenie takmer z ktoréhokoľvek miesta na svete. Po spárovaní so smartfónom Android s podporou ultra širokopásmového pripojenia, ako je napríklad motorola edge 50 ultra , ponúka moto tag aj vylepšené presné sledovanie. Moto tag možno použiť aj na pomoc pri hľadaní strateného smartfónu, a to tak, že pripojené zariadenie zazvoní jednoduchým stlačením dedikovaného tlačidla na moto tag.

Ochrana osobných údajov je pri moto tag na prvom mieste. Preto spolupracuje so sieťou Nájsť moje zariadenie, ktorá je predvolene zabezpečená a podľa návrhu súkromná. Údaje o polohe používateľa sú zašifrované end-to-end, čo znamená, že polohu prívesku môže zobraziť len vlastník alebo ktokoľvek, komu ho vlastník zdieľal v rámci aplikácie Nájsť moje zariadenie. Moto tag sa opiera o odborné znalosti spoločnosti Google v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti a je tiež kompatibilný s automatickými upozorneniami na neznáme sledovacie zariadenia v systémoch Android a iOS, ktoré pomáhajú chrániť používateľov pred neželaným sledovaním. Používatelia majú tiež možnosť kedykoľvek spustiť manuálne skenovanie, aby skontrolovali, či ich nesleduje nechcené sledovacie zariadenie.

Moto tag má aj špeciálne multifunkčné tlačidlo. Jednoduchým stlačením zazvoní smartfón používateľa a pomôže mu ľahko nájsť stratené zariadenie. Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť použiť prívesok ako diaľkové ovládanie na snímanie fotografií na smartfóne Motorola, čo uľahčuje získanie dokonalého záberu bez nutnosti držať telefón alebo používať časovač. Táto funkcia funguje s akýmkoľvek telefónom so systémom Android a je obzvlášť užitočná pri snímaní fotografií s novým modelovým radom motorola razr v režime flex view.

Moto tag

„Nájsť moje zariadenie je pre používateľov systému Android skutočne jedinečný zážitok vďaka nášmu otvorenému ekosystému, ktorý ľuďom poskytuje slobodu výberu a crowdsourcingovú sieť viac ako miliardy zariadení, ktoré pomáhajú nájsť stratené predmety a zariadenia bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú,“ povedal Erik Kay, viceprezident pre inžinierstvo v spoločnosti Google. „Sme hrdí na to, že môžeme spolupracovať s partnermi, aby sme vám pomohli jednoducho a bezproblémovo nájsť vaše veci v systéme Android.“

Pre bezproblémové nastavenie je po zapnutí nového moto tag a v blízkosti smartfónu používateľa jednoduché rýchlo spárovať štítok s jeho zariadením pomocou rýchleho párovania Google. Odtiaľ môžu používatelia využiť niekoľko prispôsobiteľných možností dostupných v aplikácii moto tag vrátane zmeny názvov značiek, úpravy hlasitosti upozornení, kontroly životnosti batérie a ďalších.

Elegantná silueta Moto tag bola navrhnutá špeciálne tak, aby sa perfektne hodila k väčšine príslušenstva tretích strán, ktoré je už na trhu, aby ju používatelia mohli ľahko pripevniť ku všetkým svojim cennostiam. Navyše jeho robustná konštrukcia s ochranou IP67 pomáha zaistiť odolnosť proti prachu, špine a ponoreniu do sladkej vody do hĺbky 1 metra po dobu až 30 minút, vďaka čomu je vhodný na akékoľvek dobrodružstvo alebo každodenné dochádzanie. Používatelia môžu byť pokojní aj s vedomím, že batéria CR2032 moto tag je navrhnutá tak, aby vydržala celý rok na jedno nabitie a je ľahko vymeniteľná, čo z neho robí spoľahlivé a odolné riešenie sledovania.

Moto tag bude dostupný v priebehu leta.

ZDIEĽAŤ