GOODRAM PX500 256GB

Operačné pamäte od poľského výrobcu Wilk Elektronik sme si už v redakcii vyskúšali a našu recenziu si môžete prečítať. RAM-ky sme odporúčali, nakoľko predstavovali solídny pomer ceny a výkonu, ale bude tomu tak aj pri SSD diskoch z rady PX500?

GOODRAM PX500 256GB

Začnime dizajnom, ktorý je adekvátny cene produktu. V strede samotného SSD disku sa nachádza logo goodram a na pravej strane je umiestnený malý popis. Na ľavej strane je umiestnené logo 3D nano technológie, ktorou tento SSD disk disponuje. Chladič je nahradený tenkým plátkom kovu s čiernym polepom a je najväčšou výhodou tohto modelu oproti konkurenčným modelom. Vďaka tomu sa SSD disk neprehrieval počas našej skúšobnej fázy a držal si konzistentné rýchlosti zápisu ako aj čítania.

GOODRAM PX500 256GB

Samotný disk má 256 GB, z ktorých sa vám v operačnom systéme sprístupní 238 GB. Tento model je však ponúkaný aj v kapacitách 512 GB a 1 TB. Naša 256 GB jednotka disponuje rýchlosťou 1850 MB/s na čítanie a 950 MB/s na zápis. V tejto cenovej kategórii nie je nič nezvyčajné nájsť SSD disk s rýchlosťou zápisu aj 1100 MB/s a rýchlosťou čítania 1700 MB/s. Predpokladali sme, že tento nedostatok sa dorovná uvádzanou životnosťou samotného SSD disku, ktorá je v tomto prípade 170 TBW (Total Bytes Written). Avšak konkurencia ponúka za túto cenu SSD disky disponujúce väčšou rýchlosťou zápisu a dlhšou životnosťou 300 TBW.

SSD disk GOODRAM PX500 256GB

Z nášho pohľadu sa v prípade SSD disku GOODRAM PX500 256GB jedná o kvalitne prevedený a cenovo dostupný SSD disk s praktickým a dostatočným chladením. Jedinou nevýhodou je nižšia rýchlosť zápisu a kratšia životnosť oproti podobným konkurenčným modelom.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here