S rýchlym rozvojom bezdrôtových zariadení a ich rastúcim počtom v domácnostiach prestávajú byť doterajšie Wi-Fi štandardy dostačujúce pre ich optimálny chod. Prechodom na najnovší štandard Wi-Fi 6 vytvoríte vo vašej domácnosti prostredie s vysokou priepustnosťou, kde bude môcť byť súbežne pripojených mnoho zariadení s náročnými dátovými požiadavkami, ako je streamovanie 4K videí či hranie online hier. Pokiaľ zvolíte niektorý z dvojpásmových routerov Mercusys, využijete vaše internetové pripojenie naplno.

Rýchle a stabilné pripojenie pre niekoľko zariadení súčasne

Rýchlejšie prehliadanie webových stránok, sťahovanie veľkých súborov a sledovanie videí v najvyššej kvalite, a to všetko súčasne a bez oneskorení. Prečo nie? So štvoranténovými routermi Mercusys podporujúcimi štandard Wi-Fi 6 nie je náročný dátový tok žiadny problém pre všetky pripojené zariadenia v jednej sieti.

Či už zvolíte router Mercusys MR70X s celkovou rýchlosťou až 1 800 Mbit/s (1 201 Mbit/s v pásme 5 GHz a 574 Mbit/s v pásme 2,4 GHz) alebo Mercusys MX80X s rýchlosťou až 3 000 Mbit/s (2402 Mb/s v pásme 5 GHz a 574 Mb/s v pásme 2,4 GHz), vždy dostanete z vášho internetového pripojenia to najlepšie. Vďaka technológiám OFDMA a MU-MIMO totiž získate až 4× väčšiu kapacitu oproti bežným routerom, a tak výrazne zvýšite efektivitu a priepustnosť celej siete pre prichádzajúce i odchádzajúce dáta všetkých pripojených zariadení.

router Mercusys MR70X

Funkcie pre dokonalú sieť

Štvorica výkonných antén zaistí vyššiu rýchlosť prenosu po celej domácnosti. Routery sú vybavené technológiou Beamforming, vďaka ktorej sú všetky pripojené zariadenia, ako sú mobilné telefóny, tablety, notebooky či inteligentné televízie, jednoducho detegované a sila signálu je sústredená priamo k nim bez ohľadu na steny. Tým sa zvyšuje stabilita pripojenia, čo ide ruka v ruke s jeho kvalitou.

Routery navyše vďaka funkcii BSS Color dokážu neutralizovať rušenie od susedných Wi-Fi sietí a vy si budete môcť užívať vaše pripojenie naplno. V neposlednej rade  využívajú štandard Wi-Fi 6 tak, že spájajú pásma 2,4 a 5 GHz do jednej siete s jedným identifikátorom, pričom zariadeniam v sieti pomáhajú automaticky si voliť, k akému pásmu so silnejším signálom sa pripoja. Vy ako užívateľ nič nepoznáte a užijete si stabilný internet, i keď sa budete pohybovať po celej domácnosti.

Samozrejmosťou týchto výkonných routerov je robustná ochrana celej sieti, ale i zabezpečenie proti útokom hrubou silou. S najnovším štandardom zabezpečenia WPA3 chráni vaše uložené heslá a vďaka pokročilému šifrovaniu bráni možnému zneužitiu dát.

Mercusys ale myslí i na vaše pripojené zariadenia. Vďaka funkcii Target Wake Time znižuje ich spotrebu. Funguje to jednoducho. Router pozná, kedy je zariadenie  používané a sústredí sa naň. Hneď ako je odložené, napríklad v noci, neplytvá jeho energiou neustálou výmenou informácií o pripojení.

Výhody routerov Mercusys MR70X a Mercusys MR80X:

  • Podpora Wi-Fi 6 (MR70X s rýchlosťou až 1 800 Mbit/s, MR80X s celkovou rýchlosťou až 3 000 Mbit/s)
  • Podpora technológií MU-MIMO a OFDMA, ktoré znižujú zahltenie siete a zvyšujú jej priepustnosť
  • Podpora technológie Beamforming pre vyššiu stabilitu a väčšie pokrytie
  • Väčší dosah vďaka štyrom výkonným anténam
  • Robustné zabezpečenie vďaka štandardu WPA3
  • Podpora funkcie Target Wake Time (TWT) na zníženie spotreby pripojených zariadení
  • Podpora funkcie BSS Coloring na elimináciu signálu susedných sietí
  • Automatické prepínanie na najlepšie dostupné pásmo pre každé zariadenie
ZDIEĽAŤ