smart hodinky Huawei Watch GT Runner

Bratislava, 7. marca 2022 – Huawei uvádza na slovenský trh svoje prvé profesionálne bežecké hodinky Watch GT Runner. Spájajú to najlepšie z renomovanej série GT a ponúkajú nové funkcie navrhnuté špeciálne pre bežcov, a to bez ohľadu na ich tréningovú úroveň. Prostredníctvom zaznamenávania pohybových a zdravotných údajov dokážu zostaviť efektívny tréningový plán, ktorý posunie vašu fyzickú aktivitu na nový level.

HUAWEI WATCH GT Runner

Novinka prichádza predovšetkým s dvoma zásadnými funkciami: indexom bežeckých schopností (RAI) a individuálnym programom periodického tréningu. Profesionálny bežecký tréningový systém Huawei TruSportTM poskytuje hĺbkovú analýzu s údajmi, ako je intenzita tréningu, objem tréningu, doba regenerácie atď. Nový systém merania bežeckých schopností – Running Ability Index (RAI) – umožňuje objektívne kvantifikovať a vyhodnotiť bežecké schopnosti nositeľa.  Prostredníctvom RAI a tréningovej záťaže ako jadra individuálneho periodického tréningového programu môže každý bežec dosiahnuť svoje osobné maximum.

Smarthodinky sú vybavené novou technológiou TruSeen™ 5.0+ od Huawei, vďaka čomu sú doteraz najpresnejšími smart hodinkami série GT.  Bežecké údaje je navyše možné zdieľať s aplikáciami tretích strán prostredníctvom aplikácie Huawei Health, ktorá umožňuje pohodlnú synchronizáciu s telefónom, pokročilé prezeranie údajov a efektívne cvičenie.

smart hodinky Huawei Watch GT Runner

Profesionálny bežecký tréning

Pre väčšinu bežcov je kvantifikácia bežeckého výkonu komplikovaný proces. Prvé bežecké hodinky od Huawei prichádzajú s funkciou Running Ability Index (RAI) na vyhodnotenie bežeckého výkonu používateľa. Aj keď nedosiahnete svoj limit, systém dokáže vypočítať váš bežecký výkon na základe histórie srdcovej frekvencie, tempa, vzdialenosti, frekvencie a ďalších dát. Samozrejmosťou je zobrazovanie údajov, ako je úroveň únavy, tréningový index, aeróbny/anaeróbny tréningový tlak – to všetko preto, aby pomohli bežcom analyzovať ich stav a  primerane upraviť plán za účelom zlepšenia výsledkov.

Na základe profesionálnej analýzy kondície, ktoré poskytuje Huawei TruSportTM, Huawei vyvinul individuálny program pokročilého periodického tréningu. Podľa osobných fyzických údajov používateľa a histórie behu v kombinácii s tréningovými cieľmi si používatelia môžu prispôsobiť bežecké plány v aplikácii Zdravie (Huawei Health). Watch GT Runner zaznamenávajú a analyzujú údaje o tréningu používateľa a inteligentne identifikujú základné úrovne atletických schopností a cieľov. Na základe týchto údajov upravia intenzitu tréningu a postupne zvyšujú jeho objem.

Huawei Watch GT Runner

Presnosť na prvom mieste

Počas vývoja novej generácie technológie Huawei TruSeen™ 5.0+ sa výrobca zaviazal ponúknuť presnejšie sledovanie srdcovej frekvencie. Vďaka novému modulu PPG 5.0 je presnosť monitorovania srdcového tepu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou výrazne vylepšená. Odchýlku 10 bpm sa počas laboratórnych testov podarilo namerať vo viac ako 97 % prípadov, čo sa presnosťou vyrovnáva hrudnému pásu na meranie srdcovej frekvencie.

Huawei Watch GT Runner ponúkajú skvelý výkon v malom tele. Hodinky obsahujú päť hlavných satelitných systémov: GPS + Beidou + GLONASS + Galileo + QZSS.  Majú tiež zabudovaný dvojpásmový päťsystémový GNSS polohovací čip so zavesenou skrytou anténou z polymérového vlákna. To znižuje rušenie polohovacieho signálu spôsobeného kovovým materiálom.

Huawei Watch GT Runner

Ultraľahké nosenie

Nové hodinky využívajú ľahké materiály, ako napríklad telo z vysokopevnostných polymérových vlákien, doplnené ultraľahkým rámom a korunkou z titánovej zliatiny.  Hmotnosť celého tela hodiniek je len 38,5 g, čo znamená, že si ich nosenie pri behu sotva všimnete. Antibakteriálny silikónový remienok na hodinky, ktorý sa dodáva v balení, je vodeodolný a nechýbajú ani možnosti prispôsobenia širokou škálou digitálnych ciferníkov – vrátane takých, ktoré zobrazujú údaje ako tréningová záťaž, RAI, čas zotavenia či počasie.

smart hodinky Huawei Watch GT Runner

Smart asistent pre celodenné používanie

Nové bežecké hodinky Watch GT Runner “zdedili” výdrž batérie, ktorou sú zariadenia Huawei dlhodobo známe. Môžu sa pochváliť až 14-dňovou výdržou batérie v inteligentnom režime a až 8-dňovou výdržou na jedno nabitie v režime zvýšenej záťaže. Spolu s inteligentnými funkciami pre monitorovanie zdravia predstavujú neoceniteľného pomocníka každého bežca.

Huawei Watch GT Runner majú vstavaný výškový barometer, ktorý podporuje funkciu kompasu. Nechýba im tiež možnosť prehrávania hudby pomocou bezdrôtových slúchadiel alebo reproduktorov – na tento účel je v pamäti vyhradený priestor až na 500 skladieb. Okrem toho hodinky podporujú celodenné monitorovanie zdravotného stavu vrátane monitorovania srdcovej frekvencie a pripomenutia abnormálneho srdcového tepu.

Huawei Watch GT Runner posúvajú hranice smart hodiniek s viac ako 30 aplikáciami tretích strán. Pre bežcov sú k dispozícii aplikácie ako Adidas Runtastic, Fitify, Komoot, Health Sync a ďalšie.

Kompatibilita s Androidom a iOS

HuaweI Watch GT Runner je možné prepojiť s akýmkoľvek smartfónom so systémom iOS aj Android. Stačí si stiahnuť aplikáciu Zdravie (Huawei Health) a môžete využívať všetky funkcie monitorovania zdravia a kondície.

Huawei Watch GT Runner

Cena a dostupnosť

Huawei Watch GT Runner sú na Slovensku v predaji od dnes, 7. marca 2022 u maloobchodných predajcov za cenu 279 eur. Do 20. marca zároveň každý zákazník, ktorý sa rozhodne zakúpiť Huawei Watch GT Runner, získa ako bonus slúchadlá Huawei Freebuds 4i.

ZDIEĽAŤ