HUAWEI P40Pro & aplikácia Boating

Tento článok vznikol na základe množstva otázok od kamarátov jachtárov, či aplikácia Boating z dielne Navionics funguje aj v novom smartfóne Huawei P40 Pro. Hneď už na úvod odpoviem áno, funguje bez problémov, aj keď sa nenachádza v obchode s aplikáciami AppGallery, ktorý spravuje Huawei.

Appka Boating je v jachtárskych kruhoch známa a veľmi obľúbená. Aplikácia pomáha s navigáciou na mori. Zobrazuje aktuálnu polohu plavidla na mape, vykresľuje naplávanú trasu, naviguje a je dobrým pomocníkom pri plánovaní plavby. V mapách sa dá pohybovať, zoomovať, zobrazovať detaily prístavov alebo potrebné informácie napríklad o majákoch a iných dôležitých znakoch, ktoré skipper pri plavbe potrebuje.

 Smartfón HUAWEI P40 Pro

HUAWEI P40Pro & appka BOATINGRád by som sa zmienil o tom, ako je možné túto appku dostať do P40 i napriek tomu, že sa zatiaľ nenachádza v obchode s aplikáciami AppGallery, ktorá je dostupná pre radu smartfónov P40. Aplikáciu som jednoducho preniesol do nového smartfónu P40 pomocou appky Phone Clone, ktorá je v modeloch P série predinštalovaná. Podľa jednoduchého sprievodného návodu aplikácie Phone Clone  som appku Boating preniesol zo starého smartfónu. Ak použijete Phone Clone pre iné telefóny než  z dielne Huawei, tak si treba aplikáciu na starý telefón nainštalovať a až potom začať prenášať súbory, kontakty a aplikácie. V podstate si takýmto spôsobom môžete preniesť všetko, čo je v starom telefóne do nového a spraviť si jeho zrkadlový obraz.

Takže takto som aplikáciu Boating natiahol do smartfónu P40 Pro. Pri prvom spustení som spravil potrebné nastavenia, ktoré aplikácia požaduje. Spravil som download map, ktoré som následne aktualizoval na najnovšiu verziu. Tým sa stala aplikácia plne funkčná a pripravená na používanie.

 

V nasledujúcej krátkej video ukážke sa nachádzajú zábery z fungovania aplikácie Boating, ktorá je nainštalovaná a spustená v smartfóne Huawei P40 Pro.

Recenziu smartfónu P40 Pro, novinky z dielne Huawei si môžete pozrieť TU

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here