prekladač WT2 Plus

Na slovenský trh konečne prichádza nový simultánny prekladač v slúchadlách WT2 Plus od spoločnosti Timekettle. Určite mnohí z vás už počuli o Langie, šikovnom prekladači prekladajúcom vety, frázy a aj samotné slová. Langie sa drží v ruke, samotný prístroj pripomína diktafón. Prekladač WT2 Plus prekladá podobne ako Langie, len funguje na odlišnom princípe, ktorý sme pre vás otestovali.

elektronický prekladač WT2

Balenie

V balení dostanete nabíjaciu stanicu, ktorá slúži aj ako puzdro, dve slúchadlá, 6 x náhradné štuple do uší, 2 x háčik na uchytenie o ucho, užívateľský manuál a vrecúško.

preklad hlasu cez wt2 slúchadlá

Dizajn

Slúchadlá sú väčšie, no v uchu sa nosia pohodlne. Na zadnej strane slúchadla je LED ikona, ktorá signalizuje niekoľko vecí, napríklad či sú slúchadlá nabité. Nabíjacia stanica je malá a ľahká. Prenášajú sa teda pohodlne.

Funkcie

Na používanie slúchadiel potrebujete aplikáciu WT2 Plus, internet a Bluetooth. V rámci EU nie je žiadny problém pri pripojení na internet, ak však cestujete mimo krajín EU, bude nutné zadovážiť si turistickú SIM kartu resp. používať voľne dostupné wifi siete v rámci danej lokality.  Ovládanie je naozaj jednoduché. Slúchadlá spárujete cez bluetooth s telefónom  a vyberiete si z troch módov možného použitia. Pri prvom móde (automatický) si jedno slúchadlo vložíte do ucha vy a druhé podáte človeku, s ktorým chcete komunikovať. Tento mód nie je však najlepším riešením, pretože vám slúchadlo prekladá všetko automaticky. V prípade, že obidvaja účastníci konverzácie začnú rozprávať naraz, môžu vzniknúť problémy pri preklade. Druhý, dotykový mód je lepší. Jedná sa o push-to-talk. Tak isto ako pri prvom móde, aj pri tomto máte jedno slúchadlo vy a druhé dáte človeku, s ktorým sa idete rozprávať. Ak však teraz chcete, aby vám prekladač prekladal, musíte priložiť prst na slúchadlo. Tento mód funguje naozaj dobre a spoľahlivo. Posledný mód funguje tak, že vy si do ucha nasadíte slúchadlo a druhý človek hovorí do telefónu.  Je to taktiež dobre spracovaný mód ak sa potrebujete spýtať len rýchlu otázku. Elektronický prekladač WT2 Plus podporuje preklady až do 36 jazykov a 84 dialektov.  Nie všetky jazyky sú dostupné v hlasovej forme. Niektoré dostanete iba vo forme textu. Výrobca udáva presnosť prekladu až 95 %. My sme s prekladom závažné problémy nemali, občas sa vyskytli mini chybičky, ktoré robí každý prekladač, ale aj tak si väčšinou porozumiete. Obrovskou výhodou je hands-free použitie a teda maximálne komfortný preklad.

Aplikácia

Prekladač WT2 Plus bude vyžadovať stiahnutie aplikácie. Bez nej vám slúchadlá fungovať nebudú. Aplikácia je dostupná na IOS, ale aj Androide. Prostredie aplikácie je jednoduché na ovládanie a dobre sa v ňom naviguje. Je plne lokalizovaná aj v slovenčine. V nej si vyberiete, aký z troch módov využijete. Aplikácia má potom ešte rôzne nastavenia. Dobrou správou je, že aplikácia ukladá konverzácie. To znamená, že si spätne môžete pozrieť, o čom ste sa rozprávali.

Batéria

S batériou by ste nemali mať problém. Pri stálom prekladaní vám vydrží až 5 hodín. No a pokiaľ by vám týchto 5 hodín nestačilo, slúchadlá vložíte do dokovacieho “vajíčka”, ktoré vám ich dokáže dobiť na jedno nabitie dokovacej stanice až trikrát. Dokovaciu stanicu nabijete klasicky micro USB káblom.

Záver

Prekladač WT2 Plus si momentálne zakúpite za cenu 299 Eur. Pokiaľ hľadáte spoľahlivý prenosný translator na Vaše cesty či komunikáciu v cudzom jazyku, WT2 je dobrou investíciou. My v redakcii jednohlasne odporúčame. Slúchadlá príjemne sadnú do ucha a používajú sa jednoducho. Vďaka malému obalu, ktorý vám ich hneď aj dobije, sa slúchadlá prenášajú pohodlne. S prekladom nie je väčšinou problém, a keď už aj nejakú chybu slúchadlá urobia, viac-menej to vždy  druhá strana pochopí.  Viac info sa dozviete na stránke distribútora https://www.wt2.sk/

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here